Aktualności

Błogosławionych Świąt Wielkanocnych

Błogosławionych Świąt Wielkanocnych

Drodzy Parafianie i Wierni modlący się w naszej świątyni, z okazji świąt Zmartwychwstania Pańskiego, życzymy by Jezus Chrystus napełnił Was mocą Zmartwychwstania, a radość rodzącego się nowego życia dodawała sił i motywacji na każdy dzień. By Zwycięzca Śmierci, który w tę Noc uczynił nas wolnymi, pomnażał w Was wiarę prowadzącą do nieba, zapalił światło nadziei kierujące nas po ścieżkach życia, a swoją miłością błogosławił Waszym rodzinom, by odważnie świadczyły o Jego Zmartwychwstaniu w dzisiejszym świecie.

Wasi Duszpasterze


.


Droga Krzyżowa

Droga Krzyżowa

W niedzielę 24 marca bezpośrednio po Mszy Świętej o godz. 18.00 zapraszamy do udziału w Drodze Krzyżowej ulicami naszej miejscowości.


Droga Krzyżowa na Kalwarii Wejherowskiej

Droga Krzyżowa na Kalwarii Wejherowskiej

W sobotę 9 marca na Kalwarii Wejherowskiej odprawiliśmy parafialną Drogę Krzyżową. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, a w szczególności p. Katarzynie i Grupie "Zawierzeni" za przygotowanie rozważań.

Kolędowanie z Rycerzami

Kolędowanie z Rycerzami

W czwartek 01.02.2024 Rycerze Niepokalanej udali się z jasełkowym programem artystycznym i śpiewem kolęd na ustach do Domu Opieki Społecznej w Bolszewie oraz kilku rodzin. Dziękujemy za serdeczne przyjęcie i radosną jeszcze świąteczną atmosferę.  Na chwałę Niepokalanej!


Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia

Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia


Drodzy Parafianie i Wierni modlący się w naszej świątyni!

Wraz z darem modlitwy życzymy Wam radosnych i szczęśliwych świąt,

spędzenia tego czasu w zdrowiu i ciepłej rodzinnej atmosferze.

Niech znikną wszelkie smutki i trudności

Niech nowo narodzony Jezus

przemienia każdy Wasz dzień, niech napełni Was pokojem, miłością i jednością.

Niech obfitość Jego darów i łask spłyną na Was i towarzyszą Wam

przez wszystkie dni Nowego 2024 Roku.


Z kapłańskim błogosławieństwem, Wasi Duszpasterze!


PLAN KOLĘDY 2023/2024

PLAN KOLĘDY 2023/2024

Kolęda, niech będzie czasem spotkania, wzajemnego poznawania się i dzielenia się tym, co przeżywamy. Na kolędę przygotowujemy stół, przykryty białym obrusem, krzyżyk ze świeczkami, wodę święconą. Jeżeli ktoś nie będzie miał wody święconej, prosimy o poinformowanie kapłana kolędującego, by mógł poświęcić wodę.

Pielgrzymka do Meksyku

Pielgrzymka do Meksyku

W dniach 23 listopada do 2 grudnia grupa wiernych z naszej parafii wraz z o. Proboszczem pielgrzymowała do Meksyku. Głównym celem pielgrzymki było nawiedzenie sanktuarium Matki Bożej z Guadelupe. Przed jej obliczem zanosiliśmy prośby w intencjach osobistych ale również modliliśmy się w intencji naszych rodzin a także parafian. Następnie udaliśmy się do kilku meksykańskich miast i miasteczek by zobaczyć prawdziwe oblicze tego egzotycznego dla nas kraju. Na zakończenie pielgrzymki znowu stanęliśmy przed obliczem Pani z Gudelupe by podziękować za spędzony czas i prosić o szczęśliwy powrót do domu.

PIERWSZE ŚLUBY ZAKONNE

PIERWSZE ŚLUBY ZAKONNE

12 września 2023 roku w naszej Parafii podczas Mszy o godz. 12.00 nowicjusz Jarosław złoży swoje pierwsze śluby zakonne.
Odpust parafialny

Odpust parafialny

15 sierpnia w Uroczystość Wniebowzięcia NMP celebrowaliśmy odpust parafialny. Sumie odpustowej przewodniczył o. Mariusz Siódmiak SP dyrektor pijarskiej Szkoły w Rzeszowie. 

Diakonat stały - Komunikat Metropolity Gdańskiego

Diakonat stały - Komunikat Metropolity Gdańskiego

W dniu Pięćdziesiątnicy, jak czytamy w Dziejach Apostolskich, wszyscy zostali napełnieni Duchem Świętym i zaczęli głosić wielkie dzieła Boże. Wtedy zrodził się Kościół, który głosi Ewangelię aż do dziś. To zadanie, jak podkreśla papież Franciszek, realizuje się jedynie w mocy Ducha Świętego, który przygotowuje serca. On jest „siłą sprawczą ewangelizacji”. 

Pielgrzymka do Wejherowa

Pielgrzymka do Wejherowa

W niedzielę 21 maja w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego z naszej parafii po dwóch latach przerwy odbyła się pielgrzymka na uroczystości odpustowe w Kalwarii Wejherowskiej. Dziękujemy wszystkim pielgrzymom na czele z o. Mateuszem Kaźmierskim za poniesiony trud. Szczególne podziękowania dla naszej Parafialnej Orkiestry, z której inspiracji wyruszyliśmy znowu na pielgrzymkowy szlak. Bóg zapłać także dla niezawodnych  strażaków z OSP Bolszewo. 

zobacz zdjęcia

Bierzmowanie

Bierzmowanie

16 maja br,  w naszej parafii 96 młodych ludzi przystąpiło do sakramentu bierzmowania. Szafarzem sakramentu był Ks.bp Wiesław Szlachetka. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w formację kandydatów; katechetom i Ojcom Pijarom, w sposób szczególny o. Mateuszowi Kaźmierskiemu.


zobacz zdjęcia

Triduum Paschalne

Triduum Paschalne

Dziękujemy wszystkim parafianom i wiernym modlącym się w naszej świątyni za liczny udział w obchodach Świętego Triduum Paschalnego. W tych dniach doświadczyliśmy prawdziwej wspólnoty modlitwy, skupienia i radości oraz otwartości na łaski płynące z Paschy naszego Pana Jezusa Chrystusa. Serdeczne podziękowania dla osób które zaangażowały się w liturgię poprzez czytania i śpiewy, oraz w jakikolwiek sposób uświetniły jej przebieg.


zapraszamy do galerii zdjęć.

Droga krzyżowa ulicami parafii

Droga krzyżowa ulicami parafii

Tradycyjnie w Niedzielę Palmową wieczorem w naszej parafii przeżyliśmy nabożeństwo Drogi krzyżowej. Dziękujemy wszystkim za obecność i modlitwę w sposób szczególny OSP Bolszewo, Młodzieży Pijarskiej i  wszystkim zaangażowanym w przebieg nabożeństwa.

Błogosławionych Świąt Paschalnych !

Błogosławionych Świąt Paschalnych !

Chrystus zmartwychwstał, aby człowiek znalazł autentyczne znaczenie istnienia, aby człowiek żył pełnią własnego życia: aby człowiek żył z Boga i w Bogu. ( Święty Jan Paweł II)

zobacz życzenia

Mali Rycerze Niepokalanej z Kolędą

Mali Rycerze Niepokalanej z Kolędą

W sobotę 14.01.2023 Mali Rycerze Niepokalanej udali się z jasełkowym programem artystycznym i śpiewem kolęd na ustach do Domu Opieki Społecznej w Bolszewie oraz kilku rodzin z naszej parafii. 

Na chwałę Niepokalanej!


Koncert Kolęd

Koncert Kolęd

W niedzielę 15 stycznia w naszym Kościele mogliśmy wysłuchać pięknego Koncertu Kolęd.

Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia

Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia

Drodzy Parafianie i Wierni modlący się w naszej świątyni!
Przeżywając po raz kolejny Święta Bożego Narodzenia i kierując nasze myśli ku Jezusowi, który stał się człowiekiem, aby obdarzyć ludzkość zbawieniem, życzymy Wam byście w codziennym życiu odnaleźli swoje Betlejem, a w nim Chrystusa, który przychodzi do każdego osobiście z darem pokoju, radości, pojednania ….
Niech Jezus – Narodzony Zbawiciel, w tym świętym czasie i w całym nadchodzącym Nowym Roku Pańskim 2023, obdarza Was: światłem, które nie gaśnie,
miłością, która nigdy nie przemija,
dobrocią, która nigdy się nie kończy,
przebaczeniem, które zawsze jest aktualne.
Niech Pan Jezus znajdzie godne miejsce w naszych rodzinach, będąc przyjętym z wiarą, miłością i dziecięcą ufnością.
Z darem modlitwy – Wasi Duszpasterze, Pijarzy z Bolszewa.

XII Ogólnopolski Przegląd Teatrów Pijarskich

XII Ogólnopolski Przegląd Teatrów Pijarskich

W dniach 18 - 20.11.2022r. odbył się XII Ogólnopolski Przegląd Teatrów Pijarskich w Łowiczu. Grupa teatralna JBT Junior oraz muzyków z kl. VI c i VI b pod opieką p. Marka Czoski, p. Beaty Brylowskiej, s. Małgorzaty Jarosz, p. Marzeny Hazuki-Beraś i p. Patrycji Klein udała się do Łowicza, aby wziąć udział w tym wspaniałym wydarzeniu. Grupa teatralna Feniks, działająca przy parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Bolszewie, także udała się z nami w podróż do łowickiego teatru. W tym roku hasłem przewodnim przeglądu była PRAWDA. 


czytaj dalej i zobacz zdjęcia

Patrocinium

Patrocinium

Ach, co to było za PATROCINIUM najpierw uroczysta msza święta następnie super zabawa. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli z nami w Świecie Opieki św. Józefa Kalasancjusza, a zwłaszcza dziękujemy za pokaz ognia Stowarzyszeniu Pułk Czarnieckiego, za prowadzenie zabaw Bajkovym Animacjom, za przygotowanie wszystkiego Młodzieży Pijarskiej i Liturgicznej Służbie Ołtarza naszej parafii za posługę na mszy świętej.


zobacz zdjęcia

Episkopat

Episkopat

W przestrzeni publicznej coraz częściej słyszymy pytania o postawę Jana Pawła II wobec dramatu wykorzystywania seksualnego osób małoletnich i bezbronnych przez duchownych, a także o sposób reagowania na tego rodzaju przestępstwa podczas jego pontyfikatu. Coraz głośniej stawiana jestteza, że Papież nie podchodził właściwie do tego rodzaju czynów i niewiele robił, aby ten problem rozwiązać, a nawet go ukrywał. Wydaje się, że panuje swego rodzaju moda na formułowanie tego typu opinii. Wpisuje się to w próby podważenia autorytetu Jana Pawła II, a nawet zakwestionowania jego świętości, potwierdzonej w procesie beatyfikacyjnym i kanonizacyjnym. W konsekwencji stanowi to usiłowanie pomniejszenia znaczenia tego wyjątkowego pontyfikatu dla Kościoła, świata, kultury i człowieka.

Ostatnie pożegnanie o. Wiktora

Ostatnie pożegnanie o. Wiktora

8 października 2022 r. w naszej parafii odbyła się Msza Święta w intencji śp. o. Wiktora Zaniewskiego, której przewodniczył abp Tadeusz Wojda, Metropolita Gdański.

Uroczystość zgromadziła pijarów z całej Polski na czele z Prowincjałem Polskiej Prowincji Zakonu Pijarów o. Mateuszem Pindelskim, a także księży z archidiecezji gdańskiej. We Mszy wzięli udział licznie zgromadzeni parafianie oraz członkowie wspólnot parafialnych, którzy żegnali swojego wieloletniego duszpasterza. — Mimo słabego stanu zdrowia, był zawsze życzliwy, uśmiechnięty i dla każdego miał dobre słowo – tak wspominają o. Wiktora parafianie.

Ciało śp. o. Wiktora zostało przewiezione na do Szczuczyna na Białorusi, gdzie zostanie pochowany.

zobacz zdjęcia

Żegnaj ojcze Wiktorze, do zobaczenia w Niebie

Żegnaj ojcze Wiktorze, do zobaczenia w Niebie


3 października  2022 odszedł  do Domu Ojca 

Śp. o. Wiktor Zaniewski SP


zobacz klepsydrę

Wakacyjnych wspomnień czar...

Wakacyjnych wspomnień czar...

Jako pierwsi na wakacyjne wojaże wybrali się ministranci i lektorzy, którzy z o. Mateuszem i Łukaszem zwiedzali stolicę Polski. W Warszawie udało się zobaczyć najważniejsze miejsca, takie jak: Zamek Królewski, Pałac Kultury i Nauki, Muzeum Powstania Warszawskiego, Stadion Narodowy, Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży na Siekierkach – prowadzone przez Pijarów, Świątynię Opatrzności Bożej i wiele innych miejsc.


Uroczystość odpustowa

Uroczystość odpustowa

Jak co roku 15 sierpnia w Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, nasza wspólnota parafialna świętowała odpust. Sumie odpustowej, która zgromadziła wielu kapłanów a także licznych parafian i gości przewodniczył ks. Michał Bubien, który głosił również homilię na pozostałych mszach św. Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy swoim zaangażowaniem i obecnością przyczynili się do pięknego przeżycia tej Uroczystości.

zobacz zdjęcia

"Dzieci Kalasancjusza" na wakacjach

„Dzieci Kalasancjusza” spakowały torby, plecaki i z uśmiechniętymi twarzami wyjechały na kolonie letnią w góry. Wszystkie chętne dzieci i cała chętna młodzież zebrała się w Bolszewie, by wraz z opiekunami – p. Agnieszką, p. Edytą i o. Łukaszem wyruszyć do Łapsz Niżnych. Po długiej podróży rozpoczęliśmy kolonię od Mszy Świętej, aby powierzyć cały nasz wyjazd Panu Bogu.

zobacz zdjęcia

III miejsce w XXII Biegu Rycerskim w Malborku

III miejsce w XXII Biegu Rycerskim w Malborku

11 czerwca br. na Zamku w Malborku odbył się XXII Bieg Rycerski pod hasłem: “Mury i Bramy pod płaszczem Mamy”.   

Spotkanie rozpoczęło się Eucharystią w kościele św. Jana Chrzciciela. Na starcie Biegu stawiło się 21 zastępów z różnych miejscowości północnej Polski. Z naszej parafii uformowały się dwa zastępy: Mali Rycerze, którzy przybrali nazwę Dzieci Kalasancjusza oraz Młodzi Rycerze o nazwie Młodzież Kalasancjusza. 

Zapraszamy na czuwanie

Zapraszamy na czuwanie

W sobotę 4 czerwca 2022 roku zapraszamy na wieczorne czuwanie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego organizowane przez Wspólnotę Rodzin Domowego Kościoła. Rozpoczniemy konferencją o godz. 20.00 następnie Adoracja i modlitwy, o godz. 22.00 Msza Święta.

Bierzmowanie 2022

Bierzmowanie 2022

29 kwietnia br. w naszej parafii przeżywaliśmy piękną uroczystość przyjęcia sakramentu bierzmowania przez 103 młode osoby. Sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej udzielił ks. bp. Wiesław Szlachetka. Wszystkim obecnym dziękujemy za wspólną modlitwę, a nowo bierzmowanym życzymy obfitości darów Ducha Świętego na każdy dzień ich życia.

foto: Małgosia Zielonko

XIV Tydzień Biblijny - podsumowanie

XIV Tydzień Biblijny - podsumowanie

W dniach 1-7 maja 2022 roku przeżywaliśmy XIV Tydzień Biblijny. Od wielu lat, przy naszej parafii, są obecne osoby, które spotykają się by wspólnie czytać Pismo Święte. Kolejni kapłani prowadzący spotkania Kręgu Biblijnego przekazują swoją wiedzę ale i swoje doświadczenie oraz metody i sposoby czytania Słowa Bożego.

W tym roku osoby przychodzące na spotkania Kręgu Biblijnego dzieliły się swoim doświadczeniem spotkania z Pismem Świętym.

Zachęcam do przeczytania świadectw i do przychodzenia na Kręgi Biblijne.

Wspólne czytanie nie wymaga wcześniejszych przygotowań.

Spotykamy się we wtorki po wieczornej Mszy Świętej.

o.Łukasz SchP

zobacz świadectwa 

Błogosławionych Świąt

Błogosławionych Świąt

Z okazji świętowania największej Tajemnicy naszej wiary,
składamy Wam Drogim Parafianom i wszystkim modlącym się w naszej świątyni  
najserdeczniejsze życzenia błogosławionych
Świąt Wielkanocnych, 
aby w Waszych rodzinach nigdy nie zabrakło
 miłości, ciepła i pokoju. 
Niech Chrystus Zmartwychwstały pomoże Wam
swoją Boską mocą przezwyciężać wszystkie trudności 
i
niepokoje, z którymi zmagacie się w swoim codziennym życiu. 

Z darem modlitwy i kapłańskim błogosławieństwem,

Duszpasterze Parafii Wniebowzięcia NMP w Bolszewie.


Droga Krzyżowa ulicami parafii

Droga Krzyżowa ulicami parafii

W Niedzielę Palmową przeżywaliśmy nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Bolszewa. Bardzo dziękujemy wszystkim uczestniczącym w nabożeństwie za wspólną modlitwę i zaangażowanie. Szczególne podziękowania składamy osobom z Odnowy w Duchu Świętym, na czele z o. Łukaszem za przygotowanie rozważań i poprowadzenie nabożeństwa oraz strażakom z OSP Bolszewo za zabezpieczenie ulic i pomoc przy niesieniu krzyża.

foto: Małgosia Zielonko