Aktualności

Nowenna w intencji Rodzin

Nowenna w intencji Rodzin

LIST ARCYBISKUPA DO RODZIN

Zakończony niedawno rok kalendarzowy przeżywaliśmy pod szczególnym patronatem Świętej Rodziny. Ogłaszając miniony rok Rokiem Rodziny, papież Franciszek zachęcał, aby Święta Rodzina była dla nas ideałem miłości małżeńskiej i rodzinnej. Podczas modlitwy na Anioł Pański w dniu 27 grudnia 2020 mówił: „Kilka dni po Bożym Narodzeniu liturgia zachęca nas do spojrzenia na Świętą Rodzinę, Jezusa, Marię i Józefa. Wspaniale jest zastanowić się nad tym, że Syn Boży, podobnie jak wszystkie dzieci, potrzebował ciepła rodziny. Właśnie dlatego Rodzina z Nazaretu jest rodziną wzorcową, w której wszystkie rodziny świata mogą znaleźć pewny punkt odniesienia oraz inspirację.”

 nowenna do pobrania

Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia

Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia

Drodzy Parafianie i Goście!

Dzieląc się radością płynącą z Tajemnicy Wcielenia Słowa Bożego, które stało się Ciałem i zamieszkało wśród nas, życzymy Wam: - wiary pasterzy, zwyczajnej, szczerej, zdolnej zadziwić się cudem Bożej wspaniałości, - nadziei mędrców, heroicznej, niespokojnej każącej szukać nowych śladów Bożej obecności, - miłości Maryi i Józefa, cierpliwej, łaskawej, która w Boga wpatrzona pozwoli wszystko znieść.

Niech Nowonarodzony Chrystus przynosi Wam siłę, zdrowie i pokój w nadchodzącym Nowym Roku Pańskim 2022.

Z pamięcią w modlitwie przy Jezusowym żłóbku i kapłańskim błogosławieństwem,

Wasi Duszpasterze – Pijarzy z Bolszewa.


Kolęda 2021/22

Kolęda 2021/22

W związku z zarządzeniem Metropolity Gdańskiego Arcybiskupa Tadeusza Wojdy SAC,  w tym roku kapłani w naszej Parafii odwiedzą tylko te Rodziny które wyrażą taką wolę. Aby to uczynić prosimy o wypełnienie poniższego formularza i złożenie go w zakrystii bądź kancelarii parafialnej do Świąt Bożego Narodzenia. (Prosimy aby zrobić to jak najszybciej byśmy mogli opracować kalendarz Kolędy)

storage/uploaded/Formularz-zgloszenia-Rodziny-na-wizyte-duszpasterska.pdf

Patrocinium 2021

Patrocinium 2021

27 listopada w sobotę obchodziliśmy w naszej Parafii Święto Opieki św. Józefa Kalasancjusza, tzw. Patrocinum. Świętowanie rozpoczęliśmy mszą św. o godz. 16.00, po niej odbyła się zabawa taneczna podczas których odbyło się wiele ciekawych konkursów. Na zakończenie obejrzeliśmy pokaz fajerwerków.

św. Józefie Kalasancjuszu Módl się za nami!


zobacz zdjęcia

Uroczystość Wszystkich Świętych

Uroczystość Wszystkich Świętych

1 listopada w Uroczystość Wszystkich Świętych tradycyjnie udaliśmy się na nasz parafialny cmentarz by modlić się za naszych bliskich zmarłych. Najpierw w procesji po cmentarzu upraszaliśmy łaskę nieba dla zmarłych parafian, a potem w uroczystej Eucharystii, której przewodniczył o. Łukasz Adamusiak, nowy Rektor naszej wspólnoty zakonnej. Wieczorem młodzież wraz grupą Odnowy w Duchu św. przygotowała nabożeństwo „Drogi światła”. Dziękujemy wszystkim, którzy zgromadzili się na wspólnej modlitwie.

zobacz zdjęcia

"Holy wins"

Młodzież Pijarska Bolszewo wraz z duszpasterzami zorganizowała zabawę taneczną dla dzieci „Holy wins” czyli „Święty zwycięża”, która promuje świętość, radość, życie, światło, dobroć. Przed uroczystością Wszystkich Świętych, chcieliśmy zamanifestować prawdę, że wszyscy jesteśmy powołani do świętości i życia w niebie. Nie zabrakło modlitwy i super zabawy. Punktem kulminacyjnym był pokaz fajerwerków.  

zobacz zdjęcia 

Konkurs plastyczny

Konkurs plastyczny

W październiku został zorganizowany szkolno - parafialny konkurs plastyczny " Święty Jan Paweł II - Nie lękajcie się" . Organizatorami byli katecheci klas I - VIII. Celem konkursu było przede wszystkim pogłębienie wśród naszych uczniów  wiedzy o życiu, działalności, twórczości i osobowości papieża Jana Pawła II oraz zachęcenie ich do wspólnego tworzenia rzeczy pięknych i wartościowych razem ze swoimi bliskimi.

Pożegnanie o. Wojciecha

Pożegnanie o. Wojciecha

13 października podczas Nabożeństwa fatimskiego, pożegnaliśmy o.Wojciecha Wojdę, który decyzją o. Prowincjała Mateusza Pindelskiego został ustanowiony rektorem kościoła pw. Przemienienia Pańskiego w Krakowie przy naszym Domu Prowincjalnym. O. Wojciechowi dziękujemy za ponad dwuletnią posługę w naszej parafii i życzymy wielu łask Bożych w nowych zadaniach duszpasterskich.

Rycerze Niepokalanej zdobywają Malbork

Rycerze Niepokalanej zdobywają Malbork

25 września br. na Zamku w Malborku obył się XXI Bieg Rycerski. Organizatorem corocznego spotkania dla dzieci i młodzieży, której bliski jest św. Maksymilian M. Kolbe, było Rycerstwo Niepokalanej Polski Północnej wraz z Działem Edukacji Muzeum Zamkowego. Hasło Biegu to: “Z Maryją i Józefem do boju”.   

zobacz zdjęcia

Nasza Schola Dzieci Kalasancjusza

Nasza Schola Dzieci Kalasancjusza

Końcówka września i początek października dla naszej Scholi Dzieci Kalsancjusza obfitowały w uczestnictwo w dwóch wydarzeniach. Pierwsze to akcja ewangelizacyjna „wStańisław” w Gdyni więcej o tym .Drugim był wyjazd do Łodzi na warsztaty wraz zespołem Mocni w Duchu. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nasze utalentowane dzieci ofiarami do puszki. 

zobacz zdjęcia

Inspirowani Kalasancjuszem - Kongres Duchowości Młodych

Inspirowani Kalasancjuszem - Kongres Duchowości Młodych

Zapraszamy na II edycję Kongresu Duchowości Młodych - Inspirowani Kalasancjuszem! Już we wrześniu ponownie spotkamy się w Krakowie, aby inSPirować się wzajemnie wiarą, swoim doświadczeniem, duchowością. Sprawdźcie, co dla Was przygotowaliśmy.


Bierzmowanie w naszej parafii

Bierzmowanie w naszej parafii

W dniu 6 września br. podczas uroczystej mszy świętej ks. bp Zbigniew Zieliński udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii. Wydarzenie to jest wielką radością zarówno dla tych, którzy przyjęli bierzmowanie, ich świadków, członków rodziny oraz duszpasterzy i wszystkich parafian. Niech Duch Święty poprzez siedem darów, które otrzymali wspiera ich na drodze dorosłego chrześcijaństwa!

zobacz zdjęcia

73 Pielgrzymka do Swarzewa

73 Pielgrzymka do Swarzewa

Tradycyjnie w pierwszą sobotę września z naszej parafii wyruszyła po raz 73, pielgrzymka do Sanktuarium Królowej polskiego morza w Swarzewie. Ze względu na pandemię na pielgrzymi szlak wyruszyło ok 200 pątników. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w piękny i bezpieczny przebieg pielgrzymki, szczególnie o. Łukaszowi Czubowi, p. Agnieszce Zielonko, wszystkim niosącym feretrony i chorągwie, strażakom z OSP Bolszewo, orkiestrze oraz panom z obsługi technicznej. 

Odpust parafialny

Odpust parafialny

15 sierpnia, jak co roku, wśród licznie zgromadzonych wiernych przeżywaliśmy w naszej parafii Uroczystość odpustową ku czci Wniebowzięcia NMP. Duchowemu przygotowaniu do odpustu oraz sumie odpustowej przewodniczył o. Jacek Wolan SP, przez trzy dni głosząc konferencje nt. Koronki dwunastu gwiazd – modlitwy, którą ułożył św. Józef Kalasancjusz. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w piękne przeżycie tej uroczystości, życząc obfitości łask od Maryi Wniebowziętej. 

Wyjazd młodzieży

Wyjazd młodzieży

W dniach 11-13 czerwca, dzięki uprzejmości Państwa Magdaleny i Adama Lange grupa Młodzież Pijarska Bolszewo wraz z o. Mateuszem, spędziła niezapomniany weekend pod namiotami nad polskim morzem. Wszystkich chętnych zapraszamy, aby dołączyli do grupy młodzieżowej naszej parafii.

zobacz zdjęcia

Boże Ciało 2021

Boże Ciało 2021

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej zgromadziła w naszej parafii wielu wiernych. Dzięki pięknej pogodzie Eucharystia odbyła się przy ołtarzu polowym. Po Mszy św. przeszliśmy w tradycyjnej procesji ulicami naszej parafii. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie przy organizację procesji, która była pięknym wyznaniem wiary w Jezusa Chrystusa obecnego wśród nas w Eucharystycznym chlebie. 

zobacz zdjęcia

25-lecie święceń kapłańskich o.Wojciecha Wojdy

25-lecie święceń kapłańskich o.Wojciecha Wojdy

30 maja br. o. Wojciech Wojda przełożony wspólnoty zakonnej w Bolszewie, świętował wraz z tutejszymi parafianami 25 rocznicę święceń kapłańskich. Uroczysta Eucharystia był okazją do dziękczynienia Bogu za dar kapłaństwa. W homilii o. Wiktor Zaniewski, podkreślił, że kapłaństwo jest dla każdego, kto przyjął święcenia wielkim darem i tajemnicą, danym od Boga dla człowieka.  

SMP-Polski Północnej

SMP-Polski Północnej

Po raz pierwszy w Bolszewie w dniach 28-29 maja 2021 r. odbyło się Spotkanie Młodzieży Pijarskiej Polski Północnej, w którym uczestniczyła młodzież z pijarskich placówek z Bolszewa i Elbląga. Na zaproszenie duszpasterzy spotkanie poprowadził o. Jacek Wolan.

Spotkanie rozpoczęło się w piątek wspólną kolacją, następnie odbył się wieczorek integracyjny, podczas którego młodzież mogła się lepiej poznać. Dzień zakończył się adoracją Najświętszego Sakramentu w kościele parafialnym w Bolszewie.


Komunikat ws.ochrony dzieci i młodzieży

Komunikat ws.ochrony dzieci i młodzieży

O. Prowincjał Mateusz Pindelski zwrócił się z apelem do osób związanych z Zakonem Pijarów w sprawie ochrony dzieci i młodzieży.


Nowi ministranci

Nowi ministranci

W niedzielę Dobrego Pasterza rozpoczął się 58 Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego. W tym dniu Liturgiczna Służba Ołtarza naszej parafii powiększyła się o nowych członków.


Triduum Sacrum

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tegorocznych obchodów Triduum Sacrum w naszej parafii.

Fotografie wykonała Małgorzata Zielonko.

Surrexit Dominus vere

Surrexit Dominus vere

Drodzy Parafianie i Przyjaciele

„Dlaczego szukacie żyjącego wśród umarłych?”

Niech radość ze zmartwychwstania Chrystusa przeniknie Wasze serca.

Niech wniwecz odejdzie ból, strach i lęk, bo śmierć została pokonana, zwyciężył oto Zbawiciel.

„Nie ma Go tutaj; zmartwychwstał!”

Pośpieszcie za Nim do Galilei waszego życia, niech obdarzy Was pokojem i miłością.

Błogosławionych Świąt Paschalnych życzą

z modlitwą i wdzięcznością

Pijarzy z Bolszewa


Czas mocy i łaski

Czas mocy i łaski

W dniach 6-10 marca przeżywaliśmy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne z nawiedzeniem figury św. Michała Archanioła z groty Gargano. Naszymi przewodnikami duchowymi w tym czasie byli księża michalici Krzysztof Stanula i Eugeniusz Dziedzic.

zobacz zdjęcia

PROGRAM REKOLEKCJI - NAWIEDZENIA

PROGRAM REKOLEKCJI - NAWIEDZENIA


SOBOTA 6 marca 2021

17.30 – Nabożeństwo oczekiwania.

18.00 – Powitanie i Msza św. na rozpoczęcie nawiedzenia.


NIEDZIELA 7 marca 2021

7.00, 8.30, 10.00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną.

11.30 – Msza św. dla dzieci z błogosławieństwem przy Figurze św. Michała Archanioła

13.00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną.

18.00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną.

20.30 – Wieczór ze św. Michałem Archaniołem zakończony Apelem Jasnogórskim.Szkaplerz św. Michała - tarczą przed demonem

Szkaplerz św. Michała - tarczą przed demonem

Mundur wojsk anielskich, jakim jest szkaplerz św. Michała Archanioła, to zewnętrzny znak powierzenia się mu i wybrania go na szczególnego obrońcę w walce z pokusami i grzechem. Część spadająca na plecy oznacza postawę poddania się woli Bożej w znoszeniu trudów, doświadczeń. 


czytaj dalej

Sekret modlitwy do św. Michała Archanioła

Sekret modlitwy do św. Michała Archanioła

Czy naprawdę wiemy, o co się modlimy? Czy zdajemy sobie sprawę z potęgi tej modlitwy? Czy wierzymy, że Bóg słucha nas nieprzerwanie i cieszy się, gdy rozmawiamy z Nim i Jego aniołami? Oto medytacja nad tekstem znanej modlitwy Papieża Leona XIII powstałej w 1886 roku.

czytaj dalej...

Jak Święty Michał pomaga w duchowej walce

Jak Święty Michał pomaga w duchowej walce

Błogosławiony Bronisław Markiewicz wskazuje na podstawowe środki do walki duchowej tzn. modlitwę i post. Pisze tak: Aby pokonać tych nieprzyjaciół i zachować się w łasce Bożej, ażeby nie dać się szatanowi, nie ma innej broni nad modlitwę. To modlitwa sprasza Bożą pomoc. Tylko ci, którzy się modlą i proszą o moc Bożą – otrzymują ją. Podkreśla rolę modlitwy kapłanów i zakonników, pisząc za św. Magdaleną de Pazzi, że to ich modlitwa wyzwala chrześcijan z mocy czarta.  czytaj dalej ...

Nawiedzenie figury Św. Michała Archanioła

Nawiedzenie figury Św. Michała Archanioła

Już wkrótce w dniach 6 – 10 marca, w naszej parafii będziemy przeżywać dni nawiedzenia figury św. Michała Archanioła z groty Gargano.

Jednym ze sposobów przygotowania do tego wydarzenia będzie cykl artykułów na ten temat prezentowany na naszej stronie. Serdecznie zapraszamy do lektury.

Poniżej pierwszy z nich „Święty Michał Nawiedza Polskę”


Kolęda 2021 - harmonogram Mszy św.

Kolęda 2021 - harmonogram Mszy św.


1. Poniedziałek 4 stycznia:  Krofeya, Mostnika, Sucharskiego, Słowińców, Rogaczewskiego

2. Wtorek 5 stycznia: Modra, Urocza, Złota, Szczęśliwa, Spokojna Wejherowska +działki, Miła, Nad Jazem, Nadrzeczna, Zielona, Mickiewicza k. Wejherowskiej, Konopnickiej, Sójkowej, Kopernika,


Życzenia świąteczne

Życzenia świąteczne

Drodzy parafianie i przyjaciele.

W ten święty czas, kiedy Syn Boży przychodzi na świat, pragniemy dzielić z Wami radość Bożego Narodzenia,

ufni, że On ma moc zbawić każdego z nas i nadać naszemu życiu prawdziwy sens.

Niech Boża Dziecina obficie Was błogosławi i nie szczędzi swych łask dla każdego.

Wasi duszpasterze Pijarzy


A jednak przyszedł

A jednak przyszedł

Po Mszy św. z udziałem dzieci o godz.11.30 przed kościołem czekał na wszystkich wyjątkowy gość, św. Mikołaj, na szczęście zaglądnął też do zakrystii :)

Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata święto LSO

Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata święto LSO

Od wielu lat Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata przeżywana jest, jako święto patronalne Liturgicznej Służby Ołtarza. W tym dniu w wielu parafiach odbywa się ceremonia przyjęcia nowych kandydatów na ministrantów i promocja na wyższe stopnie liturgiczne.

Komunikat

Komunikat

Pogorszyły się znacząco warunki epidemiczne, dlatego od 7 do 29 listopada 2020 r. obowiązuje przepis sanitarny, który dopuszcza w przestrzeni kościoła obecność 1 osoby na 15 m kw.Pielgrzymka do Swarzewa 2020

Pielgrzymka do Swarzewa 2020

Tradycyjnie w pierwszą sobotę września z naszej parafii wyruszyła piesza pielgrzymka do Sanktuarium Królowej Polskiego Morza w Swarzewie. W tym roku ze względu na sytuację epidemiczną związaną z Covid19 liczba pielgrzymów była znacznie okrojona. Dziękujemy wszystkim którzy odważnie kroczyli pielgrzymim szlakiem.