Chór

     "Napełniajcie się Duchem, przemawiając do siebie wzajemnie w psalmach i hymnach, pieśniach pełnych Ducha, śpiewając i wysławiając Pana w waszych sercach" (EF 5,19).

    W naszej wspólnocie parafialnej w 2012 roku, dzięki staraniom ówczesnego organisty zebrali się Ci, którym w „duszy gra”, by stworzyć chór parafialny. Obecnym dyrygentem chóru jest organista p. Bartłomiej Chrycyk, natomiast opiekę duchową sprawuje o. Piotr Różański SP.

     Od początku Chórzystom przyświecały słowa: „Kto śpiewa ten dwa razy się modli”.

     Zespół jest chórem mieszanym – trzy głosowym. Śpiewają w nim osoby w różnym wieku. Obecnie chór liczy 21 członków podzielonych na soprany, alty, tenory i basy. Chórzyści reprezentują najróżniejsze zawody, zwykle nie mają przygotowania muzycznego, ale łączy ich pasja do muzyki. Członkowie Chóru mimo trudu pracy zawodowej i obowiązków osobistych, z głębokim zaangażowaniem traktują swoje powinności.

     Chór parafialny jest sposobem na integrację części społeczności parafialnej, dlatego zachęcamy do przyjścia na próby, które odbywają się w czwartki o godz. 19.00 w sali konferencyjnej na plebani.