Aktualności

Kolęda 2021 - harmonogram Mszy św.

Kolęda 2021 - harmonogram Mszy św.


1. Poniedziałek 4 stycznia:  Krofeya, Mostnika, Sucharskiego, Słowińców, Rogaczewskiego

2. Wtorek 5 stycznia: Modra, Urocza, Złota, Szczęśliwa, Spokojna Wejherowska +działki, Miła, Nad Jazem, Nadrzeczna, Zielona, Mickiewicza k. Wejherowskiej, Konopnickiej, Sójkowej, Kopernika,

3. Czwartek 7 stycznia: Robotnicza, Bukowa, Strażacka wraz z blokami, Olchowa, Brzozowa , Myśliwska, Zbożowa, Okrężna Goździkowa 

4. Piątek 8 stycznia: Modrzewiowa, Sosnowa, Junacka, Jarzębinowa, Kalinowa, Grabowa , Leszczynowa, Harcerska, Cisowa, Tęczowa, 

5. Sobota 9 stycznia: Krucza, Żurawia, Graniczna, Jaskółcza, Leśna, Miłosza, Labudy, Albeckiego, Skłodowskiej, Trepczyka, Jagodowa, Wrzosowa, Wierzbowa, Krótka

Życzenia świąteczne

Życzenia świąteczne

Drodzy parafianie i przyjaciele.

W ten święty czas, kiedy Syn Boży przychodzi na świat, pragniemy dzielić z Wami radość Bożego Narodzenia,

ufni, że On ma moc zbawić każdego z nas i nadać naszemu życiu prawdziwy sens.

Niech Boża Dziecina obficie Was błogosławi i nie szczędzi swych łask dla każdego.

Wasi duszpasterze Pijarzy


A jednak przyszedł

A jednak przyszedł

Po Mszy św. z udziałem dzieci o godz.11.30 przed kościołem czekał na wszystkich wyjątkowy gość, św. Mikołaj, na szczęście zaglądnął też do zakrystii :)

Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata święto LSO

Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata święto LSO

Od wielu lat Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata przeżywana jest, jako święto patronalne Liturgicznej Służby Ołtarza. W tym dniu w wielu parafiach odbywa się ceremonia przyjęcia nowych kandydatów na ministrantów i promocja na wyższe stopnie liturgiczne.

Komunikat

Komunikat

Pogorszyły się znacząco warunki epidemiczne, dlatego od 7 do 29 listopada 2020 r. obowiązuje przepis sanitarny, który dopuszcza w przestrzeni kościoła obecność 1 osoby na 15 m kw.Pielgrzymka do Swarzewa 2020

Pielgrzymka do Swarzewa 2020

Tradycyjnie w pierwszą sobotę września z naszej parafii wyruszyła piesza pielgrzymka do Sanktuarium Królowej Polskiego Morza w Swarzewie. W tym roku ze względu na sytuację epidemiczną związaną z Covid19 liczba pielgrzymów była znacznie okrojona. Dziękujemy wszystkim którzy odważnie kroczyli pielgrzymim szlakiem. 

Uroczystości 70-lecia powstania parafii

Uroczystości 70-lecia powstania parafii

30 sierpnia 2020 nasza parafia przeżywała centralne obchody uroczystości obchodzi jubileusz 70-lecia istnienia. Uroczystej Mszy św., transmitowanej przez TVP Polonia, przewodniczył i homilię wygłosił bp Zbigniew Zieliński. We wspólnej modlitwie wzięli udział, m.in.: parafianie, przedstawiciele władz samorządowych, duchowieństwo, osoby życia konsekrowanego, a także poczty sztandarowe.

Historia naszej Parafii

Historia naszej Parafii

W tym roku jubileusz 70 lat istnienia obchodzi parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Bolszewie, w której od wielu lat posługują pijarzy. Historię i dzieje parafii przybliża nam Marek Czoska, od lat związany z parafią i aktywnie działający na jej rzecz.

Historia parafii rozpoczyna się 1 kwietnia 1950 r., kiedy biskup chełmiński Kazimierz Józef Kowalski wydaje Dekret w sprawie wyniesienia samodzielnej placówki duszpasterskiej przy kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Bolszewie i powiecie wejherowskim do rzędu samodzielnej parafii. Warto nadmienić, że pijarzy opiekują się kościołem w Chwaszczynie, Górze i Bolszewie już od 1946 r. Pierwsze dwie parafie w latach 50. wracają do diecezji, a Bolszewo do dnia dzisiejszego zostaje w rękach Pijarów.


Odpust parafialny ku czci Wniebowzięcia NMP

Odpust parafialny ku czci Wniebowzięcia NMP

W Uroczystość Wniebowzięcia NMP przeżywaliśmy odpust parafialny. Sumie odpustowej przewodniczył J.E. Ks.bp. Wojciech Skibicki z Elbląga. Wraz z licznie zgromadzonym duchowieństwem, grupami parafialnymi, Orkiestrą Gminną, Strażakami i Chórem parafialnym oraz wiernymi, świętowaliśmy pamiątkę Wniebowzięcia Maryi, która patronuje naszej parafii od początku jej powstania w 1950 r. Niech Wniebowzięta oręduję za nami na każdy dzień naszego życia. 

Zakończenie roku formacyjnego LSO

Zakończenie roku formacyjnego LSO

Sprawozdanie z działalności Liturgicznej Służby Ołtarza przy parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Bolszewie  za rok 2019/2020


Boże Ciało 2020

Boże Ciało 2020

W Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa ulicami naszej parafii odbyła się tradycyjna procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Procesja pomimo ograniczeń związanym z epidemią Corona wirusa zgromadziła liczną grupę wiernych. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym w przygotowanie, by Święto Bożego Ciała w naszej parafii było przeżyte godnie i pięknie.

10-lecie kapłaństwa o. Proboszcza Łukasza

10-lecie kapłaństwa o. Proboszcza Łukasza

W dniu 15 maja 2020 roku nasza Parafia miała okazję by świętować piękny jubileusz kapłaństwa naszego Proboszcza o. Łukasza Porąbki.

Triduum Sacrum w naszej Parafii

Triduum Sacrum w naszej Parafii

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Triduum Sacrum 

Surrexit Christus Alleluia!

Surrexit Christus Alleluia!

Drodzy Parafianie i Goście

Niech Zmartwychwstały Chrystus Pan napełnia Wasze serca wielką radością i pokojem.


Wielkopostne Rekolekcje Szkolne

Wielkopostne Rekolekcje Szkolne

W dniach 9-11 marca 2020 roku w naszej parafii odbyły się rekolekcje dla uczniów szkoły podstawowej. W tym roku poprowadził je ks. Piotr Nadolski, wikariusz z parafii pw. Niepokalanego Serca Maryi w Gdyni – Karwinach. Wraz z nim przyjechała parafialna grupa oazowa.
  

Wizytacja kanoniczna naszej parafii

Wizytacja kanoniczna naszej parafii

1 marca 2020r. w I Niedzielę Wielkiego Postu miała miejsce wizytacja kanoniczna naszej parafii. Gościliśmy w naszej wspólnocie Ks. Biskupa Zbigniewa Zielińskiego. 

FERIE Z CKC

FERIE Z CKC

Wszystko, co dobre szybko się kończy - a w szczególności ferie - czas odpoczynku od obowiązków szkolnych. Jednak najważniejsze są miłe wspomnienia, a tych z pewnością uczestnikom ferii w Centrum Kultury Calasanz Bolszewo nie będzie brakować.

Błogosławionych Świąt

Błogosławionych Świąt

"Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata i wyciągasz do niego ręce, jest Boże Narodzenie".

Św. Matka Teresa z Kalkuty 

Wszystkim Parafianom i Gościom składamy najserdeczniejsze życzenia Bożonarodzeniowe. Aby Bóg, który stał się jednym z nas, przyjmując ludzkie ciało z Maryi Dziewicy obficie Wam błogosławił, nich w waszych sercach zapanuje pokój, miłość i radość, a śpiew kolędy umili wszystkim przeżywanie tych wyjątkowych dni.

Wspólnota Pijarów w Bolszewie


Kolędowanie Chóru Calasanz

Kolędowanie Chóru Calasanz

Zapraszamy na Kolędowanie przygotowane przez nasz Chór Parafialny Calasanz.

Kolędowanie odbędzie się 24 grudnia o godz. 23.15.

W tym roku Kolędowanie  Chórzyści dedykują 1,5 rocznej Zuzi Kapczuk z Lęborka, która ma nowotwór złośliwy mózgu AT/RT. Po Pasterce przed Kościołem Chórzyści będą zbierać ofiary na leczenie Zuzi. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy.


Rekolekcje Adwentowe 2019

Rekolekcje Adwentowe 2019

Program Rekolekcji Adwentowych

Mikołaki CKC

Mikołaki CKC

W sobotę 7 grudnia w Centrum Kultury Calasanz odbyły się "Mikołajki". Przybyła prawie setka gości: dzieci, ich rodzice, młodzież, darczyńcy i wolontariusze. Gośćmi specjalnymi byli o. Mateusz Pindelski Prowincjał Polskiej Prowincji Zakonu Pijarów i o. Łukasz Porąbka proboszcz parafii.

Patrociunium – Święto opieki św. Józefa Kalasancjusza

Patrociunium – Święto opieki św. Józefa Kalasancjusza

30 listopada br. przeżywaliśmy w naszej parafii Patrociunium – Święto opieki św. Józefa Kalasancjusza, założyciela Zakonu Ojców Pijarów.

Teatr Feniks na Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów Pijarskich w Łowiczu

Teatr Feniks na Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów Pijarskich w Łowiczu

W dniach 15-17 listopada Teatr Feniks działający pod patronatem PZPOW w Wejherowie i Parafii Wniebowzięcia w Bolszewie, wziął udział w IX Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów Pijarskich w Łowiczu. Tegorocznym tematem przewodnim było dziesięć przykazań Bożych. Grupa wystawiła sztukę Sławomira Mrożka " Na pełnym morzu ", w reżyserii Marka Czoski, dzięki której zdobyła uznanie wśród widzów i otrzymała główną nagrodę- nagrodę publiczności.

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata - święto patronalne Liturgicznej Służby Ołtarza

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata - święto patronalne Liturgicznej Służby Ołtarza

Od wielu lat Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata przeżywana jest jako święto patronalne Liturgicznej Służby Ołtarza. W tym dniu w wielu parafiach odbywa się ceremonia przyjęcia nowych kandydatów na ministrantów i promocja na wyższe stopnie liturgiczne.

Nabożeństwo światła

Nabożeństwo światła

1 listopada w Uroczystość Wszystkich Świętych młodzież naszej parafii wraz z duszpasterzami i licznie zgromadzonymi wiernymi, modliła się za zmarłych na cmentarzu parafialnym przeżywając Drogę światła.


Ministranci na turnieju piłki nożnej

Ministranci na turnieju piłki nożnej

16 listopada br. odbył się Turniej Służby Liturgicznej w piłkę nożną halową. Naszą parafię reprezentowały dwie drużyny: lektorzy młodsi (rocznik 2004-2007) i lektorzy starsi (rocznik 1999-2003). Lektorzy młodsi swoje zmagania toczyli w Wejherowie. Do walki stanęło w tej kategorii 32 drużyny. 

Wielki sukces naszej scholi

Wielki sukces naszej scholi "Dzieci Kalasancjusza"

16.listopada 2019 po raz 9 w Gdańsku odbyła się Dziecięca Cecyliada u św. Urszuli. To wydarzenie muzyczne, które zrzesza schole z Trójmiasta i okolic. W tym roku zaprezentowało się 12 zespołów, m.in. z Bolszewa, Wejherowa, a także Gdańska. Nasza schola wywalczyła I miejsce śpiewem i tańcem wychwalając Boga. Serdecznie gratulujemy wszystkim młodym artystom oraz p. Agnieszce Zielonko odniesionego sukcesu i życzymy kolejnych.


19 SMP w Krakowie

19 SMP w Krakowie

W dniach 11-14 października 22 młodych ludzi z Bolszewa pod opieką p. Wioletty i o. Mateusza uczestniczyło w 19 Spotkaniu Młodzieży Pijarskiej w Krakowie pod hasłem: On żyje, żyj i Ty!

Nabór do Chóru Parafialnego CALASANZ

Nabór do Chóru Parafialnego CALASANZ

Chór Calasanz, działający przy naszej Parafii ogłasza Nabór otwarty.

Polska pod Krzyżem

Polska pod Krzyżem

14 września nasza parafia włączyła się w ogólnopolską akcję ewangelizacyjną "Polska pod Krzyżem". Wieczorem zgromadziliśmy się pod Krzyżem misyjnym, aby wspólnie pomodlić się i uczcić Jezusowy Krzyż. Serdeczne podziękowania dla wszystkich za wspólną modlitwę.

Uroczystość św. Józefa Kalasancjusza - instalacja nowego Proboszcza

Uroczystość św. Józefa Kalasancjusza - instalacja nowego Proboszcza

25 sierpnia br. w Uroczystość Świętego Józefa Kalasancjusza założyciela Zakonu Szkół Pobożnych w naszej parafii odbyło się uroczyste wprowadzenie nowego proboszcza o. Łukasza Porąbki. Instalacja nowego proboszcza obyła się w obecności dziekana dekanatu wejherowskiego ks. Prałata Daniela Nowaka. W imieniu wspólnoty parafialnej o. Proboszcza przywitali przedstawiciele Rady Parafialnej. Podczas mszy świętej okolicznościową homilię wygłosił nowy przełożony wspólnoty pijarskiej w Bolszewie o. Rektor Wojciech Wojda. Wszystkim obecnym dziękujemy za modlitwę. Niech Bóg błogosławi o. Proboszczowi Łukaszowi Porąbce w jego posłudze duszpasterskiej.

Uroczystość odpustowa i pożegnanie Proboszcza o. Jacka Stępnia

Uroczystość odpustowa i pożegnanie Proboszcza o. Jacka Stępnia

15 sierpnia w Uroczystość Wniebowzięcia NMP podczas uroczystej sumy odpustowej, w obecności Ks. Dziekana Daniela Nowaka, licznie zgromadzonego duchowieństwa oraz wiernych pożegnaliśmy o. Jacka Stępnia dotychczasowego proboszcza naszej parafii.

Zmarł o. Józef Dyrba SP

Zmarł o. Józef Dyrba SP

24 lipca zmarł w domu rodzinnym w Jeleniej Górze-Cieplicach o. Józef Dyrba od św. Maksymiliana Marii Kolbego. Urodził się w tym samym mieście w roku 1958. Od początku mieszkał na terenie parafii prowadzonej przez Zakon Pijarów. Po ukończeniu szkoły podstawowej uczył się w Zasadniczej Szkole Zawodowej, a potem w Technikum Elektroenergetycznym. W tym ostatnim czasie pracował już zawodowo. W 1979 r. po uzyskaniu świadectwa dojrzałości wstąpił do nowicjatu pijarskiego w Krakowie-Rakowicach. Tam też kontynuował formację zakonną. 

Dzieci Kalasancjusza w Warszkowie

Dzieci Kalasancjusza w Warszkowie

     Jak co roku nasza schola "Dzieci Kalasancjusza" w pierwszą sobotę wakacji ruszyła pieszo do Warszkowa pokonując po drodze nie tylko kilometry, ale też zadania przygotowane przez rodziców. Na zakończenie, po posileniu ciała, przyszedł czas na ucztę duchową i ... relaks.