Aktualności

Żegnaj ojcze Wiktorze, do zobaczenia w Niebie

Żegnaj ojcze Wiktorze, do zobaczenia w Niebie


3 października  2022 odszedł  do Domu Ojca 

Śp. o. Wiktor Zaniewski SP


zobacz klepsydrę

Odwiedziny u chorych o. Wiktora

Odwiedziny u chorych o. Wiktora

Informujemy że chorych, których odwiedzał o. Wiktor z posługą sakramentalną w pierwsze piątki, odwiedzi o. Łukasz Czub w najbliższy poniedziałek w godzinach porannych.

Wakacyjnych wspomnień czar...

Wakacyjnych wspomnień czar...

Jako pierwsi na wakacyjne wojaże wybrali się ministranci i lektorzy, którzy z o. Mateuszem i Łukaszem zwiedzali stolicę Polski. W Warszawie udało się zobaczyć najważniejsze miejsca, takie jak: Zamek Królewski, Pałac Kultury i Nauki, Muzeum Powstania Warszawskiego, Stadion Narodowy, Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży na Siekierkach – prowadzone przez Pijarów, Świątynię Opatrzności Bożej i wiele innych miejsc.


Uroczystość odpustowa

Uroczystość odpustowa

Jak co roku 15 sierpnia w Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, nasza wspólnota parafialna świętowała odpust. Sumie odpustowej, która zgromadziła wielu kapłanów a także licznych parafian i gości przewodniczył ks. Michał Bubien, który głosił również homilię na pozostałych mszach św. Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy swoim zaangażowaniem i obecnością przyczynili się do pięknego przeżycia tej Uroczystości.

zobacz zdjęcia

"Dzieci Kalasancjusza" na wakacjach

„Dzieci Kalasancjusza” spakowały torby, plecaki i z uśmiechniętymi twarzami wyjechały na kolonie letnią w góry. Wszystkie chętne dzieci i cała chętna młodzież zebrała się w Bolszewie, by wraz z opiekunami – p. Agnieszką, p. Edytą i o. Łukaszem wyruszyć do Łapsz Niżnych. Po długiej podróży rozpoczęliśmy kolonię od Mszy Świętej, aby powierzyć cały nasz wyjazd Panu Bogu.

zobacz zdjęcia

III miejsce w XXII Biegu Rycerskim w Malborku

III miejsce w XXII Biegu Rycerskim w Malborku

11 czerwca br. na Zamku w Malborku odbył się XXII Bieg Rycerski pod hasłem: “Mury i Bramy pod płaszczem Mamy”.   

Spotkanie rozpoczęło się Eucharystią w kościele św. Jana Chrzciciela. Na starcie Biegu stawiło się 21 zastępów z różnych miejscowości północnej Polski. Z naszej parafii uformowały się dwa zastępy: Mali Rycerze, którzy przybrali nazwę Dzieci Kalasancjusza oraz Młodzi Rycerze o nazwie Młodzież Kalasancjusza. 

Zapraszamy na czuwanie

Zapraszamy na czuwanie

W sobotę 4 czerwca 2022 roku zapraszamy na wieczorne czuwanie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego organizowane przez Wspólnotę Rodzin Domowego Kościoła. Rozpoczniemy konferencją o godz. 20.00 następnie Adoracja i modlitwy, o godz. 22.00 Msza Święta.

Bierzmowanie 2022

Bierzmowanie 2022

29 kwietnia br. w naszej parafii przeżywaliśmy piękną uroczystość przyjęcia sakramentu bierzmowania przez 103 młode osoby. Sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej udzielił ks. bp. Wiesław Szlachetka. Wszystkim obecnym dziękujemy za wspólną modlitwę, a nowo bierzmowanym życzymy obfitości darów Ducha Świętego na każdy dzień ich życia.

foto: Małgosia Zielonko

XIV Tydzień Biblijny - podsumowanie

XIV Tydzień Biblijny - podsumowanie

W dniach 1-7 maja 2022 roku przeżywaliśmy XIV Tydzień Biblijny. Od wielu lat, przy naszej parafii, są obecne osoby, które spotykają się by wspólnie czytać Pismo Święte. Kolejni kapłani prowadzący spotkania Kręgu Biblijnego przekazują swoją wiedzę ale i swoje doświadczenie oraz metody i sposoby czytania Słowa Bożego.

W tym roku osoby przychodzące na spotkania Kręgu Biblijnego dzieliły się swoim doświadczeniem spotkania z Pismem Świętym.

Zachęcam do przeczytania świadectw i do przychodzenia na Kręgi Biblijne.

Wspólne czytanie nie wymaga wcześniejszych przygotowań.

Spotykamy się we wtorki po wieczornej Mszy Świętej.

o.Łukasz SchP

zobacz świadectwa 

Błogosławionych Świąt

Błogosławionych Świąt

Z okazji świętowania największej Tajemnicy naszej wiary,
składamy Wam Drogim Parafianom i wszystkim modlącym się w naszej świątyni  
najserdeczniejsze życzenia błogosławionych
Świąt Wielkanocnych, 
aby w Waszych rodzinach nigdy nie zabrakło
 miłości, ciepła i pokoju. 
Niech Chrystus Zmartwychwstały pomoże Wam
swoją Boską mocą przezwyciężać wszystkie trudności 
i
niepokoje, z którymi zmagacie się w swoim codziennym życiu. 

Z darem modlitwy i kapłańskim błogosławieństwem,

Duszpasterze Parafii Wniebowzięcia NMP w Bolszewie.


Droga Krzyżowa ulicami parafii

Droga Krzyżowa ulicami parafii

W Niedzielę Palmową przeżywaliśmy nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Bolszewa. Bardzo dziękujemy wszystkim uczestniczącym w nabożeństwie za wspólną modlitwę i zaangażowanie. Szczególne podziękowania składamy osobom z Odnowy w Duchu Świętym, na czele z o. Łukaszem za przygotowanie rozważań i poprowadzenie nabożeństwa oraz strażakom z OSP Bolszewo za zabezpieczenie ulic i pomoc przy niesieniu krzyża.

foto: Małgosia Zielonko

Rycerska Droga Krzyżowa

Rycerska Droga Krzyżowa

W sobotę 5 marca Rycerze Niepokalanej wzięli udział w Drodze Krzyżowej organizowanej przez Krucjatę Wyzwolenia Człowieka, Ruch Światło-Życie i Diecezjalne Duszpasterstwo Trzeźwości. Spotkanie zaczęło się od Eucharystii w kościele św. Anny w Wejherowie, a następnie udaliśmy się na ścieżki Drogi Krzyżowej na Kalwarii Wejherowskiej. Rozważaniom każdej stacji towarzyszyły świadectwa uczestników oraz noszenie krzyża.

Na chwałę Niepokalanej!


Rycerze Niepokalanej z Kolędą

Rycerze Niepokalanej z Kolędą

W Okresie Bożego Narodzenia Mali Rycerze Niepokalanej z naszej parafii udali się z jasełkowym programem artystycznym i śpiewem kolęd na ustach do Domu Opieki Społecznej w Wejherowie oraz kilku rodzin z naszej parafii. Każdy mieszkaniec otrzymał drobny słodki upominek.

Na chwałę Niepokalanej


Ferie, ferie i po feriach...

Ferie, ferie i po feriach...

W tym roku w naszej parafii udało się zorganizować trzy akcje w ramach ferii 2022. Pierwsze na zasłużony wypoczynek wybrały się dzieci ze scholii Dzieci Kalasancjusza. Wraz z opiekunami udali się do pijarskiego ośrodka wypoczynkowego w Łapszach Niżnych. Każdego dnia nie zabrakło mszy świętej no i oczywiście szusowania po stokach narciarskich.Rekolekcje Wielkopostne 2022

Rekolekcje Wielkopostne 2022

Już dziś serdecznie zapraszamy do udziału w Wielkopostnych rekolekcjach, które rozpoczniemy w sobotę 5 marca podczas Mszy Świętej o godz. 18.00. Nauki rekolekcyjne będzie głosił o. Michał Nowak OFM Conv. z Gdyni.
Zbiórka produktów dla uchodzców

Zbiórka produktów dla uchodzców

Nasza schola Dzieci Kalasancjusza organizuje zbiórkę podstawowych produktów dla uchodźców z Ukrainy. Prosimy o przynoszenie podstawowych środków higieny osobistej również pieluch dla dzieci, chusteczek, sztućców i naczyń jednorazowych a także produktów żywnościowych potrzebnych do przygotowania prowiantu oraz napojów i słodyczy dla dzieci. Przygotowane dary prosimy przynosić do sali pod kościołem, po Mszach św. wieczornych jutro i we wtorek a także po wszystkich mszach w środę popielcową. Zebrane dary przekażemy do ośrodków, które w najbliższym czasie przyjmą uchodźców z Ukrainy.

Nowenna w intencji Rodzin

Nowenna w intencji Rodzin

LIST ARCYBISKUPA DO RODZIN

Zakończony niedawno rok kalendarzowy przeżywaliśmy pod szczególnym patronatem Świętej Rodziny. Ogłaszając miniony rok Rokiem Rodziny, papież Franciszek zachęcał, aby Święta Rodzina była dla nas ideałem miłości małżeńskiej i rodzinnej. Podczas modlitwy na Anioł Pański w dniu 27 grudnia 2020 mówił: „Kilka dni po Bożym Narodzeniu liturgia zachęca nas do spojrzenia na Świętą Rodzinę, Jezusa, Marię i Józefa. Wspaniale jest zastanowić się nad tym, że Syn Boży, podobnie jak wszystkie dzieci, potrzebował ciepła rodziny. Właśnie dlatego Rodzina z Nazaretu jest rodziną wzorcową, w której wszystkie rodziny świata mogą znaleźć pewny punkt odniesienia oraz inspirację.”

 nowenna do pobrania

Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia

Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia

Drodzy Parafianie i Goście!

Dzieląc się radością płynącą z Tajemnicy Wcielenia Słowa Bożego, które stało się Ciałem i zamieszkało wśród nas, życzymy Wam: - wiary pasterzy, zwyczajnej, szczerej, zdolnej zadziwić się cudem Bożej wspaniałości, - nadziei mędrców, heroicznej, niespokojnej każącej szukać nowych śladów Bożej obecności, - miłości Maryi i Józefa, cierpliwej, łaskawej, która w Boga wpatrzona pozwoli wszystko znieść.

Niech Nowonarodzony Chrystus przynosi Wam siłę, zdrowie i pokój w nadchodzącym Nowym Roku Pańskim 2022.

Z pamięcią w modlitwie przy Jezusowym żłóbku i kapłańskim błogosławieństwem,

Wasi Duszpasterze – Pijarzy z Bolszewa.


Kolęda 2021/22

Kolęda 2021/22

W związku z zarządzeniem Metropolity Gdańskiego Arcybiskupa Tadeusza Wojdy SAC,  w tym roku kapłani w naszej Parafii odwiedzą tylko te Rodziny które wyrażą taką wolę. Aby to uczynić prosimy o wypełnienie poniższego formularza i złożenie go w zakrystii bądź kancelarii parafialnej do Świąt Bożego Narodzenia. (Prosimy aby zrobić to jak najszybciej byśmy mogli opracować kalendarz Kolędy)

storage/uploaded/Formularz-zgloszenia-Rodziny-na-wizyte-duszpasterska.pdf

Patrocinium 2021

Patrocinium 2021

27 listopada w sobotę obchodziliśmy w naszej Parafii Święto Opieki św. Józefa Kalasancjusza, tzw. Patrocinum. Świętowanie rozpoczęliśmy mszą św. o godz. 16.00, po niej odbyła się zabawa taneczna podczas których odbyło się wiele ciekawych konkursów. Na zakończenie obejrzeliśmy pokaz fajerwerków.

św. Józefie Kalasancjuszu Módl się za nami!


zobacz zdjęcia

Uroczystość Wszystkich Świętych

Uroczystość Wszystkich Świętych

1 listopada w Uroczystość Wszystkich Świętych tradycyjnie udaliśmy się na nasz parafialny cmentarz by modlić się za naszych bliskich zmarłych. Najpierw w procesji po cmentarzu upraszaliśmy łaskę nieba dla zmarłych parafian, a potem w uroczystej Eucharystii, której przewodniczył o. Łukasz Adamusiak, nowy Rektor naszej wspólnoty zakonnej. Wieczorem młodzież wraz grupą Odnowy w Duchu św. przygotowała nabożeństwo „Drogi światła”. Dziękujemy wszystkim, którzy zgromadzili się na wspólnej modlitwie.

zobacz zdjęcia

"Holy wins"

Młodzież Pijarska Bolszewo wraz z duszpasterzami zorganizowała zabawę taneczną dla dzieci „Holy wins” czyli „Święty zwycięża”, która promuje świętość, radość, życie, światło, dobroć. Przed uroczystością Wszystkich Świętych, chcieliśmy zamanifestować prawdę, że wszyscy jesteśmy powołani do świętości i życia w niebie. Nie zabrakło modlitwy i super zabawy. Punktem kulminacyjnym był pokaz fajerwerków.  

zobacz zdjęcia 

Konkurs plastyczny

Konkurs plastyczny

W październiku został zorganizowany szkolno - parafialny konkurs plastyczny " Święty Jan Paweł II - Nie lękajcie się" . Organizatorami byli katecheci klas I - VIII. Celem konkursu było przede wszystkim pogłębienie wśród naszych uczniów  wiedzy o życiu, działalności, twórczości i osobowości papieża Jana Pawła II oraz zachęcenie ich do wspólnego tworzenia rzeczy pięknych i wartościowych razem ze swoimi bliskimi.

Pożegnanie o. Wojciecha

Pożegnanie o. Wojciecha

13 października podczas Nabożeństwa fatimskiego, pożegnaliśmy o.Wojciecha Wojdę, który decyzją o. Prowincjała Mateusza Pindelskiego został ustanowiony rektorem kościoła pw. Przemienienia Pańskiego w Krakowie przy naszym Domu Prowincjalnym. O. Wojciechowi dziękujemy za ponad dwuletnią posługę w naszej parafii i życzymy wielu łask Bożych w nowych zadaniach duszpasterskich.

Rycerze Niepokalanej zdobywają Malbork

Rycerze Niepokalanej zdobywają Malbork

25 września br. na Zamku w Malborku obył się XXI Bieg Rycerski. Organizatorem corocznego spotkania dla dzieci i młodzieży, której bliski jest św. Maksymilian M. Kolbe, było Rycerstwo Niepokalanej Polski Północnej wraz z Działem Edukacji Muzeum Zamkowego. Hasło Biegu to: “Z Maryją i Józefem do boju”.   

zobacz zdjęcia

Nasza Schola Dzieci Kalasancjusza

Nasza Schola Dzieci Kalasancjusza

Końcówka września i początek października dla naszej Scholi Dzieci Kalsancjusza obfitowały w uczestnictwo w dwóch wydarzeniach. Pierwsze to akcja ewangelizacyjna „wStańisław” w Gdyni więcej o tym .Drugim był wyjazd do Łodzi na warsztaty wraz zespołem Mocni w Duchu. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nasze utalentowane dzieci ofiarami do puszki. 

zobacz zdjęcia

Inspirowani Kalasancjuszem - Kongres Duchowości Młodych

Inspirowani Kalasancjuszem - Kongres Duchowości Młodych

Zapraszamy na II edycję Kongresu Duchowości Młodych - Inspirowani Kalasancjuszem! Już we wrześniu ponownie spotkamy się w Krakowie, aby inSPirować się wzajemnie wiarą, swoim doświadczeniem, duchowością. Sprawdźcie, co dla Was przygotowaliśmy.


Bierzmowanie w naszej parafii

Bierzmowanie w naszej parafii

W dniu 6 września br. podczas uroczystej mszy świętej ks. bp Zbigniew Zieliński udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii. Wydarzenie to jest wielką radością zarówno dla tych, którzy przyjęli bierzmowanie, ich świadków, członków rodziny oraz duszpasterzy i wszystkich parafian. Niech Duch Święty poprzez siedem darów, które otrzymali wspiera ich na drodze dorosłego chrześcijaństwa!

zobacz zdjęcia

73 Pielgrzymka do Swarzewa

73 Pielgrzymka do Swarzewa

Tradycyjnie w pierwszą sobotę września z naszej parafii wyruszyła po raz 73, pielgrzymka do Sanktuarium Królowej polskiego morza w Swarzewie. Ze względu na pandemię na pielgrzymi szlak wyruszyło ok 200 pątników. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w piękny i bezpieczny przebieg pielgrzymki, szczególnie o. Łukaszowi Czubowi, p. Agnieszce Zielonko, wszystkim niosącym feretrony i chorągwie, strażakom z OSP Bolszewo, orkiestrze oraz panom z obsługi technicznej. 

Odpust parafialny

Odpust parafialny

15 sierpnia, jak co roku, wśród licznie zgromadzonych wiernych przeżywaliśmy w naszej parafii Uroczystość odpustową ku czci Wniebowzięcia NMP. Duchowemu przygotowaniu do odpustu oraz sumie odpustowej przewodniczył o. Jacek Wolan SP, przez trzy dni głosząc konferencje nt. Koronki dwunastu gwiazd – modlitwy, którą ułożył św. Józef Kalasancjusz. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w piękne przeżycie tej uroczystości, życząc obfitości łask od Maryi Wniebowziętej. 

Wyjazd młodzieży

Wyjazd młodzieży

W dniach 11-13 czerwca, dzięki uprzejmości Państwa Magdaleny i Adama Lange grupa Młodzież Pijarska Bolszewo wraz z o. Mateuszem, spędziła niezapomniany weekend pod namiotami nad polskim morzem. Wszystkich chętnych zapraszamy, aby dołączyli do grupy młodzieżowej naszej parafii.

zobacz zdjęcia

Boże Ciało 2021

Boże Ciało 2021

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej zgromadziła w naszej parafii wielu wiernych. Dzięki pięknej pogodzie Eucharystia odbyła się przy ołtarzu polowym. Po Mszy św. przeszliśmy w tradycyjnej procesji ulicami naszej parafii. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie przy organizację procesji, która była pięknym wyznaniem wiary w Jezusa Chrystusa obecnego wśród nas w Eucharystycznym chlebie. 

zobacz zdjęcia

25-lecie święceń kapłańskich o.Wojciecha Wojdy

25-lecie święceń kapłańskich o.Wojciecha Wojdy

30 maja br. o. Wojciech Wojda przełożony wspólnoty zakonnej w Bolszewie, świętował wraz z tutejszymi parafianami 25 rocznicę święceń kapłańskich. Uroczysta Eucharystia był okazją do dziękczynienia Bogu za dar kapłaństwa. W homilii o. Wiktor Zaniewski, podkreślił, że kapłaństwo jest dla każdego, kto przyjął święcenia wielkim darem i tajemnicą, danym od Boga dla człowieka.  

SMP-Polski Północnej

SMP-Polski Północnej

Po raz pierwszy w Bolszewie w dniach 28-29 maja 2021 r. odbyło się Spotkanie Młodzieży Pijarskiej Polski Północnej, w którym uczestniczyła młodzież z pijarskich placówek z Bolszewa i Elbląga. Na zaproszenie duszpasterzy spotkanie poprowadził o. Jacek Wolan.

Spotkanie rozpoczęło się w piątek wspólną kolacją, następnie odbył się wieczorek integracyjny, podczas którego młodzież mogła się lepiej poznać. Dzień zakończył się adoracją Najświętszego Sakramentu w kościele parafialnym w Bolszewie.


Komunikat ws.ochrony dzieci i młodzieży

Komunikat ws.ochrony dzieci i młodzieży

O. Prowincjał Mateusz Pindelski zwrócił się z apelem do osób związanych z Zakonem Pijarów w sprawie ochrony dzieci i młodzieży.


Nowi ministranci

Nowi ministranci

W niedzielę Dobrego Pasterza rozpoczął się 58 Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego. W tym dniu Liturgiczna Służba Ołtarza naszej parafii powiększyła się o nowych członków.