Aktualności

Informacja o śmierci

     Dnia 12 maja 2019 roku odszedł do Domu Ojca o. Jerzy Góral, pijar. Duszpasterz w pijarskich placówkach w Krakowie-Rakowicach, Łowiczu, Lidzie (Białoruś), Bolszewie i Jeleniej Górze-Cieplicach. Przeżył lat 66, w Zakonie 40, w kapłaństwie 36.

     Msza św. pogrzebowa w intencji Zmarłego zostanie odprawiona w kościele parafialnym pw. św. Jana Chrzciciela w Jeleniej Górze-Cieplicach, ul. Cieplicka 9, w środę, 15 maja, o godz. 12.00.

     Wprowadzenie ciała Zmarłego do kościoła odbędzie się o godz. 9.00, o godz. 11.00 zostanie odmówiony różaniec, a po nim możliwość okolicznościowych przemówień.

     Po Mszy św. pogrzebowej nastąpi odprowadzenie ciała Zmarłego do zakonnego grobowca od bramy na cmentarzu parafialnym.

     Rodzina i Zakon Pijarów  

Nominacja do nagrody

     Z wielką radością i satysfakcją informujemy, że Gmina Wejherowo nominowała działające przy naszej parafii Centrum Kultury Calasanz - Bolszewo do Nagrody PRIMUS IN AGENDO przyznawanej przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Jest to honorowa odznaczenie cywilne przyznawane osobom fizycznym, organizacjom oraz instytucjom za szczególne działania lub zasługi na rzecz rynku pracy, polityki społecznej lub rodziny. Na jesieni będziemy wiedzieć więcej. Za nominację dziękujemy i prosimy trzymać za nas kciuki. 

Prośba o wsparcie naszej szkoły w Rzeszowie

     Trwa ostatnia faza budowy Pijarskiego Kompleksu Edukacyjnego w Rzeszowie. Pragniemy, by w dniu 2 września 2019 r. w ławkach publicznej szkoły podstawowej zasiedli pierwsi uczniowie. Aby to było możliwe musimy zgromadzić środki na wyposażenie ruchome szkoły. Bardzo gorąco prosimy o pomoc i przekazanie darowizny na ten cel!

     Zachęcamy do oglądnięcia krótkiego filmu o budowanej szkole, jej założeniach i oczekiwaniach dzieci i rodziców. W końcowej części filmu (8’12”) przedstawiamy numer rachunku bankowego oraz proponowaną kwotę wsparcia. Osoby fizyczne, przedsiębiorców i firmy, które udzielą nam wsparcia upamiętnimy przez odpowiednią informację wizualną przy sali lekcyjnej i w miejscu dedykowanym dla wszystkich darczyńców. O naszych dobrodziejach pamiętać będziemy w modlitwie. Bardzo dziękujemy za wszelką pomoc, nawet najmniejszą.

Z wdzięcznością pijarzy

Parafiada i Kurs Animatora w Krakowie

     W dniach od 1 do 5 maja w Krakowie odbywała się PARAFIADA Środowisk Pijarskich. Wzięło w niej udział ponad 180 ministrantów i lektorów z naszych pijarskich placówek. Nie zabrakło również reprezentacji z naszej parafii. Nasi chłopcy wywalczyli sobie trzecie miejsce w siatkówce w kategorii gimnazjum. Natomiast nasz lektor Maciej Kieliński zdobył trzecie miejsce w biegach przełajowych. Sportowcom gratulujemy.

     W tym samym czasie trwał Kurs Animatora Pijarskiego w którym wzięło udział czworo naszych parafian. W ostatnim dniu kursu nowym animatorom zostały wręczone krzyże animatorskie. Gratulujemy.

     Kilka zdjęć dostępnych jest w galerii.

II Festyn Rodzinny

     W Uroczystość Maryi Królowej Polski, 3 maja 2019 r., w bolszewskim Art Parku odbył się II Festyn Rodzinny, który zorganizował o. Mariusz Kożuchowski razem ze Współpracownikami m.in. z Centrum Kultury Calasanz.

     Po powitaniu zgromadzonych, o. Mariusz zachęcił do wzięcia udziału w licznych atrakcjach przygotowanych zwłaszcza dla dzieci. Były m.in. dmuchane zamki, boisko do gry, ściana wspinaczkowa, przeciąganie liny oraz ujeżdżanie byka. Dla zgłodniałych i spragnionych był gril, wata cukrowa i zimne napoje. Odbyła się także loteria fantowa – każdy los wygrywał. Młodzież z Fundacji „Rodzina Nadziei” uświetniła festyn swoim tanecznym występem.

     Dziękujemy sponsorom i wszystkim osobom zaangażowanym w sprawny przebieg imprezy.  

    Zapraszamy do obejrzenia zdjęć dostępnych w galerii.

Ogłoszenia duszpasterskie

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA + INTENCJE

 1. Dziś 4 niedziela wielkanocna zwana „Niedzielą Dobrego Pasterza”. Rozpoczyna ona tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne do służby w Kościele. Zachęcamy do modlitwy, by osoby powołane hojnie odpowiedziały na głos powołania.
 2. W miesiącu maju zapraszamy serdecznie wszystkich parafian, a szczególnie dzieci i młodzież na nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30.
 3. W poniedziałek 13 maja zapraszamy na pierwsze nabożeństwo fatimskie po Mszy św. wieczornej. Prosimy o przyniesienie świec na procesje.
 4. W czwartek po Mszy Św. wieczornej odbędzie się wystawienie Najśw. Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja w ciszy do godz. 20.00 zakończona wspólnymi Nieszporami.
 5. W tym tygodniu będziemy obchodzić we wtorek Święto św. Macieja apostoła, w czwartek natomiast św. Andrzeja Boboli.
 6. Są jeszcze wolne miejsca na całodniową pielgrzymkę do Gierzwałdu 18 maja. Zapisy w zakrystii u O. Andrzeja.
 7. Organizujemy wyjazd na Spotkanie Młodych na Pola Lednickie w dniach 1-2 czerwca. Koszt 80 zł. Zapisy w zakrystii u o. Mariusza.
 8. Apostolat „Margaretka” Zaprasza wszystkich wiernych na modlitwę w intencji kapłanów 18 maja w Wejherowie u O.O Franciszkanów. O godz. 9.00 będzie Msza Święta, a po Mszy o 10.00 Droga Krzyżowa.
 9. Stowarzyszenie „ Skrzydło Anioła” w Luzinie zaprasza na XI Paraolimpiadę 9 czerwca br. Szczegóły na plakacie w gablotce.
 10. Szkoła Muzyczna w Wejherowie ogłasza nabór na kolejny rok szkolny. Szczegóły na plakacie w gablotce.
 11. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej.  

Msze Święte

Niedziele i uroczystości

 • godz. 7.00
 • godz. 8.30
 • godz. 10.00 (młodzież)
 • godz. 11.30 (dzieci)
 • godz. 13.00
 • godz. 18.00

Dni powszednie

 • godz. 7.00
 • godz. 18.00

Spowiedź

 • podczas każdej Mszy św.
 • pierwszy czwartek i piątek miesiąca od godz. 17:00

Kalendarium