Ogłoszenia duszpasterskie

23.06.2019 r. - XII Niedziela Zwykła

  1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 17.30.
  2. W poniedziałek 24 czerwca Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. W piątek 28 czerwca Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tego dnia nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  3. W sobotę 29 czerwca Uroczystość Świętych Piotra i Pawła. Msze św. o godzinie 7.00; 8.30; 10.00; i 18.00.
  4. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w organizację i oprawę Uroczystości Bożego Ciała.
  5. Rozpoczął się czas wakacji. Wszystkim Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom życzymy dobrze przeżytego czasu odpoczynku i przypominamy, że wakacje nie zwalniają nas z modlitwy i udziału w niedzielnej Eucharystii.
  6. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej, która dostępna jest w zakrystii.
  7. Decyzją Ojca Prowincjała w naszej wspólnocie zakonnej nastąpią zmiany personalne. Od września kapłani posługujący w naszej parafii podejmą posługę w następujących placówkach: o. Piotr w Jeleniej Górze; o. Mirosław w Łowiczu; o. Mariusz w Rzeszowie; o. Andrzej, o. Grzegorz i o. Proboszcz w Krakowie, a br. Wiktor w Szczuczynie na Białorusi. O pożegnaniu poszczególnych kapłanów będziemy informować na bieżąco. Jako pierwszego pożegnamy o. Piotra. Będzie to w najbliższą niedzielę na mszy o g. 10.00. Pożegnanie o. Proboszcza planowane jest na 15 sierpnia podczas sumy odpustowej o g. 13.00. Tego dnia urząd proboszcza obejmie pracujący niegdyś w Bolszewie o. Łukasz Porąbka.
  8. W minionym tygodniu Pan powołał do wieczności śp. Zygmunta Baranowskiego z ul. Granicznej; śp. Andrzeja Ulicznego z ul. Mickiewicza oraz śp. Jerzego Gołowacz z ul. Mickiewicza. Różaniec za śp. Jerzego po mszy wieczornej. Pogrzeb we wtorek lub w środę. Dokładną datę podamy po ustaleniu. Polećmy zmarłych Miłosierdziu Bożemu…