Ogłoszenia duszpasterskie

I Niedziela Adwentu

1.    Rozpoczynamy Adwent - okres radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Zapraszamy do udziału w roratach, w dni powszednie o godz. 5.45, a po nich różaniec. W tygodniu w okresie Adwentu nie będzie Mszy Świętej o godz. 7.00. Dzieci z lampionami zapraszamy na roraty od poniedziałku do piątku na godz. 17.00. Po Mszy Św. dzieci otrzymają pamiątkowe obrazki.


2.    W przyszłą niedzielę podczas każdej Mszy św. będziemy święcić opłatki na stół wigilijny. Ze względu na sytuację epidemiczną w tym roku nie będą one roznoszone do naszych domów, a dostępne jedynie w kościele. Za złożone ofiary przy tej okazji serdecznie dziękujemy. Prosimy aby opłatki na naszym wigilijnym stole były poświęcone przez kapłana, a nie kupione gdzieś na stoisku w supermarkecie.


3.    Od dziś zapraszamy na wypominki roczne połączone z różańcem w każdą niedzielę o godz. 17.30.


4.    Zapraszamy na nabożeństwa sprawowane w naszej świątyni:
We wtorek ku czci św. Józefa Kalasancjusza po wieczornej Mszy Świętej
w środę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy Świętej o godz. 5.45 i wyjątkowo w okresie adwentu po Mszy Świętej o godz. 18.00.


5.    W tym tygodniu przypadają Dni Odnowy Wewnętrznej. 
W I środę: Członków Żywego Różańca zapraszamy na Różaniec i zmianę tajemnic wyjątkowo po Mszy św. wieczornej.          
W I czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo w intencji powołań.
W I piątek miesiąca, chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy przed południem, prosimy o zgłaszanie Ich w zakrystii bądź kancelarii. Spowiedź święta w I czwartek i piątek wieczorem od 16.30.
W I sobotę nabożeństwo i Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 8.00.


6.    Trwa akcja Caritas: Wigilijne dzieło pomocy dzieciom są już tylko małe świece na stół wigilijny dostępne przy zakrystii w cenie 6 zł.


7.    W liturgii Kościoła przypada: w poniedziałek święto św. Andrzeja Apostoła, w czwartek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.


8.    Rozpoczął się już sezon grzewczy. Apelujemy, by zwracać uwagę na to, czy drzwi od kościoła są zamknięte po naszym wejściu czy wyjściu. Dbajmy przez to o dobro wspólne.


9.    Pod chórem można zaopatrzyć się w prasę katolicką. W „Gościu Niedzielnym” możemy znaleźć bezpłatny dodatek w formie kalendarza na 2021 rok, natomiast w „Niedzieli” płyta z rekolekcjami przygotowującymi do oddania się Jezusowi poprzez Maryję.


10.    W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy:                   

śp. Ireneusza Szczodrowskiego z ul. Żurawiej,
śp. Kazimierza Funk z ul. Jana Pawła,
śp. Stanisława Koczwara z ul. Leszczynowej.
Zmarła także  Halina Dolna z ul. Słonecznej. Pogrzeb w sobotę 5 grudnia o godz. 10.30. Różaniec za zmarłą będzie odmawiany od czwartku. Polećmy zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…


11.    Wszystkim Parafianom i Sympatykom naszej Parafii, życzymy wielu łask  w rozpoczynającym się Roku Liturgicznym. Na trudy Adwentu i najbliższego tygodnia niech Bóg nam Błogosławi.