Ogłoszenia duszpasterskie

XIX Niedziela zywkła

1. Witamy w naszej wspólnocie siostrę Yvonne Lucy Castillo Lopez pochodzącą z Peru ze zgromadzenia Augustianek, siostra jest dziś z nami aby prosić o pomoc w realizacji projektu wsparcia dla dzieci w Afryce w Mozambiku, gdzie posługują siostry.

2. Dziś o godz. 17.30 zapraszamy na modlitwę różańcową połączoną z wypominkami rocznymi za zmarłych,

3. Kalendarz liturgiczny w tym tygodniu przewiduje: poniedziałek św. Wawrzyńca diakona i męczennika, we wtorek św. Klary dziewicy, we środę wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego męczennika, w piątek rocznica poświęcenia Bazyliki archikatedralnej w Oliwie.

4. W czwartek 13 sierpnia po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie, podczas którego odnowimy Akt poświecenia naszej parafii Niepokalanemu sercu Maryi. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec.

5. W sobotę, 15 sierpnia będziemy przeżywać uroczystość odpustową Wniebowzięcia NMP. Msze św. w tym dniu jak w każdą niedzielę, oprócz godz. 20.00. O godz. 13.00 sumie odpustowej w intencji parafian i wiernych modlących się w naszej świątyni będzie przewodniczył J.E. ks. Bp Wojciech Skibicki z Elbląga, po Mszy procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy orkiestrę, strażaków, Koło Gospodyń Wiejskich oraz dzieci sypiące kwiaty w strojach komunijnych i kaszubskich, ministrantów, lektorów, osoby niosące baldachim, sztandary, feretrony oraz wszystkich wiernych. Na każdej Mszy św. zostaną poświęcone zioła i kwiaty. 

6. Trwa malowanie kościoła, serdecznie dziękujemy wszystkim którzy wsparli tę inwestycję.

7. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia, solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia Błogosławieństwa Bożego.