Ogłoszenia duszpasterskie

WIelkanoc

1. Chcielibyśmy wyrazić naszą wdzięczność wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego przeżycia Świąt. Wszystkim Kapłanom za godziny spowiedzi i posługę podczas wszystkich obrzędów, Liturgicznej Służbie Ołtarza oraz wszystkim zaangażowanym w przebieg Liturgii, Chórowi Parafialnemu Calasanz i Orkiestrze Parafialnej za muzyczne przygotowanie Liturgii Triduum Paschalnego, Strażakom oraz Młodzieżowej Drużynie pożarniczej za wartę przy Grobie Pańskim. Za przygotowanie Ołtarza Grobu Pańskiego i Ciemnicy o. Łukaszowi Czubowi, państwu Annie i Krzysztofowi Lezner oraz Dariuszowi i Marzenie Roszman oraz ministrantom Mateuszowi i Filipowi, za staranne przygotowanie Liturgii oraz kościoła p. kościelnemu Jarosławowi i p. Organiście Bartłomiejowi. Za przygotowanie dekoracji ołtarzy dziękujemy Kwiaciarni La Paola oraz za prace krawieckie wykonane dla naszego kościoła p. Katarzynie. Panom niosącym baldachim, młodzieży za niesienie obrazów i wszystkim niosącym chorągwie i sztandary. Bóg zapłać. Nade wszystko dziękuję Wam wszystkim za liczny udział i wspólną modlitwę podczas sprawowanych liturgii Triduum.

2. Tradycyjnie w drugi dzień świąt Wielkanocnych ofiary składane na tacę są przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski i na Katolickie Uczelnie Archidiecezji Gdańskiej.

3. We wtorek kancelaria parafialna będzie nieczynna.

4. W oktawie Wielkanocnej zapraszamy do udziału w nowennie przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Modlitwy nowennowe będziemy odmawiać na zakończenie Mszy Świętej o godz. 18.00.

5. W tym tygodniu przypadają Dni Odnowy Wewnętrznej.

W pierwszą środę zapraszamy wszystkich Członków Żywego Różańca do wspólnej modlitwy podczas nabożeństwa o godz. 17.00.

W pierwszy czwartek po Mszy Świętej o godz. 18.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, modlitwy o nowe i liczne powołania do służby w Kościele oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu do północy. O godz. 22.00 Wojownicy Maryi zapraszają na Godzinę Świętą.

W pierwszy piątek kapłani rano udadzą się z posługą sakramentalną do chorych. Spowiedź w tym dniu podczas tylko podczas Mszy Świętych. O godz. 16.30 dodatkowa Msza Świętą na którą w sposób szczególny zapraszamy dzieci.

W pierwszą sobotę po Mszy Świętej o godz. 8.00 zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

6. W niedzielę przypada Święto Miłosierdzia Bożego. Już dziś zapraszamy do udziału w nabożeństwie o godz. 15.00.

7. Od jutra rozpoczynają się bezpośrednie przygotowania do Uroczystości I Komunii Świętej. Szczegółowy program prób został już przekazany rodzicom. Prosimy o to by rodzice zadbali o obecność dzieci na próbach.

8. Wszystkim Parafianom i modlącym się w naszym kościele życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wniebowziętej, patronki naszej Parafii.

9. W minionym tygodniu z naszej Parafii pożegnaliśmy śp. Krystynę Domską z ul. Jana Pawła II. Polećmy zmarłą Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…