Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej + intencje

  1. Serdecznie zapraszamy dziś na godz. 17.00 na ostatnie już nabożeństwo Gorzkich Żali. Dziś Po Mszy Św. wieczornej tj. około godz. 19.00 wyjdziemy z Drogą Krzyżową na ulice Bolszewa. Zapraszamy do udziału w niej wszystkich parafian, a strażaków prosimy o kierowanie ruchem i pomoc w niesieniu Krzyża. Trasa Drogi Krzyżowej: ul Wejherowska od strony Balexmetalu, Chłopska i ul. Strażacka.
  2. Dziękujemy Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich za przygotowanie palmy przy ołtarzu.
  3. W czwartek, 18 kwietnia od godz. 8.30, kapłani udadzą się z posługą sakramentalną do osób chorych i starszych, odwiedzanych w I piątki miesiąca oraz do tych, którzy nie mogą przyjść do kościoła, aby na Święta Wielkanocne wyspowiadać się i przyjąć Komunię świętą. Adresy tych osób prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Nie będzie odwiedzin chorych w I piątek maja.
  4. Wielki Czwartek, 18 kwietnia, jest pamiątką ustanowienia Najświętszego Sakramentu i Sakramentu Kapłaństwa. Tego dnia Msza św. Wieczerzy Pańskiej będzie o godz. 18.00, a po niej odbędzie się przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy i adoracja do godz. 22.00. W tym dniu nie ma Mszy św. porannej.
  5. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. W naszym kościele o godz. 16.15 odbędzie się Droga Krzyżowa, a o godz. 17.00 liturgia wielkopiątkowa wraz z adoracją Krzyża i Komunią św. Na zakończenie liturgii Pan Jezus zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego i wówczas rozpocznie się Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Adoracja Pana Jezusa z Wielkiego Piątku na Wielką Sobotę będzie trwała przez całą noc. O godz. 20.00 adorować będą dzieci; o godz. 21.00 młodzież, o godz. 22.00 członkowie Kręgu Biblijnego i Odnowa w Duchu Św., o godz. 23.00 Żywy Różaniec, Czciciele Miłosierdzia Bożego i osoby, które podjęły Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Plan całonocnej adoracji jest zamieszczony w gablocie i na stronie internetowej parafii. Strażaków prosimy o trzymanie warty przy Grobie Pańskim. Ofiary składane podczas adoracji Krzyża i przy Bożym Grobie przeznaczone będą na utrzymanie Sanktuariów w Ziemi Świętej.
  6. Wielka Sobota jest dniem czczenia Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. Pamiętajmy o tym, gdy przyjdziemy do kościoła. Poświęcenie pokarmów odbędzie się w godz. od 10.00 do 14.30. O godz. 19.00 uroczyście rozpoczniemy Wigilię Paschalną. Będą składać się na nią: poświęcenie ognia i Paschału oraz Msza św. z odnowieniem przyrzeczeń Chrztu Świętego – przynosimy ze sobą świece.
  7. Procesja rezurekcyjna i Msza Św. w intencji parafian i wiernych uczęszczających do naszej świątyni odbędzie się w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6.00 rano. Do udziału w rezurekcji zapraszamy wszystkich wiernych oraz orkiestrę, chór parafialny, strażaków, panów do niesienia baldachimu, asystę feretronów i chorągwi. Pozostałe Msze św. będą odprawiane od godz. 8.30 według porządku niedzielnego.
  8. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej.
  9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie: Henryk Block z ul. Poprzecznej i Łukasz Kowalewski z ul. Poprzecznej. Polećmy naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu…