Ogłoszenia duszpasterskie

XX Niedziela Zwykła

1. W dniu dzisiejszym żegnamy o. Mirosława Wojdę, który posługiwał przez 2 lata w naszej parafii. Życzymy Mu wielu łask Bożych i opieki Maryi w jego życiu osobistym i podejmowanej pracy duszpasterskiej.

2. Zapraszamy dziś o godz. 17.30 na modlitwę różańcową połączoną z wypominkami rocznymi za zmarłych.

3. Dzisiaj i w przyszłą niedzielę po mszach św. zbieramy ofiary do puszek dla orkiestry, jako wyraz naszej wdzięczności za ich posługę w trakcie pielgrzymki do Swarzewa w dniach 7/8 września br. na którą już dziś serdecznie wszystkich zapraszamy.

4. W poniedziałek 19 sierpnia przypada 1 rocznica śmierci ks. Kazimierza Sojki, zapraszamy do wspólnej modlitwy za Niego na Mszy św. o godz. 7.00 

5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek św. Bernarda opata i doktora Kościoła, w środę św. Piusa X – papieża, w czwartek Wspomnienie NMP Królowej, w sobotę Święto św. Bartłomiej – apostoła w przyszłą niedzielę w naszym Zakonie Uroczystość św. Józefa Kalasancjusza, serdecznie prosimy wszystkich o modlitwę za nasz pijarski Zakon i wszystkich jego członków, w sposób za naszą bolszewską wspólnotę.

6. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz.13.00 w obecności ks. Dziekana odbędzie się uroczyste wprowadzenie nowego proboszcza o. Łukasza Porąbki

7. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej.

8. Zmarł nasz parafianin + Eugeniusz Szypiorowski z ul. Inżynierskiej, pogrzeb odbędzie się we wtorek 20.08.2019 o godz. 10.00, różaniec za zmarłego po Mszy św. wieczornej w dolnym kościele.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.