Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela zwykła

  1. W dniu dzisiejszym na godz. 16.00 do kościoła zapraszamy dzieci i młodzież zaangażowane w grupy parafialne na spotkanie kolędowe przy żłóbku. 

2. Zapraszamy dziś o godz. 17.30 na nabożeństwo wypominkowe.

3. We wtorek w Kościele rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Kościół katolicki zachowuje w sercu modlitwę swego Założyciela zanoszoną do Ojca w przeddzień męki, aby wszyscy byli jedno. Dlatego w tym tygodniu zachęcamy do gorliwej modlitwy w tej intencji.

4. Chór Parafialny zaprasza wszystkich, którzy chcą aktywniej uczestniczyć w liturgii poprzez śpiew na próby, które odbywają się w czwartki o godz. 19.00 w sali CKC. Szczegółowych informacji udziela p. Organista.

5. W piątek i sobotę przypadają dzień babci i dziadka. Zachęcamy by w tym dniu ich odwiedzić oraz ofiarować za nich swoją modlitwę.

6. W przyszłą niedzielę 23 stycznia o godz. 17:00 w naszym kościele odbędzie się koncert kolęd i pastorałek: „Ścieżka Do Betlejem” w wykonaniu grupy niewidomych muzyków, koncertującej m.in. w woj. łódzkim i mazowieckim. Muzycy wykonają kilkanaście kolęd i pastorałek w j. polskim i kaszubskim, z różnych okresów historycznych, w ciekawych aranżacjach. Podczas koncertu będzie można złożyć dobrowolne datki na działalność organizatora – Fundacji Prowadnica, działającej na rzecz osób niewidomych, w szczególności ludzi młodych.

7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, którą znajdziemy na stoliku przy konfesjonale.

8. Wszystkim Parafianom i modlącym się w naszym kościele życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wniebowziętej, patronki naszej Parafii.

9. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku odprowadziliśmy: śp. Annę Kunikowską z ul. Szkolnej. Polećmy zmarłą Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…