XXII Niedziela zwykła

1. Dziś przypada 80-ta rocznica wybuchu II Wojny Światowej, pamiętajmy w naszych modlitwach o tych, którzy polegli w obronie naszej Ojczyzny, a także prośmy Boga i pokój dla świata. Na godz. 17.30 zapraszamy na modlitwę różańcową połączoną z wypominkami rocznymi za zmarłych.

2. Jutro rozpoczynamy nowy rok szkolny. Zapraszamy na uroczystą Eucharystię o g. 18.00 w intencji dzieci, młodzieży, rodziców, nauczycieli i wychowawców. Po mszy św. zapraszamy młodzież oraz kandydatów do bierzmowania na wspólne pożegnanie wakacji przy grillu.

3. W Liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek św. Grzegorza Wielkiego, papieża.

4. W tym tygodniu przypadają: pierwsza środa miesiąca: zapraszamy Żywy Różaniec na adorację o g. 17.00; pierwszy czwartek, dzień szczególnej modlitwy za kapłanów i powołania do służby w Kościele, spowiedź od godz.17.00, po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00, oraz pierwszy piątek miesiąca: spowiedź od g. 17.00, zapraszamy na Msze święte o 7.00 i o 18.00. Przypominamy o odprawianiu 9 pierwszych piątków miesiąca rodzicom i dzieciom pierwszokomunijnym. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od g. 8.30.

5. W pierwszy czwartek na Mszę św. wieczorną zapraszamy szczególnie wszystkich ministrantów i lektorów, po niej. odbędzie się dla nich spotkanie organizacyjne z nowym duszpasterzem o. Mateuszem.

6. W najbliższą sobotę 8 września wyruszy z naszej parafii tradycyjna pielgrzymka do Swarzewa. Wyjście i pożegnanie pielgrzymów po Mszy św. porannej. Zapraszamy wszystkich dzieci, młodzież i dorosłych, na pielgrzymi szlak. Wszyscy mamy wiele intencji, które chcemy zanosić Maryi Pani Swarzewskiej, dlatego niech nasz udział będzie jak najliczniejszy. Prosimy o posługę w czasie pielgrzymki orkiestrę, strażaków oraz wszystkich zaangażowanych w jej sprawny i bezpieczny przebieg.

7. Ze względu na wyjście pielgrzymki kancelaria parafialna w sobotę będzie czynna tylko w godzinach popołudniowych.

8. Sobota to także pierwsza sobota miesiąca po wyjściu pielgrzymki, nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Maryi.

9. Pielgrzymka autokarowa do Swarzewa dla chorych i starszych, odbędzie się we wtorek 10 września, prosimy o zapisywanie się w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Wyjazd o g. 8.00. Składamy serdeczne Bóg zapłać panu Henrykowi Pionk za pokrycie kosztów autokaru.

10. Rozpoczynamy przygotowanie do sakramentu bierzmowania dla uczniów klas pierwszych szkoły średniej, którzy ukończyli ósmą klasę szkoły podstawowej. Po deklaracje przystąpienia do bierzmowania zapraszamy do zakrystii.

11. Dzisiaj i w przyszłą niedzielę przed kościołem osoby z Centrum Kultury Calasanz prezentują nową, ciekawą ofertę zajęć i prowadzą zapisy. W programie m.in.: zajęcia rozwijające talenty językowe, taneczne, kulinarne, kreatywne myślenia i wiele innych. Jest również oferta dla osób 60+. Zachęcamy, aby podejść i dowiedzieć się więcej o nowych zajęciach. Przypominamy, że cały czas można przekazywać owoce i warzywa na jesienny kiermasz CKC.

12. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej.

13. Wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej w rozpoczynającym się nowym roku szkolnym i katechetycznym.

14. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Edmund Klas z ul. Leśnej, polećmy Go Bożemu Miłosierdziu.