1. W naszej Wspólnocie Parafialnej witamy ks. Andrzeja Niemcewicza, który przez najbliższe dni będzie prowadził dla nas rekolekcje wielkopostne. Nauki będą głoszone na wszystkich Mszach Świętych do środy włącznie. Jako wyraz naszej wdzięczności we wtorek i środę taca zbierana podczas Mszy Świętych będzie przeznaczona na potrzeby wspólnoty, w której posługuje ks. Andrzej. Już dziś wyrażamy naszą wdzięczność za każdą ofiarę.
2. Także dziś przed kościołem możemy złożyć ofiarę na akcję Pola Nadziei na Pomorzu, która wspiera Pomorskie Hospicja.
3. Ojciec Święty Franciszek mianował Przełożonego Generalnego naszego Zakonu o. Pedro Aguado biskupem hiszpańskich diecezji Huesca i Jaca. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach oraz prośmy o nowe, święte powołania do naszego pijarskiego Zakonu.
4. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne które sprawujemy w naszym kościele. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.00. Drogi Krzyżowe w piątki o godz. 8.30 i 17.15 dla ogółu wiernych, z racji pierwszego piątku wyjątkowo o godz. 16.00 dla dzieci i o godz. 19.30 dla młodzieży.
5. W tym tygodniu przypadają Dni Odnowy Wewnętrznej. W pierwszą środę zapraszamy Członków Róż Różańcowych na nabożeństwo o godz. 17.00. W pierwszy czwartek po Mszy Świętej o godz. 18.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu do północy. O godz. 22.00 Wojownicy Maryi zapraszają na Godzinę Świętą. W pierwszy piątek, kapłani rano udadzą się z posługą sakramentalną do chorych, a o. Łukasz Wilusz w sobotę. Spowiedź będzie podczas porannych Mszy Świętych oraz od godz. 16.30. O godz. 16.30 dodatkowa Msza Świętą na którą w sposób szczególny zapraszamy wszystkie dzieci. Po Mszy Świętej o godz. 18.00 nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy Świętej godz. 8.00 zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
6. Od poniedziałku w zakrystii będzie można nabyć paschaliki przygotowane przez Caritas w cenie 20 zł.
7. Prasę katolicką możemy znaleźć na stoliku przy konfesjonale.
8. Do skarbony z tyłu kościoła można wrzucać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu, natomiast do skarbony przy św. Antonim jałmużnę postną. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
9. Wszystkim Parafianom i wiernym modlącym się w naszym kościele życzymy Bożego błogosławieństwa i dobrego przygotowania się do świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
10. W minionym tygodniu z naszej Parafii pożegnaliśmy śp. Władysławę Waśkiewicz z ul. Jana Pawła II. Polećmy zmarłą Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…
INTENCJE MSZALNE
30.3.2025 – NIEDZIELA
7.00 Za + Zbigniewa Bach
8.30 Za + Monikę Kowalską– greg.
10.00 Za + rodziców Annę i Józefa, teścia Brunona oraz ++ dziadków i babcie
11.30 Za + Jana, Józefinę i Zygmunta
13.00 Za + rodziców Teresę i Alfonsa Neubauer oraz ++ Mariusza Wrotniak
16.00 W intencji Parafian
18.00 Za + rodziców Bernadettę i Józefa
31.3.2025 – PONIEDZIAŁEK
7.00 Za + Marię Reszka (od uczestników pogrzebu)
7.00 Za + Monikę Kowalską – greg.
8.00 Za + siostrę Krystynę oraz ++ rodziców Jadwigę i Jana
18.00 Za + dusze czyśćcowe
18.00 Za + Czesława Bojarczuk w 18 rocz. śm. oraz + Marię Bojarczuk
1.4.2025 –WTOREK
7.00 Za + ojca Stefana oraz dusze czyśćcowe
7.00 Za + Władysławę Waśkiewicz (od uczestników pogrzebu)
8.00 Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o Boże błog., opiekę Matki Bożej i zdrowie dla Członków Róży MB Pocieszenia, a dla zmarłych o radość życia wiecznego
18.00 Za + rodziców Janinę i Bronisława, syna Karola, siostrę Irenę i szwagra Tadeusza
18.00 Za + Monikę Kowalską – greg.
2.4.2025 – ŚRODA
7.00 Za + Mariusza Sierockiego – greg.
8.00 Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o Boże błog., opiekę Matki Bożej i zdrowie dla Członków Róży MB Szkaplerznej
8.00 Za + Henryka
8.00 Za + Teresę Borską
18.00 Za + ojca Władysława, dziadka Augustyna i babcię Stefanię
18.00 Za + żonę Krystynę w 2 rocz. śm. oraz ++ rodziców z obojga stron
18.00 Za + rodziców Pawła i Martę Lilla oraz ++ rodzeństwo
3.4.2025 – CZWARTEK
7.00 Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o Boże błog., opiekę Matki Bożej i dary Ducha Świętego dla Ryszarda
7.00 Za + Mariusza Sierockiego – greg.
8.00 Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o Boże błog., opiekę Matki Bożej i zdrowie dla Członków Róży MB Królowej Pokoju
8.00 Za + męża Romana i jego rodzeństwo z połowicami
18.00 Za + Leokadię Piotrowską
18.00 Za + Bernarda oraz ++ rodziców
4.4.2025 –PIĄTEK
7.00 Za + z rodzin Drewa, Potrykus, Lademan i Formela
7.00 Za + Mariusza Sierockiego – greg.
8.00 Za + Zygmunta Szczypior w rocz. śm.
16.30 Za + dusze czyśćcowe
18.00 Za + męża Leona oraz ++ rodziców z obojga stron
5.4.2025 – SOBOTA
7.00 Za + siostrę Genowefę i Antoniego Roszman
7.00 Za + Mariusza Sierockiego – greg.
8.00 Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi
8.00 Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o Boże błog., opiekę Matki Bożej i zdrowie dla Aleksandry w rocz. ur.
18.00 Za + Stanisława Okoń
6.4.2025 – NIEDZIELA
7.00 Za + Gertrudę i Arkadiusza Wasiak
8.30 Za + rodziców Teresę i Mirosława Ławińskich
10.00 Za + rodziców Jadwigę i AUGUSTYNA Hewelt, Zygmunta, Agnieszkę, Anielę, Klemensa, Albina, Józefa Mielewczyk oraz dusze czyśćcowe
11.30 Za + Edmunda Skorowskiego
Za + Mariusza Sierockiego – greg.
13.00 Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o Boże błog., opiekę Matki Bożej i zdrowie dla Bernadety i Andrzeja w 40 rocz. śl.
18.00 Za + rodziców, teściów i męża Stefana Szemich