III miejsce w XXII Biegu Rycerskim w Malborku

III miejsce w XXII Biegu Rycerskim w Malborku

11 czerwca br. na Zamku w Malborku odbył się XXII Bieg Rycerski pod hasłem: “Mury i Bramy pod płaszczem Mamy”.   

Spotkanie rozpoczęło się Eucharystią w kościele św. Jana Chrzciciela. Na starcie Biegu stawiło się 21 zastępów z różnych miejscowości północnej Polski. Z naszej parafii uformowały się dwa zastępy: Mali Rycerze, którzy przybrali nazwę Dzieci Kalasancjusza oraz Młodzi Rycerze o nazwie Młodzież Kalasancjusza. 

Wraz z Aniołami Stróżami mieli do pokonania trasę, na której czekało na nich dziesięć Stanic. Na każdej z nich uczestnicy otrzymali dwa pytania – jedno o św. Maksymilianie, drugie z Reguły Zakonu Krzyżackiego. Wykonywali też zadanie sprawnościowe. Nasi reprezentanci Młodzież Kalasancjusza wykazali się dużą wiedzą i sprawnością, dzieci czemu zajęli III miejsce.

Poza zdobywaniem punków, jak w latach ubiegłych, zostały nagrodzone także najładniejsze stroje damy i rycerza. Najładniejszą damą została reprezentantka z Bolszewa. Nagrody zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom Biegu wręczył o. Prowincjał Wojciech Kulig. Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz organizatorom wyjazdu za reprezentowanie naszej parafii. Na Chwałę Niepokalanej!