Uroczystości 70-lecia powstania parafii

Uroczystości 70-lecia powstania parafii

30 sierpnia 2020 nasza parafia przeżywała centralne obchody uroczystości obchodzi jubileusz 70-lecia istnienia. Uroczystej Mszy św., transmitowanej przez TVP Polonia, przewodniczył i homilię wygłosił bp Zbigniew Zieliński. We wspólnej modlitwie wzięli udział, m.in.: parafianie, przedstawiciele władz samorządowych, duchowieństwo, osoby życia konsekrowanego, a także poczty sztandarowe.

W dzień Pański gromadzimy się na Eucharystii, by złożyć Bogu dziękczynienie i Jemu przedstawić nasze prośby - te który wiążą się z naszymi osobistymi sprawami jak i te, które wiążą się z życiem wspólnoty, którą stanowimy. Wspólnoty Kościoła, wspólnoty narodu polskiego, także wspólnoty naszej małej, ale bliskiej sercu kaszubskiej ojczyzny - mówił.

Biskup podkreślił, że ta uroczysta Msza św. to przede wszystkim okazja do podziękowania Bogu za 70 lat istnienia parafii oraz zachęta do modlitwy o Bożą opiekę na dalszy czas. - Obchodzimy dziś 70-lecie istnienia waszej parafii, w której od wielu lat posługują pijarzy. Historia parafii rozpoczyna się 1 kwietnia 1950 r., kiedy biskup chełmiński Kazimierz Józef Kowalski wydaje dekret w sprawie wyniesienia samodzielnej placówki duszpasterskiej przy kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Bolszewie - przypomniał hierarcha.

Po Mszy św. odbył się piknik rodzinny w ArtParku, podczas którego wystąpili: Orkiestra Dęta Gminy Wejherowo, nasza parafialna schola Dzieci Kalasancjusza, zespół Bliza, a także gwiazda wieczoru ARKA NOEGO.

Dziękujemy wszystkim sponsorom, parafianom i gościom za wspólne przeżycie tych pięknych uroczystości.