Zakończenie roku formacyjnego LSO

Zakończenie roku formacyjnego LSO

Sprawozdanie z działalności Liturgicznej Służby Ołtarza przy parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Bolszewie  za rok 2019/2020


Rok formacyjny w LSO Bolszewo rozpoczął się wspólnotową mszą święta i okolicznościową agapą 5 września 2019 r.             (w pierwszy czwartek miesiąca), a zakończył 19 czerwca 2020 r. mszą świętą w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, po której odbyło się spotkanie przy grillu.
Wspólnota LSO przy parafii Wniebowzięcia NMP w Bolszewie liczy 40 chłopaków ze szkół podstawowych i średnich w tym: 6 aspirantów, 2 kandydatów, 17 ministrantów, 11 lektorów i 4 ceremoniarzy (studenci lub pracujący).
Spotkania formacyjne Liturgicznej Służby Ołtarza, prowadzone były w tym roku szkolnym przez o. Łukasza Czuba SchP dla aspirantów i kandydatów i odbywały się co dwa tygodnie w sobotę o godzinie 10.00. Natomiast spotkania formacyjne dla starszych grup prowadził o. Mateusz Kaźmierski SchP w cyklu co dwa tygodnie w soboty dla ministrantów o godz. 10.00, a dla lektorów o godz. 11.00.
Wspólnota LSO brała aktywny udział w życiu parafii. Ich obecność można było zauważać w szczególny sposób podczas uroczystych liturgii, ale także podczas niedzielnych Mszy Świętych oraz w dni powszednie. Ministranci i lektorzy wykazali się również nieocenioną pomocą podczas wizyty duszpasterskiej, znając doskonale rozkład ulic naszej parafii i zaprowadzając kapłanów do każdego domu i mieszkania, w którym oczekiwano kolędy.
W co drugą sobotę miesiąca chłopcy spędzają razem wolny czas. Korzystaliśmy z hali przy szkole podstawowej w Bolszewie. Każdy pierwszy czwartek miesiąca stał się czasem zawiązywania wspólnoty, w tym dniu chłopcy uczestniczyli w mszy świętej, adoracji Najświętszego Sakramentu i wspólnej agapie.
W pierwszym semestrze ministranci i lektorzy wzięli udział w Turnieju Służby Liturgicznej w piłkę nożną halową. Naszą parafię reprezentowały dwie drużyny: ministranci (rocznik 2004-2007) i lektorzy (rocznik 1999-2003). Ministranci zajęli 9 miejsce na 32 drużyny, natomiast lektorzy 12 miejsce na 24 drużyny. W drugim semestrze sparaliżowanym
epidemią zostały zawieszone spotkania formacyjne, które wróciły dopiero w czerwcu, nie odbyły się również planowane wyjazdy.
W minionym roku udało się zakupić nowe sutanki dla ministrantów w kolorze zielonym i fioletowym. W planach jest zakup nowych pelerynek ministranckich, odpowiadających kolorom liturgicznym cingulów dla lektorów oraz profesjonalnych strojów sportowych.
Bardzo serdeczne Bóg zapłać Rodzicom chłopców, którzy mobilizowali swoich synów do pełnienia pięknej posługi przy ołtarzu pańskim.
Wszystkich chętnych chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami, zapraszamy do zgłaszania się w każdą niedzielę przed mszą świętą o godz. 11.30 u o. Łukasza lub u o. Mateusza.

Na czas wakacji niech wszystkim błogosławi Bóg Wszechmogący, Ojciec i Syn i Duch Święty. Amen.

        
                                                                                                                                                         opiekun LSO: o. Mateusz Kaźmierski SchP