Aktualności

19 SMP w Krakowie

W dniach 11-14 października 22 młodych ludzi z Bolszewa pod opieką p. Wioletty i o. Mateusza uczestniczyło w 19 Spotkaniu Młodzieży Pijarskiej w Krakowie pod hasłem: On żyje, żyj i Ty!

Nabór do Chóru Parafialnego CALASANZ

Chór Calasanz, działający przy naszej Parafii ogłasza Nabór otwarty.

Chóry w kościele z pewnością słyszałeś wiele razy i na pewno masz swoje wyobrażenie o tym, jak wygląda śpiewanie w takim zespole. Ale jeśli nie śpiewałeś jeszcze w żadnym z nich, być może zaskoczy Cię, ile dobra, poza śpiewaniem na chwałę Bożą, przynosi ta aktywność.

Polska pod Krzyżem

14 września nasza parafia włączyła się w ogólnopolską akcję ewangelizacyjną "Polska pod Krzyżem". Wieczorem zgromadziliśmy się pod Krzyżem misyjnym, aby wspólnie pomodlić się i uczcić Jezusowy Krzyż. Serdeczne podziękowania dla wszystkich za wspólną modlitwę.

Uroczystość św. Józefa Kalasancjusza - instalacja nowego Proboszcza

25 sierpnia br. w Uroczystość Świętego Józefa Kalasancjusza założyciela Zakonu Szkół Pobożnych w naszej parafii odbyło się uroczyste wprowadzenie nowego proboszcza o. Łukasza Porąbki. Instalacja nowego proboszcza obyła się w obecności dziekana dekanatu wejherowskiego ks. Prałata Daniela Nowaka. W imieniu wspólnoty parafialnej o. Proboszcza przywitali przedstawiciele Rady Parafialnej. Podczas mszy świętej okolicznościową homilię wygłosił nowy przełożony wspólnoty pijarskiej w Bolszewie o. Rektor Wojciech Wojda. Wszystkim obecnym dziękujemy za modlitwę. Niech Bóg błogosławi o. Proboszczowi Łukaszowi Porąbce w jego posłudze duszpasterskiej.

Uroczystość odpustowa i pożegnanie Proboszcza o. Jacka Stępnia

15 sierpnia w Uroczystość Wniebowzięcia NMP podczas uroczystej sumy odpustowej, w obecności Ks. Dziekana Daniela Nowaka, licznie zgromadzonego duchowieństwa oraz wiernych pożegnaliśmy o. Jacka Stępnia dotychczasowego proboszcza naszej parafii.

Ogłoszenia duszpasterskie

XIX Niedziela zwykła

 1. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych oraz członków Żywego Różańca na nabożeństwa różańcowe, które odbywają się codziennie o godz. 17.15. 

2. Dzisiejszą niedzielą w Kościele rozpoczynamy obchody Tygodnia Misyjnego, który przebiega pod hasłem: „Ochrzczeni i posłani”. W naszych modlitwach pamiętajmy o wszystkich misjonarzach i tych którym posługują. 

3. Również dzisiaj Centrum Kultury Calasanz organizuje kiermasz jesienny, podczas którego można zakupić: powidła, kompoty, pasty warzywne i wiele innych smacznych potraw przetworów a także piękne jesienne rękodzieło: wianki, świece, znicze i wiele, wiele innych rzeczy. Zebrane środki będą przeznaczone na działalność CKC. 

4. W liturgii Kościoła obchodzimy we wtorek wspomnienie św. Jana Pawła II. 

5. Na stoliku pod chórem znajdują się kartki na wypominki listopadowe i roczne, które po wypełnieniu można oddać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Prosimy o czytelne wypełnianie tych kartek.

6. W czwartek 24 października przypada Ogólnopolska modlitwa Żywego Różańca, w tym dniu zachęcamy wszystkie Róże naszej parafii do dołączenia własnych intencji modlitewnych.

7. W piątek 25 października Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na Mszę Świętą o godz. 18.00 oraz Adorację Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie.

8. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych – prosimy o uporządkowanie grobów najbliższych. 

9. Męska grupa Vera Virtu działająca przy klasztorze Franciszkanów w Wejherowie, zaprasza wszystkich mężczyzn każdego stanu 24 października 2019 o godz. 19.00 na Mszę Świętą i różaniec w kościele św. Piotra i Pawła w Orlu.

10. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej.

Msze Święte

Niedziele i uroczystości

  • godz. 7.00
  • godz. 8.30
  • godz. 10.00 (młodzież)
  • godz. 11.30 (dzieci)
  • godz. 13.00
  • godz. 18.00

Dni powszednie

  • godz. 7.00
  • godz. 18.00

Spowiedź

  • podczas każdej Mszy św.
  • pierwszy czwartek i piątek miesiąca od godz. 17:00

Kalendarium