Aktualności

Mikołaki CKC

Mikołaki CKC

W sobotę 7 grudnia w Centrum Kultury Calasanz odbyły się "Mikołajki". Przybyła prawie setka gości: dzieci, ich rodzice, młodzież, darczyńcy i wolontariusze. Gośćmi specjalnymi byli o. Mateusz Pindelski Prowincjał Polskiej Prowincji Zakonu Pijarów i o. Łukasz Porąbka proboszcz parafii.

Patrociunium – Święto opieki św. Józefa Kalasancjusza

Patrociunium – Święto opieki św. Józefa Kalasancjusza

30 listopada br. przeżywaliśmy w naszej parafii Patrociunium – Święto opieki św. Józefa Kalasancjusza, założyciela Zakonu Ojców Pijarów.

Teatr Feniks na Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów Pijarskich w Łowiczu

Teatr Feniks na Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów Pijarskich w Łowiczu

W dniach 15-17 listopada Teatr Feniks działający pod patronatem PZPOW w Wejherowie i Parafii Wniebowzięcia w Bolszewie, wziął udział w IX Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów Pijarskich w Łowiczu. Tegorocznym tematem przewodnim było dziesięć przykazań Bożych. Grupa wystawiła sztukę Sławomira Mrożka " Na pełnym morzu ", w reżyserii Marka Czoski, dzięki której zdobyła uznanie wśród widzów i otrzymała główną nagrodę- nagrodę publiczności.

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata - święto patronalne Liturgicznej Służby Ołtarza

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata - święto patronalne Liturgicznej Służby Ołtarza

Od wielu lat Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata przeżywana jest jako święto patronalne Liturgicznej Służby Ołtarza. W tym dniu w wielu parafiach odbywa się ceremonia przyjęcia nowych kandydatów na ministrantów i promocja na wyższe stopnie liturgiczne.

Ministranci na turnieju piłki nożnej

Ministranci na turnieju piłki nożnej

16 listopada br. odbył się Turniej Służby Liturgicznej w piłkę nożną halową. Naszą parafię reprezentowały dwie drużyny: lektorzy młodsi (rocznik 2004-2007) i lektorzy starsi (rocznik 1999-2003). Lektorzy młodsi swoje zmagania toczyli w Wejherowie. Do walki stanęło w tej kategorii 32 drużyny. 

Wielki sukces naszej scholi

Wielki sukces naszej scholi "Dzieci Kalasancjusza"

16.listopada 2019 po raz 9 w Gdańsku odbyła się Dziecięca Cecyliada u św. Urszuli. To wydarzenie muzyczne, które zrzesza schole z Trójmiasta i okolic. W tym roku zaprezentowało się 12 zespołów, m.in. z Bolszewa, Wejherowa, a także Gdańska. Nasza schola wywalczyła I miejsce śpiewem i tańcem wychwalając Boga. Serdecznie gratulujemy wszystkim młodym artystom oraz p. Agnieszce Zielonko odniesionego sukcesu i życzymy kolejnych.


Nabożeństwo światła

Nabożeństwo światła

1 listopada w Uroczystość Wszystkich Świętych młodzież naszej parafii wraz z duszpasterzami i licznie zgromadzonymi wiernymi, modliła się za zmarłych na cmentarzu parafialnym przeżywając Drogę światła.


19 SMP w Krakowie

19 SMP w Krakowie

W dniach 11-14 października 22 młodych ludzi z Bolszewa pod opieką p. Wioletty i o. Mateusza uczestniczyło w 19 Spotkaniu Młodzieży Pijarskiej w Krakowie pod hasłem: On żyje, żyj i Ty!

Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczytsość Niepokalanego Poczęcia NMP

1. Przeżywamy Adwent - okres przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Zapraszamy do udziału w roratach, w dni powszednie o godz. 5.45 a dla dzieci roraty od poniedziałku do piątku o godz. 18.00.  

2. Zapraszamy dziś do wspólnej modlitwy za naszych zmarłych w wypominkach o 17.30. 

3. Przed kościołem odbywa się kiermasz świąteczny zorganizowane przez nasze Centrum Kultury Calasanz, całkowity dochód z kiermaszu będzie przeznaczony na funkcjonowanie naszego Centrum. Również dziś przed kościołem odbywa się zbiórka do puszek w ramach akcji Pomoc Kościołowi na Wschodzie, kto może zachęcamy do wsparcia również tej akcji, wielu naszych rodaków żyjących w trudnych warunkach na wschodzie oczekuje na naszą pomoc. Za okazane serce i wsparcie składamy serdeczne Bóg zapłać. 

4. Ponieważ pierwotnie Uroczystość Niepokalanego Poczęcia miała być przełożona na jutro, jednak dekretem Konferencji Episkopatu przeżywamy ją dzisiaj, dlatego intencje przyjętych mszy św. w tym dniu zostaną odprawione z godz. 8.30 i 10.00, podczas rorat o 5.45, natomiast z godz. 16.30 o godz. 18.00. Prosimy sprawdzić rozkład intencji w gablocie bądź w zakrystii. Poniedziałek będziemy zatem przeżywać jako zwykły dzień, z mszami o 5.45 i 18.00 

5. W przyszłą sobotę na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy gościć chór Appassionato z Gniewina, po Mszy odbędzie się koncert muzyki sakralnej w wykonaniu tegoż chóru, serdecznie zapraszamy.  

6. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. ze szkół z poza Bolszewa odbędzie się w piątek 13.grudnia o godz. 16.30. Natomiast w przyszłą niedzielę po Mszy św.  o godz. 18.00 spotkanie wszystkich rodziców dzieci pierwszokomunijnych.  

7. W przyszłym tygodniu w niedziele rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Nauki rekolekcyjne w niedzielę na wszystkich mszach. Od poniedziałku do środy o godzinie    5:45, 9:00 i 18:00. Nauka dla dzieci i roraty w czasie rekolekcji   

o godz. 17.00, nauki dla młodzieży ponadgimnazjalnej, studiującej i pracującej  

o godz. 19.30. Rekolekcje wygłosi nasz współbrat o. Eugeniusz Grzywacz. Już dziś zaplanujmy czas, aby uczestniczyć w rekolekcjach. Plan rekolekcji wywieszony jest w gablotce i zamieszczony na naszej stronie internetowej.        

8. W zakrystii można nabywać świece Caritas na stół wigilijny, w ramach akcji Wigilijne dzieło pomocy dzieciom, oraz opłatki.  

9. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej dostępnej w zakrystii. 


Msze Święte

Niedziele i uroczystości

  • godz. 7.00
  • godz. 8.30
  • godz. 10.00 (młodzież)
  • godz. 11.30 (dzieci)
  • godz. 13.00
  • godz. 18.00

Dni powszednie

  • godz. 7.00
  • godz. 18.00

Spowiedź

  • podczas każdej Mszy św.
  • pierwszy czwartek i piątek miesiąca od godz. 17:00

Kalendarium