Aktualności

Polska pod Krzyżem

14 września nasza parafia włączyła się w ogólnopolską akcję ewangelizacyjną "Polska pod Krzyżem". Wieczorem zgromadziliśmy się pod Krzyżem misyjnym, aby wspólnie pomodlić się i uczcić Jezusowy Krzyż. Serdeczne podziękowania dla wszystkich za wspólną modlitwę.

Uroczystość św. Józefa Kalasancjusza - instalacja nowego Proboszcza

25 sierpnia br. w Uroczystość Świętego Józefa Kalasancjusza założyciela Zakonu Szkół Pobożnych w naszej parafii odbyło się uroczyste wprowadzenie nowego proboszcza o. Łukasza Porąbki. Instalacja nowego proboszcza obyła się w obecności dziekana dekanatu wejherowskiego ks. Prałata Daniela Nowaka. W imieniu wspólnoty parafialnej o. Proboszcza przywitali przedstawiciele Rady Parafialnej. Podczas mszy świętej okolicznościową homilię wygłosił nowy przełożony wspólnoty pijarskiej w Bolszewie o. Rektor Wojciech Wojda. Wszystkim obecnym dziękujemy za modlitwę. Niech Bóg błogosławi o. Proboszczowi Łukaszowi Porąbce w jego posłudze duszpasterskiej.

Uroczystość odpustowa i pożegnanie Proboszcza o. Jacka Stępnia

15 sierpnia w Uroczystość Wniebowzięcia NMP podczas uroczystej sumy odpustowej, w obecności Ks. Dziekana Daniela Nowaka, licznie zgromadzonego duchowieństwa oraz wiernych pożegnaliśmy o. Jacka Stępnia dotychczasowego proboszcza naszej parafii.

Zmarł o. Józef Dyrba SP

24 lipca zmarł w domu rodzinnym w Jeleniej Górze-Cieplicach o. Józef Dyrba od św. Maksymiliana Marii Kolbego. Urodził się w tym samym mieście w roku 1958. Od początku mieszkał na terenie parafii prowadzonej przez Zakon Pijarów. Po ukończeniu szkoły podstawowej uczył się w Zasadniczej Szkole Zawodowej, a potem w Technikum Elektroenergetycznym. W tym ostatnim czasie pracował już zawodowo. W 1979 r. po uzyskaniu świadectwa dojrzałości wstąpił do nowicjatu pijarskiego w Krakowie-Rakowicach. Tam też kontynuował formację zakonną. 

Dzieci Kalasancjusza w Warszkowie

     Jak co roku nasza schola "Dzieci Kalasancjusza" w pierwszą sobotę wakacji ruszyła pieszo do Warszkowa pokonując po drodze nie tylko kilometry, ale też zadania przygotowane przez rodziców. Na zakończenie, po posileniu ciała, przyszedł czas na ucztę duchową i ... relaks.

Ogłoszenia duszpasterskie

XXIV Niedziela Zwykła

1. Zapraszamy dziś o godz. 17.30 na modlitwę różańcową połączoną z wypominkami rocznymi za zmarłych.

2. Dziś po każdej Mszy Świętej przed kościołem zbiórka do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski oraz Archidiecezjalne Kolegium Teologiczne.

3. Jutro w poniedziałek 16 września o g. 18.30 odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.

4. We wtorek o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. od uczestników pielgrzymki chorych do Swarzewa, w int. uczestników i organizatorów. Także we wtorek po Mszy św. wieczornej w sali domu zakonnego, pierwsze po wakacjach spotkanie Kręgu Biblijnego, zapraszamy wszystkich chętnych do rozważania Słowa Bożego.

5. Spotkanie „Dzieci Maryi” w sobotę 21.września o godz. 10.00 w domu zakonnym.

6. Już dziś informujemy, że spotkanie wszystkich rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii św. odbędzie się w niedzielę 29 września po Mszy św. wieczornej. Deklaracje o zapisie dziecka będą rozdawane jutro w szkole podczas zebrania rodziców.

7. Natomiast spotkanie dla rodziców i dzieci pragnących przyjąć Pierwszą Komunię św. w naszej parafii, a uczących się w szkołach w innych miejscowościach niż Bolszewo, odbędzie się 27 września (piątek) o godz. 16.30, deklaracje można odbierać u o. Łukasza w zakrystii.

8. W Liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek świętych męczenników Korneliusza papieża i Cypriana biskupa w środę Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, Patrona Polski i młodzieży; w piątek Wspomnienie Świętych Męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy; w sobotę Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.

9. Wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Maryi.  

Msze Święte

Niedziele i uroczystości

  • godz. 7.00
  • godz. 8.30
  • godz. 10.00 (młodzież)
  • godz. 11.30 (dzieci)
  • godz. 13.00
  • godz. 18.00

Dni powszednie

  • godz. 7.00
  • godz. 18.00

Spowiedź

  • podczas każdej Mszy św.
  • pierwszy czwartek i piątek miesiąca od godz. 17:00

Kalendarium