Aktualności

Ważne informacje

Drodzy Parafianie z uwagi na zaostrzenie kwarantanny,prosimy wszystkich o pozostanie w domach, szczególnie osoby starsze.

W kościele może przebywać jednocześnie maksymalnie 5 osób, dlatego na Msze św. zapraszamy tylko reprezentacje rodzin które zamówiły daną intencję.

27 marca w Piątek Mszę św. będą sprawowane w następującym porządku:

7.00 Za + Franciszka Formela w 3 rocz. śm.

7.30 Za + rodziców Małgorzatę i Jana oraz ++ z rodziny

8.00 Za + Wandę Labuda

8.30 Za + Joannę Stenka w 1 rocz. śm.

18.00 O uzdrowienie duszy i ciała

18.30 Za + Zdzisława Jankowskiego w 2 rocz. śm.

19.00 Za + Marię Miotk – greg.


Spowiedź w godz. 8.00 do 13.00

Zapraszamy do łączności w modlitwie przez internet oraz na 57 kanale TV Chopin

o godz.  20.30 Różaniec 

SŁOWO METROPOLITY GDAŃSKIEGO

Drodzy Bracia Kapłani i Osoby Życia Konsekrowanego!

Umiłowani Wierni Archidiecezji Gdańskiej!

Przeżywane przez naszą Ojczyznę i niemal całą wspólnotę ludzką trudne dni epidemii stawiają przed nami niespotykane dotąd wyzwania. Miniona niedziela oraz upływające dni zjednoczyły nas – także w Archidiecezji Gdańskiej – w duchu wzajemnej odpowiedzialności i troski o ludzkie zdrowie, życie i ducha nadziei.

Serdecznie dziękuję kapłanom, osobom życia konsekrowanego i wiernym świeckim – zwłaszcza Służbie Zdrowia – całej Wspólnocie archidiecezjalnej za podjęcie wielorakich wysiłków, a także za uszanowanie rozporządzeń władz świeckich i kościelnych.

Wielkopostne Rekolekcje Szkolne

Wielkopostne Rekolekcje Szkolne

W dniach 9-11 marca 2020 roku w naszej parafii odbyły się rekolekcje dla uczniów szkoły podstawowej. W tym roku poprowadził je ks. Piotr Nadolski, wikariusz z parafii pw. Niepokalanego Serca Maryi w Gdyni – Karwinach. Wraz z nim przyjechała parafialna grupa oazowa.
  

Wizytacja kanoniczna naszej parafii

Wizytacja kanoniczna naszej parafii

1 marca 2020r. w I Niedzielę Wielkiego Postu miała miejsce wizytacja kanoniczna naszej parafii. Gościliśmy w naszej wspólnocie Ks. Biskupa Zbigniewa Zielińskiego. 

FERIE Z CKC

FERIE Z CKC

Wszystko, co dobre szybko się kończy - a w szczególności ferie - czas odpoczynku od obowiązków szkolnych. Jednak najważniejsze są miłe wspomnienia, a tych z pewnością uczestnikom ferii w Centrum Kultury Calasanz Bolszewo nie będzie brakować.

Błogosławionych Świąt

Błogosławionych Świąt

"Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata i wyciągasz do niego ręce, jest Boże Narodzenie".

Św. Matka Teresa z Kalkuty 

Wszystkim Parafianom i Gościom składamy najserdeczniejsze życzenia Bożonarodzeniowe. Aby Bóg, który stał się jednym z nas, przyjmując ludzkie ciało z Maryi Dziewicy obficie Wam błogosławił, nich w waszych sercach zapanuje pokój, miłość i radość, a śpiew kolędy umili wszystkim przeżywanie tych wyjątkowych dni.

Wspólnota Pijarów w Bolszewie


Kolędowanie Chóru Calasanz

Kolędowanie Chóru Calasanz

Zapraszamy na Kolędowanie przygotowane przez nasz Chór Parafialny Calasanz.

Kolędowanie odbędzie się 24 grudnia o godz. 23.15.

W tym roku Kolędowanie  Chórzyści dedykują 1,5 rocznej Zuzi Kapczuk z Lęborka, która ma nowotwór złośliwy mózgu AT/RT. Po Pasterce przed Kościołem Chórzyści będą zbierać ofiary na leczenie Zuzi. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy.


Ogłoszenia duszpasterskie

IV Niedziela Wielkiego Postu

1. Dziękujemy wszystkim, którzy odpowiadając na apele władz państwowych oraz episkopatu pozostają w tych trudnych dniach w domach, co jest to wyrazem miłości bliźniego. Zachęcamy wszystkich do duchowej jedności i modlitwy rodzinnej. Msze św. dzisiaj w naszym kościele o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 17.00, 18.00 i 19.30. Zapraszamy przede wszystkim osoby które zamówiły intencję mszalną, pamiętając, że w świątyni nie może przebywać więcej niż 50 osób.

2. W tygodniu od poniedziałku do środy msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00 z uwagi na przyjęte intencje w czasie rekolekcji, które musieliśmy odwołać. Od czwartku do soboty Msze św. jak zwykle.

3. Mając na względzie zbliżające się Święta oraz brak możliwości zorganizowania dnia spowiedzi w naszej parafii, zapraszamy wszystkich do skorzystania z sakramentu pojednania już teraz, nie odkładając go na czas Świąt, gdzie prawdopodobnie spowiedź nie będzie możliwa. Dlatego przez cały tydzień kościół będzie otwarty do godz.13.00 a kapłani będą dyżurować służąc sakramentem pojednania w godzinach od 8 do 13.00. Bardzo Was prosimy aby wykorzystać tę okazję by na spokojnie bez tłoku i niepotrzebnej nerwowości wyspowiadać się.

4. W środę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, możliwość podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, na Mszach św. jak również pozostając w domach w sposób duchowy.

5. Już dziś informujemy, że pierwszopiątkowe odwiedziny chorych w kwietniu odbędą się tylko po zgłoszeniu przez rodzinę w zakrystii lub telefonicznie, osoby chorej która pragnie odwiedzin księdza i przyjęcia sakramentów świętych.

6. W najbliższym czasie planujemy uruchomić transmisję Mszy św. w naszym kościele, do tego czasu prosimy o korzystanie z transmisji telewizyjnej z innych kościołów by w taki sposób łączyć się we wspólnej modlitwie. My kapłani modlimy się codziennie w kościele o 20.30 odmawiając różaniec, zachęcamy parafian aby łączyli się z nami w swych domach we wspólnym wołaniu do Boga o ustanie epidemii.0

7. Wykorzystajmy ten czas odosobnienia do modlitwy, lektury Pisma św. czy innych pobożnych książek, żeby wydał on w naszym życiu dobre owoce nawrócenia i przybliżył nas do Boga, który jest Dobrym Pasterzem i przeprowadzi swój lud przez ciemną dolinę.

8. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do Pana śp. Aleksandra Hinc, śp. Edyta Treder, śp. Bronisława Ryta. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie


Na żywo

Msze Święte

Niedziele i uroczystości

  • godz. 7.00
  • godz. 8.30
  • godz. 10.00 (młodzież)
  • godz. 11.30 (dzieci)
  • godz. 13.00
  • godz. 18.00

Dni powszednie

  • godz. 7.00
  • godz. 18.00

Spowiedź

  • podczas każdej Mszy św.
  • pierwszy czwartek i piątek miesiąca od godz. 17:00

Kalendarium