Aktualności

19 SMP w Krakowie

W dniach 11-14 października 22 młodych ludzi z Bolszewa pod opieką p. Wioletty i o. Mateusza uczestniczyło w 19 Spotkaniu Młodzieży Pijarskiej w Krakowie pod hasłem: On żyje, żyj i Ty!

Nabór do Chóru Parafialnego CALASANZ

Chór Calasanz, działający przy naszej Parafii ogłasza Nabór otwarty.

Chóry w kościele z pewnością słyszałeś wiele razy i na pewno masz swoje wyobrażenie o tym, jak wygląda śpiewanie w takim zespole. Ale jeśli nie śpiewałeś jeszcze w żadnym z nich, być może zaskoczy Cię, ile dobra, poza śpiewaniem na chwałę Bożą, przynosi ta aktywność.

Polska pod Krzyżem

14 września nasza parafia włączyła się w ogólnopolską akcję ewangelizacyjną "Polska pod Krzyżem". Wieczorem zgromadziliśmy się pod Krzyżem misyjnym, aby wspólnie pomodlić się i uczcić Jezusowy Krzyż. Serdeczne podziękowania dla wszystkich za wspólną modlitwę.

Uroczystość św. Józefa Kalasancjusza - instalacja nowego Proboszcza

25 sierpnia br. w Uroczystość Świętego Józefa Kalasancjusza założyciela Zakonu Szkół Pobożnych w naszej parafii odbyło się uroczyste wprowadzenie nowego proboszcza o. Łukasza Porąbki. Instalacja nowego proboszcza obyła się w obecności dziekana dekanatu wejherowskiego ks. Prałata Daniela Nowaka. W imieniu wspólnoty parafialnej o. Proboszcza przywitali przedstawiciele Rady Parafialnej. Podczas mszy świętej okolicznościową homilię wygłosił nowy przełożony wspólnoty pijarskiej w Bolszewie o. Rektor Wojciech Wojda. Wszystkim obecnym dziękujemy za modlitwę. Niech Bóg błogosławi o. Proboszczowi Łukaszowi Porąbce w jego posłudze duszpasterskiej.

Uroczystość odpustowa i pożegnanie Proboszcza o. Jacka Stępnia

15 sierpnia w Uroczystość Wniebowzięcia NMP podczas uroczystej sumy odpustowej, w obecności Ks. Dziekana Daniela Nowaka, licznie zgromadzonego duchowieństwa oraz wiernych pożegnaliśmy o. Jacka Stępnia dotychczasowego proboszcza naszej parafii.

Ogłoszenia duszpasterskie

XXXIII Niedziela zwykła

1. Dziś w całym Kościele obchodzimy  Światowy Dzień Ubogich. Ma on na celu uwrażliwić nas na potrzeby ubogich. Można to uczynić przez praktykowanie uczynków miłosierdzia, co do duszy i ciała, a w naszym kościele znajduje się skarbonka serce wspierająca świetlicę albo skarbonka przy figurze św. Antoniego, którą przeznaczamy na potrzebujących. 

2. Dzisiaj na Mszach św. o godz. 13.00 poświęcimy opłatki wigilijne, które wkrótce do Waszych domów rozniosą panowie kościelny i organista. Pamiętajmy, aby na stole wigilijnym towarzyszył nam zawsze opłatek poświęcony w świątyni a nie kupiony gdzieś na stoisku w supermarkecie.  

3. Zapraszamy na Różaniec za zmarłych z wypominkami przez cały listopad o godz. 17.15. Pamiętajmy o naszej powinności modlitwy za zmarłych. 

4. Na naszym cmentarzu w tym tygodniu doszło do aktów wandalizmu czy kradzieży, zostały powyrywane wazony z nagrobków. Bardzo prosimy o zachowaniu czujności, kiedy odwiedzamy cmentarz i spotykamy osoby podejrzanie wyglądające nie przechodźmy obojętnie. 

5. Kalendarz Liturgiczny na ten tydzień: w poniedziałek Bł. Karoliny Kuzkówny dziewicy i męczennicy w środę wspomnienie św. Rafa Kalinowskiego, w czwartek Ofiarowanie Najświętszej Marii Panny, w piątek św. Cecylii patronki muzyki kościelnej. 

6. W przyszłą niedziele będziemy przeżywać uroczystość Chrystusa Króla. Jest to patronalne święto Liturgicznej Służby Ołtarza. Z tej racji na Mszy św. o godz. 11.30  odbędzie się obrzęd przyjęcia nowych lektorów i  ministrantów oraz odnowienie przyrzeczeń ministranckich. 

7. Serdecznie gratulujemy p. Agnieszce Zielonko i naszej scholii „Dzieci Kalasancjusza” za zajęcia I miejsca w XIX Cecyliadzie dziecięcej Archidiecezji Gdańskiej. 

8. W środę w hali widowiskowo sportowej przy ul. Leśnej w Bolszewie o godz. 18.30 odbędzie się koncert „Śpiewamy dla Niepodległej” z udziałem naszej scholii „Dzieci Kalasancjusza”, oraz Orkiestry Gminy Wejherowo, serdecznie wszystkich zapraszamy. 

9. Serdeczne podziękowania dla naszych bolszewskich strażaków za prace przy żywopłocie wokół plebanii. 

10. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej dostępnej w zakrystii. 


Msze Święte

Niedziele i uroczystości

  • godz. 7.00
  • godz. 8.30
  • godz. 10.00 (młodzież)
  • godz. 11.30 (dzieci)
  • godz. 13.00
  • godz. 18.00

Dni powszednie

  • godz. 7.00
  • godz. 18.00

Spowiedź

  • podczas każdej Mszy św.
  • pierwszy czwartek i piątek miesiąca od godz. 17:00

Kalendarium