Aktualności

Koniec kwarantanny

Koniec kwarantanny

Drodzy Parafianie.
Przekazujemy wam radosną wiadomość. W dniu dzisiejszym w naszym Domu Zakonnym oficjalnie zakończyła się kwarantanna.

Pielgrzymka do Swarzewa 2020

Pielgrzymka do Swarzewa 2020

Tradycyjnie w pierwszą sobotę września z naszej parafii wyruszyła piesza pielgrzymka do Sanktuarium Królowej Polskiego Morza w Swarzewie. W tym roku ze względu na sytuację epidemiczną związaną z Covid19 liczba pielgrzymów była znacznie okrojona. Dziękujemy wszystkim którzy odważnie kroczyli pielgrzymim szlakiem. 

Uroczystości 70-lecia powstania parafii

Uroczystości 70-lecia powstania parafii

30 sierpnia 2020 nasza parafia przeżywała centralne obchody uroczystości obchodzi jubileusz 70-lecia istnienia. Uroczystej Mszy św., transmitowanej przez TVP Polonia, przewodniczył i homilię wygłosił bp Zbigniew Zieliński. We wspólnej modlitwie wzięli udział, m.in.: parafianie, przedstawiciele władz samorządowych, duchowieństwo, osoby życia konsekrowanego, a także poczty sztandarowe.

Historia naszej Parafii

Historia naszej Parafii

W tym roku jubileusz 70 lat istnienia obchodzi parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Bolszewie, w której od wielu lat posługują pijarzy. Historię i dzieje parafii przybliża nam Marek Czoska, od lat związany z parafią i aktywnie działający na jej rzecz.

Historia parafii rozpoczyna się 1 kwietnia 1950 r., kiedy biskup chełmiński Kazimierz Józef Kowalski wydaje Dekret w sprawie wyniesienia samodzielnej placówki duszpasterskiej przy kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Bolszewie i powiecie wejherowskim do rzędu samodzielnej parafii. Warto nadmienić, że pijarzy opiekują się kościołem w Chwaszczynie, Górze i Bolszewie już od 1946 r. Pierwsze dwie parafie w latach 50. wracają do diecezji, a Bolszewo do dnia dzisiejszego zostaje w rękach Pijarów.


Odpust parafialny ku czci Wniebowzięcia NMP

Odpust parafialny ku czci Wniebowzięcia NMP

W Uroczystość Wniebowzięcia NMP przeżywaliśmy odpust parafialny. Sumie odpustowej przewodniczył J.E. Ks.bp. Wojciech Skibicki z Elbląga. Wraz z licznie zgromadzonym duchowieństwem, grupami parafialnymi, Orkiestrą Gminną, Strażakami i Chórem parafialnym oraz wiernymi, świętowaliśmy pamiątkę Wniebowzięcia Maryi, która patronuje naszej parafii od początku jej powstania w 1950 r. Niech Wniebowzięta oręduję za nami na każdy dzień naszego życia. 

Zakończenie roku formacyjnego LSO

Zakończenie roku formacyjnego LSO

Sprawozdanie z działalności Liturgicznej Służby Ołtarza przy parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Bolszewie  za rok 2019/2020


Ogłoszenia duszpasterskie

XXX Niedziela zwykła

1. Ze względu na zakazy wynikające ze stanu epidemicznego w naszym kościele może przebywać do 100 osób, nie jest to problem w dni powszednie natomiast w niedzielę prosimy o wyrozumiałość i roztropność… można zajmować także miejsca na placu wokół kościoła. Ks. Bp. Jacek Jezierski udzielił dyspensy osobom chorym i starszym a także opiekującym się nimi oraz pracownikom służby zdrowia od uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii. Bardzo prosimy, aby wszyscy przebywający w kościele zasłaniali twarz maseczką bądź przyłbicą. Prosimy o dezynfekowanie rąk przy wejściu, w miarę możliwości zachowujmy odstęp siadając miedzy sobą w ławkach a także podchodząc do Komunii św.  

2. W Uroczystość Wszystkich Msze św. będą się odbywać wyłącznie w kościele według porządku niedzielnego (nie będzie Mszy św. na cmentarzu). Po południu o godz. 16.00 na cmentarzu odbędzie się procesja z modlitwami za zmarłych oraz różaniec z wypominkami. Bardzo prosimy o roztropność i odpowiedzialność w czasie wizyt na cmentarzu unikajmy skupisk ludzi i zasłaniajmy twarze maseczką. W trosce o naszych zmarłych najważniejsza jest modlitwa za nich, ofiarowanie komunii św. odpustu czy modlitwy wypominkowej. Stolica Apostolska rozszerzyła możliwość zyskania odpustu za zmarłych z pierwszych 8 dni listopada na cały miesiąc.

3. Na bocznych ołtarzach i pod chórem znajdują się kartki na wypominki listopadowe i roczne, które po wypełnieniu wraz z ofiarą można oddać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Prosimy o czytelne wypełnianie tych kartek.

4. Porządkując groby naszych bliskich zadbajmy również o teren wokół grobu, prosimy aby śmieci wrzucać do kontenerów a nie obok nich.

5. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy: w środę Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza,

6. 27 października we wtorek, pijarska szkoła z Łowicza będzie gościć w Telewizji Trwam w programie pt. „Ze szkolnej ławki”. Początek programu o godzinie 18.45.

7. W tym tygodniu pożegnaliśmy zmarłych: + Henryk Browarczyk l.55, + Przemysław Kwidzińśki l.25 z ul. Harcerskiej,  + Zbigniew Bach l.60  

z ul. Granicznej, + Stanisław Kaczmarek l.62 z ul. Okrężnej.

8. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej


Na żywo

Msze Święte

Niedziele i uroczystości

 • godz. 7.00
 • godz. 8.30
 • godz. 10.00 (młodzież)
 • godz. 11.30 (dzieci)
 • godz. 13.00
 • godz. 18.00

Dni powszednie

 • godz. 7.00
 • godz. 8.00
 • godz. 18.00

Spowiedź

 • podczas każdej Mszy św.
 • pierwszy czwartek i piątek miesiąca od godz. 17:00

Kancelaria Parafialna

Wtorek i sobota 16.30-17.45
Czwartek 7.45-8.30

Kalendarium