Aktualności

FERIE Z CKC

FERIE Z CKC

Wszystko, co dobre szybko się kończy - a w szczególności ferie - czas odpoczynku od obowiązków szkolnych. Jednak najważniejsze są miłe wspomnienia, a tych z pewnością uczestnikom ferii w Centrum Kultury Calasanz Bolszewo nie będzie brakować.

Błogosławionych Świąt

Błogosławionych Świąt

"Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata i wyciągasz do niego ręce, jest Boże Narodzenie".

Św. Matka Teresa z Kalkuty 

Wszystkim Parafianom i Gościom składamy najserdeczniejsze życzenia Bożonarodzeniowe. Aby Bóg, który stał się jednym z nas, przyjmując ludzkie ciało z Maryi Dziewicy obficie Wam błogosławił, nich w waszych sercach zapanuje pokój, miłość i radość, a śpiew kolędy umili wszystkim przeżywanie tych wyjątkowych dni.

Wspólnota Pijarów w Bolszewie


Kolędowanie Chóru Calasanz

Kolędowanie Chóru Calasanz

Zapraszamy na Kolędowanie przygotowane przez nasz Chór Parafialny Calasanz.

Kolędowanie odbędzie się 24 grudnia o godz. 23.15.

W tym roku Kolędowanie  Chórzyści dedykują 1,5 rocznej Zuzi Kapczuk z Lęborka, która ma nowotwór złośliwy mózgu AT/RT. Po Pasterce przed Kościołem Chórzyści będą zbierać ofiary na leczenie Zuzi. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy.


Rekolekcje Adwentowe 2019

Rekolekcje Adwentowe 2019

Program Rekolekcji Adwentowych

Mikołaki CKC

Mikołaki CKC

W sobotę 7 grudnia w Centrum Kultury Calasanz odbyły się "Mikołajki". Przybyła prawie setka gości: dzieci, ich rodzice, młodzież, darczyńcy i wolontariusze. Gośćmi specjalnymi byli o. Mateusz Pindelski Prowincjał Polskiej Prowincji Zakonu Pijarów i o. Łukasz Porąbka proboszcz parafii.

Patrociunium – Święto opieki św. Józefa Kalasancjusza

Patrociunium – Święto opieki św. Józefa Kalasancjusza

30 listopada br. przeżywaliśmy w naszej parafii Patrociunium – Święto opieki św. Józefa Kalasancjusza, założyciela Zakonu Ojców Pijarów.

Teatr Feniks na Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów Pijarskich w Łowiczu

Teatr Feniks na Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów Pijarskich w Łowiczu

W dniach 15-17 listopada Teatr Feniks działający pod patronatem PZPOW w Wejherowie i Parafii Wniebowzięcia w Bolszewie, wziął udział w IX Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów Pijarskich w Łowiczu. Tegorocznym tematem przewodnim było dziesięć przykazań Bożych. Grupa wystawiła sztukę Sławomira Mrożka " Na pełnym morzu ", w reżyserii Marka Czoski, dzięki której zdobyła uznanie wśród widzów i otrzymała główną nagrodę- nagrodę publiczności.

Ogłoszenia duszpasterskie

VI Niedziela zwykła

1. Zapraszamy do modlitwy za zmarłych polecanych w wypominkach dziś o godz. 17.30.

2. Kalendarz liturgiczny na ten tydzień zapowiada: w sobotę Święto Katedry św. Piotra, pamiętajmy w modlitwach o Ojcu Świętym, wspierając jego pasterską posługę.

3. Chór Parafialny zaprasza wszystkich chętnych. Zaproszenie kierujemy w sposób szczególny do Panów, ponieważ jest ich stanowczo za mało. Próby odbywają się w czwartki w sali CKC o godz. 19.00. Aby śpiewać w chórze nie trzeba mieć wykształcenia muzycznego, nie trzeba też znać zapisu nutowego. Wiele osób ma obawy, czy śpiewa wystarczająco dobrze i czysto, by móc śpiewać w chórze. Liczą się przede wszystkim chęci, bo chór składa się z osób, które lubią śpiewać i chcą w ten sposób służyć Bogu i innym.

4. Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Bolszewie zaprasza wszystkie druhny i druhów OSP na walne zebranie sprawozdawcze jednostki, które odbędzie się 29 lutego o godz. 17.00 w siedzibie OSP w Bolszewie.

5. W niedzielę 1 marca odbędzie się w naszej parafii wizytacja kanoniczna. Będziemy gościć przez cały dzień ks. Bp. Zbigniewa Zielińskiego, który również udzieli naszej młodzieży Sakramentu Bierzmowania. Prosimy o modlitwę w intencji wizytacji oraz kandydatów do Bierzmowania i ich rodzin.

6. Osoby zainteresowane instalacjami fotowoltaicznymi są zaproszone na spotkanie, które odbędzie się 17 lutego o godz. 19.00 w remizie OSP w Orlu.

7. Aby pogłębić swoją wiarę i wiedzę religijną, zapraszamy do czytania prasy katolickiej.


Msze Święte

Niedziele i uroczystości

  • godz. 7.00
  • godz. 8.30
  • godz. 10.00 (młodzież)
  • godz. 11.30 (dzieci)
  • godz. 13.00
  • godz. 18.00

Dni powszednie

  • godz. 7.00
  • godz. 18.00

Spowiedź

  • podczas każdej Mszy św.
  • pierwszy czwartek i piątek miesiąca od godz. 17:00

Kalendarium