Aktualności

Piknik w Ostrzycach

     W niedzielę 16 czerwca w Ostrzycach, w ośrodku sióstr szarytek, ponad 100 osób (rodzice i dzieci) zaangażowane w grupy działające przy naszej parafii (lektorzy, ministranci, Dzieci Maryi oraz Rycerze Niepokalanej) spotkali się na wspólnej Eucharystii, by dziękować Bogu za kończący się rok duszpasterski. Nie zabrakło również czasu na zabawę, gry zespołowe i tańce. Na koniec siostry przygotowały dla nas grilla. Choć pogoda nam nie dopisała, nie zabrakło pogody ducha.

Bierzmowanie

     28 maja 2019 r. młodzież z naszej parafii przyjęła sakrament bierzmowania. Uroczystej Mszy Świętej przewodniczył J. E. Ks. Bp Wiesław Szlachetka.

     Młodzież (130 osób) formowała się w pięciu grupach, które prowadził o. Grzegorz.  

Pierwsza Komunia Święta

     12 maja w naszej parafii odbyła się uroczystość I Komunii Świętej. Przygotowanie do tej Uroczystości trwało rok i obejmowało wiele wydarzeń: Oto niektóre z nich:

 1. Comiesięczne spotkania formacyjne o. Andrzeja z rodzicami dzieci.
 2. Sobotnie spotkania katechetyczne z dziećmi by odkrywać „skarby Mszy Świętej”.
 3. Wdrożenie dzieci w modlitwę różańcową – ich zaangażowanie się w modlitwę na nabożeństwach różańcowych w naszej parafii.
 4. Poświęcenie i przekazanie dzieciom książeczek komunijnych, by uczyły się różnych form modlitw.
 5. Uczestnictwo dzieci w Mszach roratnich organizowanych dla nich w naszej świątyni.
 6. Poświęcenie medalików (grudzień).
 7. Zaangażowanie dzieci w nabożeństwa Drogi Krzyżowej.
 8. Dwie Róże Różańcowe Rodziców tych dzieci. Modlitwa ta towarzyszyła przez cały okres przygotowania.  

Zaproszenie na pielgrzymkę

     Zapraszamy na tradycyjną pieszą pielgrzymkę do Sanktuarium Pasyjno - Maryjnego w Wejherowie. Ruszamy 2 czerwca w niedzielę po mszy porannej (ok. 7.45). Tam suma odpustowa o godzinie 10.00. 

Informacja o śmierci

     Dnia 12 maja 2019 roku odszedł do Domu Ojca o. Jerzy Góral, pijar. Duszpasterz w pijarskich placówkach w Krakowie-Rakowicach, Łowiczu, Lidzie (Białoruś), Bolszewie i Jeleniej Górze-Cieplicach. Przeżył lat 66, w Zakonie 40, w kapłaństwie 36.

     Msza św. pogrzebowa w intencji Zmarłego zostanie odprawiona w kościele parafialnym pw. św. Jana Chrzciciela w Jeleniej Górze-Cieplicach, ul. Cieplicka 9, w środę, 15 maja, o godz. 12.00.

     Wprowadzenie ciała Zmarłego do kościoła odbędzie się o godz. 9.00, o godz. 11.00 zostanie odmówiony różaniec, a po nim możliwość okolicznościowych przemówień.

     Po Mszy św. pogrzebowej nastąpi odprowadzenie ciała Zmarłego do zakonnego grobowca od bramy na cmentarzu parafialnym.

     Rodzina i Zakon Pijarów  

Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Najświętszej Trójcy + intencje

 1. W czwartek, 20 czerwca Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – tak zwane Boże Ciało. Msze Święte w tym dniu o godz.: 7.00, 8.30, 10.00, oraz po procesji i o godz. 18.00. W czwartek w Boże Ciało nie ma Mszy św. o godz.13.00.
 2. Po Mszy Świętej o godz. 10.00 wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Prosimy o przygotowanie ołtarzy: na ul. Wodnej, na ul. Szkolnej (koło państwa Ziemann), przy krzyżu na rogu ul. Szkolnej i Głównej oraz przy kaplicy obok kościoła. Mieszkańców ulic, którymi pójdzie procesja prosimy o pomoc w przygotowaniu ołtarzy. Do udziału w procesji zapraszamy: orkiestrę, strażaków, dzieci i młodzież, liturgiczną służbę ołtarza, osoby niosące feretrony, chorągwie i baldachim, dzieci, które w tym roku przyjęły Pierwszą Komunię Świętą oraz wszystkich wiernych. Zachęcamy również dzieci do sypania kwiatów w Boże Ciało oraz podczas Oktawy. Próby sypania kwiatów tylko w poniedziałek i wtorek o godzinie 17.00. Prosimy, aby na próbę dzieci przyniosły koszyczki.
 3. W Boże Ciało można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za udział procesji eucharystycznej.
 4. W Oktawie Bożego Ciała nabożeństwa czerwcowe i procesja eucharystyczna wokół kościoła będzie o godz. 17.30. Po niej zostanie odprawiona Msza Święta.
 5. W piątek po Bożym Ciele nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 6. Z liturgii Kościoła: w poniedziałek wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, Zakonnika. W piątek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, Zakonnika.
 7. W środę 19 czerwca zakończenie roku szkolnego. Zachęcamy do tego, by ten dzień był okazją do wdzięczności nie tylko nauczycielom, wychowawcom i katechetom, ale przede wszystkim Panu Bogu, za łaski otrzymane w kończącym się roku szkolnym.
 8. Zapraszamy do kupowania i czytania prasy katolickiej.

Msze Święte

Niedziele i uroczystości

 • godz. 7.00
 • godz. 8.30
 • godz. 10.00 (młodzież)
 • godz. 11.30 (dzieci)
 • godz. 13.00
 • godz. 18.00

Dni powszednie

 • godz. 7.00
 • godz. 18.00

Spowiedź

 • podczas każdej Mszy św.
 • pierwszy czwartek i piątek miesiąca od godz. 17:00

Kalendarium