Aktualności

Zaproszenie na pielgrzymkę

     Zapraszamy na tradycyjną pieszą pielgrzymkę do Sanktuarium Pasyjno - Maryjnego w Wejherowie. Ruszamy 2 czerwca w niedzielę po mszy porannej (ok. 7.45). Tam suma odpustowa o godzinie 10.00. 

Informacja o śmierci

     Dnia 12 maja 2019 roku odszedł do Domu Ojca o. Jerzy Góral, pijar. Duszpasterz w pijarskich placówkach w Krakowie-Rakowicach, Łowiczu, Lidzie (Białoruś), Bolszewie i Jeleniej Górze-Cieplicach. Przeżył lat 66, w Zakonie 40, w kapłaństwie 36.

     Msza św. pogrzebowa w intencji Zmarłego zostanie odprawiona w kościele parafialnym pw. św. Jana Chrzciciela w Jeleniej Górze-Cieplicach, ul. Cieplicka 9, w środę, 15 maja, o godz. 12.00.

     Wprowadzenie ciała Zmarłego do kościoła odbędzie się o godz. 9.00, o godz. 11.00 zostanie odmówiony różaniec, a po nim możliwość okolicznościowych przemówień.

     Po Mszy św. pogrzebowej nastąpi odprowadzenie ciała Zmarłego do zakonnego grobowca od bramy na cmentarzu parafialnym.

     Rodzina i Zakon Pijarów  

Nominacja do nagrody

     Z wielką radością i satysfakcją informujemy, że Gmina Wejherowo nominowała działające przy naszej parafii Centrum Kultury Calasanz - Bolszewo do Nagrody PRIMUS IN AGENDO przyznawanej przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Jest to honorowa odznaczenie cywilne przyznawane osobom fizycznym, organizacjom oraz instytucjom za szczególne działania lub zasługi na rzecz rynku pracy, polityki społecznej lub rodziny. Na jesieni będziemy wiedzieć więcej. Za nominację dziękujemy i prosimy trzymać za nas kciuki. 

Prośba o wsparcie naszej szkoły w Rzeszowie

     Trwa ostatnia faza budowy Pijarskiego Kompleksu Edukacyjnego w Rzeszowie. Pragniemy, by w dniu 2 września 2019 r. w ławkach publicznej szkoły podstawowej zasiedli pierwsi uczniowie. Aby to było możliwe musimy zgromadzić środki na wyposażenie ruchome szkoły. Bardzo gorąco prosimy o pomoc i przekazanie darowizny na ten cel!

     Zachęcamy do oglądnięcia krótkiego filmu o budowanej szkole, jej założeniach i oczekiwaniach dzieci i rodziców. W końcowej części filmu (8’12”) przedstawiamy numer rachunku bankowego oraz proponowaną kwotę wsparcia. Osoby fizyczne, przedsiębiorców i firmy, które udzielą nam wsparcia upamiętnimy przez odpowiednią informację wizualną przy sali lekcyjnej i w miejscu dedykowanym dla wszystkich darczyńców. O naszych dobrodziejach pamiętać będziemy w modlitwie. Bardzo dziękujemy za wszelką pomoc, nawet najmniejszą.

Z wdzięcznością pijarzy

Parafiada i Kurs Animatora w Krakowie

     W dniach od 1 do 5 maja w Krakowie odbywała się PARAFIADA Środowisk Pijarskich. Wzięło w niej udział ponad 180 ministrantów i lektorów z naszych pijarskich placówek. Nie zabrakło również reprezentacji z naszej parafii. Nasi chłopcy wywalczyli sobie trzecie miejsce w siatkówce w kategorii gimnazjum. Natomiast nasz lektor Maciej Kieliński zdobył trzecie miejsce w biegach przełajowych. Sportowcom gratulujemy.

     W tym samym czasie trwał Kurs Animatora Pijarskiego w którym wzięło udział czworo naszych parafian. W ostatnim dniu kursu nowym animatorom zostały wręczone krzyże animatorskie. Gratulujemy.

     Kilka zdjęć dostępnych jest w galerii.

Ogłoszenia duszpasterskie

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA + INTENCJE

 1. W miesiącu maju zapraszamy serdecznie wszystkich parafian, a szczególnie dzieci i młodzież na nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30. A w sobotę rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 2. We wtorek 28 maja w naszej parafii podczas Mszy św. o g. 16.00. Ks. Bp Wiesław Szlachetka udzieli młodzieży Sakramentu Bierzmowania. Otoczmy ich modlitwą.
 3. Zapraszamy kandydatów do bierzmowania na spowiedź w poniedziałek o godz. 18.30.
 4. W sobotę po Mszy św. porannej zapraszamy na nabożeństwo pierwszosobotnie.
 5. W przyszłą niedziele będziemy gościć w naszej parafii s. Idę karmelitankę, pracująca na misjach w Afryce. Podzieli się z nami życiem na misjach i skieruje prośbę o pomoc na dalsza prace.
 6. W tym tygodniu będziemy obchodzić w poniedziałek wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, w piątek święto Nawiedzenia NMP a w sobotę św. Justyna męczennika.
 7. Za tydzień w niedzielę 2 czerwca, z naszego kościoła o godz. 8.00 wyruszy piesza pielgrzymka na Kalwarię Wejherowską z okazji odpustu Wniebowstąpienia Pańskiego. Do udziału w niej zapraszamy i zachęcamy dzieci, młodzież, dorosłych oraz orkiestrę i strażaków. Zaplanujmy sobie udział w tym duchowym wydarzeniu.
 8. Gminna Wejherowo zaprasza na Gminny Dzień Dziecka w sobotę 1 czerwca br. w ArtParku w Bolszewie, początek o godz. 13.00.
 9. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej. Pod chórem jest do zabrania kolejny bezpłatny numer „Dobrych Nowin”.      

Msze Święte

Niedziele i uroczystości

 • godz. 7.00
 • godz. 8.30
 • godz. 10.00 (młodzież)
 • godz. 11.30 (dzieci)
 • godz. 13.00
 • godz. 18.00

Dni powszednie

 • godz. 7.00
 • godz. 18.00

Spowiedź

 • podczas każdej Mszy św.
 • pierwszy czwartek i piątek miesiąca od godz. 17:00

Kalendarium