Aktualności

Dzieci Kalasancjusza w Warszkowie

     Jak co roku nasza schola "Dzieci Kalasancjusza" w pierwszą sobotę wakacji ruszyła pieszo do Warszkowa pokonując po drodze nie tylko kilometry, ale też zadania przygotowane przez rodziców. Na zakończenie, po posileniu ciała, przyszedł czas na ucztę duchową i ... relaks.

Piknik w Ostrzycach

     W niedzielę 16 czerwca w Ostrzycach, w ośrodku sióstr szarytek, ponad 100 osób (rodzice i dzieci) zaangażowane w grupy działające przy naszej parafii (lektorzy, ministranci, Dzieci Maryi oraz Rycerze Niepokalanej) spotkali się na wspólnej Eucharystii, by dziękować Bogu za kończący się rok duszpasterski. Nie zabrakło również czasu na zabawę, gry zespołowe i tańce. Na koniec siostry przygotowały dla nas grilla. Choć pogoda nam nie dopisała, nie zabrakło pogody ducha.

Bierzmowanie

     28 maja 2019 r. młodzież z naszej parafii przyjęła sakrament bierzmowania. Uroczystej Mszy Świętej przewodniczył J. E. Ks. Bp Wiesław Szlachetka.

     Młodzież (130 osób) formowała się w pięciu grupach, które prowadził o. Grzegorz.  

Pierwsza Komunia Święta

     12 maja w naszej parafii odbyła się uroczystość I Komunii Świętej. Przygotowanie do tej Uroczystości trwało rok i obejmowało wiele wydarzeń: Oto niektóre z nich:

 1. Comiesięczne spotkania formacyjne o. Andrzeja z rodzicami dzieci.
 2. Sobotnie spotkania katechetyczne z dziećmi by odkrywać „skarby Mszy Świętej”.
 3. Wdrożenie dzieci w modlitwę różańcową – ich zaangażowanie się w modlitwę na nabożeństwach różańcowych w naszej parafii.
 4. Poświęcenie i przekazanie dzieciom książeczek komunijnych, by uczyły się różnych form modlitw.
 5. Uczestnictwo dzieci w Mszach roratnich organizowanych dla nich w naszej świątyni.
 6. Poświęcenie medalików (grudzień).
 7. Zaangażowanie dzieci w nabożeństwa Drogi Krzyżowej.
 8. Dwie Róże Różańcowe Rodziców tych dzieci. Modlitwa ta towarzyszyła przez cały okres przygotowania.  

Zaproszenie na pielgrzymkę

     Zapraszamy na tradycyjną pieszą pielgrzymkę do Sanktuarium Pasyjno - Maryjnego w Wejherowie. Ruszamy 2 czerwca w niedzielę po mszy porannej (ok. 7.45). Tam suma odpustowa o godzinie 10.00. 

Ogłoszenia duszpasterskie

XV Niedziela Zwykła - 14.07.2019 r.

 1. Dziękujemy dziś ojcu Grzegorzowi za miniony rok posługi kapłańskiej w naszej parafii. Decyzją Ojca Prowincjała został posłany do dalszej pracy kapłańskiej w Krakowie. Życzymy wielu łask i błogosławieństwa Bożego na nowej placówce.
 2. Zapraszamy dziś na Wypominki połączone z Różańcem za zmarłych o godz. 17.30. Zachęcamy wszystkich do tej modlitwy za naszych zmarłych.
 3. W przyszłą niedziele 21 lipca z okazji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona podróżnych poświęcimy samochody po każdej Mszy św. na parkingu przed kościołem.
 4. W tym tygodniu, w poniedziałek wspomnienie św. Bonawentury a we wtorek wspomnienie NMP z Góry Karmel.
 5. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej, dostępnej w zakrystii.
 6. Zapraszamy na rowerową pielgrzymkę do Sianowa - 20 lipca w sobotę, początek o godz. 7.45. Chętnych prosimy o zapisy dziś w zakrystii.
 7. Gmina Wejherowo zaprasza na „I Turniej Rodzinnej Siatkówki Plażowej” 20 lipca w sobotę o godz. 15.00 w Art. Parku w Bolszewie.
 8. Na kolejne dni wakacji dzieciom i wszystkim udającym się na urlop życzymy udanego wypoczynku. Pamiętajmy w tym czasie o codziennej modlitwie i o niedzielnej Eucharystii.
 9. W minionym tygodniu zmarli nasi parafianie śp. Maria Sikorra z ul. Długiej i śp. Róża Krajnik z ul. Władysława. Polećmy zmarłe Miłosierdziu Bożemu…

Msze Święte

Niedziele i uroczystości

 • godz. 7.00
 • godz. 8.30
 • godz. 10.00 (młodzież)
 • godz. 11.30 (dzieci)
 • godz. 13.00
 • godz. 18.00

Dni powszednie

 • godz. 7.00
 • godz. 18.00

Spowiedź

 • podczas każdej Mszy św.
 • pierwszy czwartek i piątek miesiąca od godz. 17:00

Kalendarium