Aktualności

Uroczystość odpustowa i pożegnanie Proboszcza o. Jacka Stępnia

15 sierpnia w Uroczystość Wniebowzięcia NMP podczas uroczystej sumy odpustowej, w obecności Ks. Dziekana Daniela Nowaka, licznie zgromadzonego duchowieństwa oraz wiernych pożegnaliśmy o. Jacka Stępnia dotychczasowego proboszcza naszej parafii.

Zmarł o. Józef Dyrba SP

24 lipca zmarł w domu rodzinnym w Jeleniej Górze-Cieplicach o. Józef Dyrba od św. Maksymiliana Marii Kolbego. Urodził się w tym samym mieście w roku 1958. Od początku mieszkał na terenie parafii prowadzonej przez Zakon Pijarów. Po ukończeniu szkoły podstawowej uczył się w Zasadniczej Szkole Zawodowej, a potem w Technikum Elektroenergetycznym. W tym ostatnim czasie pracował już zawodowo. W 1979 r. po uzyskaniu świadectwa dojrzałości wstąpił do nowicjatu pijarskiego w Krakowie-Rakowicach. Tam też kontynuował formację zakonną. 

Dzieci Kalasancjusza w Warszkowie

     Jak co roku nasza schola "Dzieci Kalasancjusza" w pierwszą sobotę wakacji ruszyła pieszo do Warszkowa pokonując po drodze nie tylko kilometry, ale też zadania przygotowane przez rodziców. Na zakończenie, po posileniu ciała, przyszedł czas na ucztę duchową i ... relaks.

Piknik w Ostrzycach

     W niedzielę 16 czerwca w Ostrzycach, w ośrodku sióstr szarytek, ponad 100 osób (rodzice i dzieci) zaangażowane w grupy działające przy naszej parafii (lektorzy, ministranci, Dzieci Maryi oraz Rycerze Niepokalanej) spotkali się na wspólnej Eucharystii, by dziękować Bogu za kończący się rok duszpasterski. Nie zabrakło również czasu na zabawę, gry zespołowe i tańce. Na koniec siostry przygotowały dla nas grilla. Choć pogoda nam nie dopisała, nie zabrakło pogody ducha.

Bierzmowanie

     28 maja 2019 r. młodzież z naszej parafii przyjęła sakrament bierzmowania. Uroczystej Mszy Świętej przewodniczył J. E. Ks. Bp Wiesław Szlachetka.

     Młodzież (130 osób) formowała się w pięciu grupach, które prowadził o. Grzegorz.  

Ogłoszenia duszpasterskie

XX Niedziela Zwykła

1. W dniu dzisiejszym żegnamy o. Mirosława Wojdę, który posługiwał przez 2 lata w naszej parafii. Życzymy Mu wielu łask Bożych i opieki Maryi w jego życiu osobistym i podejmowanej pracy duszpasterskiej.

2. Zapraszamy dziś o godz. 17.30 na modlitwę różańcową połączoną z wypominkami rocznymi za zmarłych.

3. Dzisiaj i w przyszłą niedzielę po mszach św. zbieramy ofiary do puszek dla orkiestry, jako wyraz naszej wdzięczności za ich posługę w trakcie pielgrzymki do Swarzewa w dniach 7/8 września br. na którą już dziś serdecznie wszystkich zapraszamy.

4. W poniedziałek 19 sierpnia przypada 1 rocznica śmierci ks. Kazimierza Sojki, zapraszamy do wspólnej modlitwy za Niego na Mszy św. o godz. 7.00 

5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek św. Bernarda opata i doktora Kościoła, w środę św. Piusa X – papieża, w czwartek Wspomnienie NMP Królowej, w sobotę Święto św. Bartłomiej – apostoła w przyszłą niedzielę w naszym Zakonie Uroczystość św. Józefa Kalasancjusza, serdecznie prosimy wszystkich o modlitwę za nasz pijarski Zakon i wszystkich jego członków, w sposób za naszą bolszewską wspólnotę.

6. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz.13.00 w obecności ks. Dziekana odbędzie się uroczyste wprowadzenie nowego proboszcza o. Łukasza Porąbki

7. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej.

8. Zmarł nasz parafianin + Eugeniusz Szypiorowski z ul. Inżynierskiej, pogrzeb odbędzie się we wtorek 20.08.2019 o godz. 10.00, różaniec za zmarłego po Mszy św. wieczornej w dolnym kościele.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.  

Msze Święte

Niedziele i uroczystości

  • godz. 7.00
  • godz. 8.30
  • godz. 10.00 (młodzież)
  • godz. 11.30 (dzieci)
  • godz. 13.00
  • godz. 18.00

Dni powszednie

  • godz. 7.00
  • godz. 18.00

Spowiedź

  • podczas każdej Mszy św.
  • pierwszy czwartek i piątek miesiąca od godz. 17:00

Kalendarium