Aktualności

Dzieci Kalasancjusza w Warszkowie

     Jak co roku nasza schola "Dzieci Kalasancjusza" w pierwszą sobotę wakacji ruszyła pieszo do Warszkowa pokonując po drodze nie tylko kilometry, ale też zadania przygotowane przez rodziców. Na zakończenie, po posileniu ciała, przyszedł czas na ucztę duchową i ... relaks.

Piknik w Ostrzycach

     W niedzielę 16 czerwca w Ostrzycach, w ośrodku sióstr szarytek, ponad 100 osób (rodzice i dzieci) zaangażowane w grupy działające przy naszej parafii (lektorzy, ministranci, Dzieci Maryi oraz Rycerze Niepokalanej) spotkali się na wspólnej Eucharystii, by dziękować Bogu za kończący się rok duszpasterski. Nie zabrakło również czasu na zabawę, gry zespołowe i tańce. Na koniec siostry przygotowały dla nas grilla. Choć pogoda nam nie dopisała, nie zabrakło pogody ducha.

Bierzmowanie

     28 maja 2019 r. młodzież z naszej parafii przyjęła sakrament bierzmowania. Uroczystej Mszy Świętej przewodniczył J. E. Ks. Bp Wiesław Szlachetka.

     Młodzież (130 osób) formowała się w pięciu grupach, które prowadził o. Grzegorz.  

Pierwsza Komunia Święta

     12 maja w naszej parafii odbyła się uroczystość I Komunii Świętej. Przygotowanie do tej Uroczystości trwało rok i obejmowało wiele wydarzeń: Oto niektóre z nich:

 1. Comiesięczne spotkania formacyjne o. Andrzeja z rodzicami dzieci.
 2. Sobotnie spotkania katechetyczne z dziećmi by odkrywać „skarby Mszy Świętej”.
 3. Wdrożenie dzieci w modlitwę różańcową – ich zaangażowanie się w modlitwę na nabożeństwach różańcowych w naszej parafii.
 4. Poświęcenie i przekazanie dzieciom książeczek komunijnych, by uczyły się różnych form modlitw.
 5. Uczestnictwo dzieci w Mszach roratnich organizowanych dla nich w naszej świątyni.
 6. Poświęcenie medalików (grudzień).
 7. Zaangażowanie dzieci w nabożeństwa Drogi Krzyżowej.
 8. Dwie Róże Różańcowe Rodziców tych dzieci. Modlitwa ta towarzyszyła przez cały okres przygotowania.  

Zaproszenie na pielgrzymkę

     Zapraszamy na tradycyjną pieszą pielgrzymkę do Sanktuarium Pasyjno - Maryjnego w Wejherowie. Ruszamy 2 czerwca w niedzielę po mszy porannej (ok. 7.45). Tam suma odpustowa o godzinie 10.00. 

Ogłoszenia duszpasterskie

23.06.2019 r. - XII Niedziela Zwykła

 1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 17.30.
 2. W poniedziałek 24 czerwca Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. W piątek 28 czerwca Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tego dnia nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 3. W sobotę 29 czerwca Uroczystość Świętych Piotra i Pawła. Msze św. o godzinie 7.00; 8.30; 10.00; i 18.00.
 4. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w organizację i oprawę Uroczystości Bożego Ciała.
 5. Rozpoczął się czas wakacji. Wszystkim Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom życzymy dobrze przeżytego czasu odpoczynku i przypominamy, że wakacje nie zwalniają nas z modlitwy i udziału w niedzielnej Eucharystii.
 6. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej, która dostępna jest w zakrystii.
 7. Decyzją Ojca Prowincjała w naszej wspólnocie zakonnej nastąpią zmiany personalne. Od września kapłani posługujący w naszej parafii podejmą posługę w następujących placówkach: o. Piotr w Jeleniej Górze; o. Mirosław w Łowiczu; o. Mariusz w Rzeszowie; o. Andrzej, o. Grzegorz i o. Proboszcz w Krakowie, a br. Wiktor w Szczuczynie na Białorusi. O pożegnaniu poszczególnych kapłanów będziemy informować na bieżąco. Jako pierwszego pożegnamy o. Piotra. Będzie to w najbliższą niedzielę na mszy o g. 10.00. Pożegnanie o. Proboszcza planowane jest na 15 sierpnia podczas sumy odpustowej o g. 13.00. Tego dnia urząd proboszcza obejmie pracujący niegdyś w Bolszewie o. Łukasz Porąbka.
 8. W minionym tygodniu Pan powołał do wieczności śp. Zygmunta Baranowskiego z ul. Granicznej; śp. Andrzeja Ulicznego z ul. Mickiewicza oraz śp. Jerzego Gołowacz z ul. Mickiewicza. Różaniec za śp. Jerzego po mszy wieczornej. Pogrzeb we wtorek lub w środę. Dokładną datę podamy po ustaleniu. Polećmy zmarłych Miłosierdziu Bożemu…

Msze Święte

Niedziele i uroczystości

 • godz. 7.00
 • godz. 8.30
 • godz. 10.00 (młodzież)
 • godz. 11.30 (dzieci)
 • godz. 13.00
 • godz. 18.00

Dni powszednie

 • godz. 7.00
 • godz. 18.00

Spowiedź

 • podczas każdej Mszy św.
 • pierwszy czwartek i piątek miesiąca od godz. 17:00

Kalendarium