Motto

"Doświadcz ciszy. Zanurzaj się w uważnej, żywej i dalekiej od pustki ciszy. Rozpalaj się w miłości, dojrzewaj w uświęceniu. Słuchaj, żeby usłyszeć, uniżaj się, aby zrozumieć, uwierz i odważ się dawać świadectwo - i kochaj, aby stawać się świętym." św. Charbel

Przyjęcie nowych aspirantów i ministrantów w naszej parafii.

 

         W niedzielę 28.11. 2017 r., w naszym kościele parafialnym w Bolszewie miało miejsce przyjęcie kandydatów do grona aspirantów oraz aspirantów do grona  ministrantów Liturgicznej Służby Ołtarza. Uroczystość odbyła się w czasie Mszy Św. o godz. 11:30.  Ustanowiono wówczas pięciu nowych aspirantów oraz ośmiu ministrantów. Ponadto wszyscy ministranci zostali oddani pod opiekę Chrystusa Króla i Niepokalanego Serca Maryi oraz św. Józefa Kalasanjcusza.

         Po uroczystości ministranci wraz ze swoimi Rodzicami udali się do dolnego kościoła na wspólną agapę. Pamiętajmy o nich w naszych  modlitwach

Zapraszamy do obejrzenia galerii z tej uroczystości.

 

o. Andrzej Skrzek SP

 

 

 

Wspomnienia z wakacyjnej kolonii dla dzieci z Bolszewa. Kolonia w Radkowie

W dniach od 24 czerwca do 5 lipca 2017 roku dzieci z naszej parafii pod opieką o. Andrzeja oraz wychowawców spędziły początek wakacji na kolonii w Radkowie w Górach Stołowych.

Zwiedzania było naprawdę dużo. Poznawaliśmy zakątki Kotliny Kłodzkiej oraz okolicznych Gór.

Najbliższe Radkowa Góry Stołowe mogliśmy podziwiać z wysokości Szczelińca i Błędnych Skał. W Masywie Śnieżnika zwiedziliśmy słynną Jaskinię Niedźwiedzia. Mieliśmy również okazję zdobyć najwyższy szczyt Gór Sowich – Wielką Sowę.

Odwiedziliśmy Ruchomą Szopkę i Bazylikę w Wambierzycach a także Twierdzę Kłodzko. Byliśmy również w Kudowej-Zdroju, gdzie zwiedzaliśmy Muzeum Zabawek oraz Kaplicę Czaszek.

Pozostawał oczywiście czas na gry i zabawy na świeżym powietrzu, pogodne wieczorki, zawody sportowe, Olimpiadę Kolonijną czy dyskotekę.

Serdeczne podziękowania kierujemy do Wychowawców kolonijnych: p. B. Brylowskiej, p. M. Stencel, p. M. Czoski, p. P. Jakóbka, kl. Ł. Czuba a także do naszego kierowcy p. D. Bacha. Wszyscy tworzyli zgraną kadrę, dzięki czemu dzieci spokojnie, ciekawie i bezpiecznie mogły przeżyć czas letniego wypoczynku.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

o. Andrzej S.