Wspomnienia z wakacyjnej kolonii dla dzieci z Bolszewa. Kolonia w Radkowie

W dniach od 24 czerwca do 5 lipca 2017 roku dzieci z naszej parafii pod opieką o. Andrzeja oraz wychowawców spędziły początek wakacji na kolonii w Radkowie w Górach Stołowych.

Zwiedzania było naprawdę dużo. Poznawaliśmy zakątki Kotliny Kłodzkiej oraz okolicznych Gór.

Najbliższe Radkowa Góry Stołowe mogliśmy podziwiać z wysokości Szczelińca i Błędnych Skał. W Masywie Śnieżnika zwiedziliśmy słynną Jaskinię Niedźwiedzia. Mieliśmy również okazję zdobyć najwyższy szczyt Gór Sowich – Wielką Sowę.

Odwiedziliśmy Ruchomą Szopkę i Bazylikę w Wambierzycach a także Twierdzę Kłodzko. Byliśmy również w Kudowej-Zdroju, gdzie zwiedzaliśmy Muzeum Zabawek oraz Kaplicę Czaszek.

Pozostawał oczywiście czas na gry i zabawy na świeżym powietrzu, pogodne wieczorki, zawody sportowe, Olimpiadę Kolonijną czy dyskotekę.

Serdeczne podziękowania kierujemy do Wychowawców kolonijnych: p. B. Brylowskiej, p. M. Stencel, p. M. Czoski, p. P. Jakóbka, kl. Ł. Czuba a także do naszego kierowcy p. D. Bacha. Wszyscy tworzyli zgraną kadrę, dzięki czemu dzieci spokojnie, ciekawie i bezpiecznie mogły przeżyć czas letniego wypoczynku.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

o. Andrzej S.

Bierzmowanie 2018

 
Zapraszamy na uroczystą Eucharystię w intencji Uczniów, Rodziców i Nauczycieli rozpoczynających Nowy Rok Szkolny!

4 września 2017 roku (poniedziałek) o g. 18.00
 
Po mszy świętej w kościele odbędzie się spotkanie organizacyjne dla kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 
Kandydatami są uczniowie klas trzecich gimnazjum, którzy uczestniczyli w katechizacji szkolnej na etapie gimnazjalnym.
 
Ze względu na zmiany jakie zostały wprowadzone w tym roku przez KEP w program przygotowania do przyjęcia tego sakramentu bardzo prosimy o zapoznanie się z dokumentem, który jest dostępny w tym linku.

Pielgrzymka do Swarzewa

Zapraszamy do wspólnego pieszego pielgrzymowania na odpust w Swarzewie. Wyruszamy 2 września 2017 roku w sobotę o g. 8.00 sprzed kościoła. 

W niedzielę z parafialnego parkingu o g. 8.00 wyruszą dwa autokary do Swarzewa na uroczystą Mszę świętą o g. 10.00 a po niej wyruszymy pieszo do Bolszewa. 

5 września we wtorek o . 8.00 wyruszy autokarowa pielgrzymka dla chorych. Zapisy w zakrystii.