Motto

MODLITWA DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Fundacja Krąg Przyjaciół Dziecka im. św. Józefa Kalasancjusza wspiera naszą świetlicę działającą przy parafii. Możesz i TY wesprzeć to dzieło przekazując 1% podatku dochodowego.
(P.S. należy dopisać, że jest to z przeznaczeniem na świetlicę w Bolszewie).
Dziękujemy za systematyczną pomoc okazaną dzieciom naszej parafii.

Otwórz oczy, Europo!

Joanna Bątkiewicz-Brożek

„Życie człowieka zaczyna się od chwili zapłodnienia. Embrionu ludzkiego nie wolno więc niszczyć – orzekł Europejski Trybunał Sprawiedliwości w Luksemburgu. To podstawa do zorganizowania największej w historii akcji pro-life w Europie. I zmian w europejskim prawie.  

Celem akcji „Jeden z nas” jest doprowadzenie do zaprzestania finansowania z budżetu Unii Europejskiej aborcji i doświadczeń na ludzkich embrionach. Akcja, która jest przedsięwzięciem międzynarodowym, wykorzystuje legalną drogę prawną obowiązującą w UE.

Unia finansuje aborcję

Unia Europejska w 97 proc. finansuje aborcje w Afryce. Rocznie z naszych podatków płacimy za zabójstwo 170 tys. nienarodzonych dzieci na tamtym kontynencie, jak oblicza European Dignity Watch, europejska organizacja, która czuwa nad obroną praw i godności człowieka). Z podatków Europejczyków niszczone są też ludzkie istnienia w Kambodży, Bangladeszu oraz w Papui-Nowej Gwinei. Wspieramy z naszych kieszeni dwie największe instytucje na świecie promujące aborcję. International Planned Parenthood Federation (IPPF) i Marie Stopes International (MSI) otrzymują dotacje z funduszy Europejskiej Unii Rozwoju Pomocy i Zdrowia Publicznego. Od czerwca 2011 r., w ramach kilkuletniego programu zdrowotnego, otrzymały już ponad 24 miliony euro, m.in. na narzędzia do zasysania płodów i wyskrobywania dzieci. Wszystko w ramach „seksualnych i reprodukcyjnych programów zdrowotnych”.

W Bolszewie dnia 2 lutego, w święto Ofiarowania Pańskiego, Rodzice wraz z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii Świętej na Mszy świętej o godz. 1800 dokonali Akt Ofiarowania swoich dzieci Bogu, oddania ich w sposób szczególny pod opiekę Bożą, by Jego łaska i błogosławieństwo towarzyszyły dziecku przez całe życie. Po zakończeniu Mszy świętej rodzice i dzieci zanieśli zapaloną gromnicę do domu, by wnieść Boże Światło do swoich rodzin. Było to również zadanie apostolskie i świadectwo wiary dla napotkanych ludzi.

Zapraszamy do galerii 

W Karwii odbył się Dzień Skupienia dla Wspólnoty Młodzieży Pijarskiej, którego  tematem była „Wiara i kryzysy”. Wiara jest doświadczeniem egzystencjalnym, które towarzyszy człowiekowi przez całe jego życie i każdy przeżywa ją w sposób indywidualny. Każdemu Pan Bóg wyznacza inną drogę, na której odkrywa i umacnia swoją wiarę, ale bywają też bardzo trudne do pokonania odcinki.