Motto

"Podnieś Krzyż Chrystusa z radością, zapałem i odwagą, nie zważaj na tych, którzy cię wyśmiewają, nie zatrzymuj się i nie płacz z płaczącymi, ani nie skarż się z tymi, którzy narzekają. Żadne zawodzenie czy narzekanie nie tworzy historii zbawienia, żadne bicie się w piersi czy wyważanie bram Niebios nie pomoże ci wejść do środka. Zbawienie przynoszą łzy prawdziwego żalu. Jedna łza skruchy otwiera wielką bramę. Spadnie ona z policzka prawdziwie odważnego i wiernego sługi". św. Charbel

Fundacja Krąg Przyjaciół Dziecka im. św. Józefa Kalasancjusza wspiera naszą świetlicę działającą przy parafii. Możesz i TY wesprzeć to dzieło przekazując 1% podatku dochodowego.
(P.S. należy dopisać, że jest to z przeznaczeniem na świetlicę w Bolszewie).
Dziękujemy za systematyczną pomoc okazaną dzieciom naszej parafii.

Otwórz oczy, Europo!

Joanna Bątkiewicz-Brożek

„Życie człowieka zaczyna się od chwili zapłodnienia. Embrionu ludzkiego nie wolno więc niszczyć – orzekł Europejski Trybunał Sprawiedliwości w Luksemburgu. To podstawa do zorganizowania największej w historii akcji pro-life w Europie. I zmian w europejskim prawie.  

Celem akcji „Jeden z nas” jest doprowadzenie do zaprzestania finansowania z budżetu Unii Europejskiej aborcji i doświadczeń na ludzkich embrionach. Akcja, która jest przedsięwzięciem międzynarodowym, wykorzystuje legalną drogę prawną obowiązującą w UE.

Unia finansuje aborcję

Unia Europejska w 97 proc. finansuje aborcje w Afryce. Rocznie z naszych podatków płacimy za zabójstwo 170 tys. nienarodzonych dzieci na tamtym kontynencie, jak oblicza European Dignity Watch, europejska organizacja, która czuwa nad obroną praw i godności człowieka). Z podatków Europejczyków niszczone są też ludzkie istnienia w Kambodży, Bangladeszu oraz w Papui-Nowej Gwinei. Wspieramy z naszych kieszeni dwie największe instytucje na świecie promujące aborcję. International Planned Parenthood Federation (IPPF) i Marie Stopes International (MSI) otrzymują dotacje z funduszy Europejskiej Unii Rozwoju Pomocy i Zdrowia Publicznego. Od czerwca 2011 r., w ramach kilkuletniego programu zdrowotnego, otrzymały już ponad 24 miliony euro, m.in. na narzędzia do zasysania płodów i wyskrobywania dzieci. Wszystko w ramach „seksualnych i reprodukcyjnych programów zdrowotnych”.

W Bolszewie dnia 2 lutego, w święto Ofiarowania Pańskiego, Rodzice wraz z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii Świętej na Mszy świętej o godz. 1800 dokonali Akt Ofiarowania swoich dzieci Bogu, oddania ich w sposób szczególny pod opiekę Bożą, by Jego łaska i błogosławieństwo towarzyszyły dziecku przez całe życie. Po zakończeniu Mszy świętej rodzice i dzieci zanieśli zapaloną gromnicę do domu, by wnieść Boże Światło do swoich rodzin. Było to również zadanie apostolskie i świadectwo wiary dla napotkanych ludzi.

Zapraszamy do galerii 

W Karwii odbył się Dzień Skupienia dla Wspólnoty Młodzieży Pijarskiej, którego  tematem była „Wiara i kryzysy”. Wiara jest doświadczeniem egzystencjalnym, które towarzyszy człowiekowi przez całe jego życie i każdy przeżywa ją w sposób indywidualny. Każdemu Pan Bóg wyznacza inną drogę, na której odkrywa i umacnia swoją wiarę, ale bywają też bardzo trudne do pokonania odcinki.