Motto

"Podnieś Krzyż Chrystusa z radością, zapałem i odwagą, nie zważaj na tych, którzy cię wyśmiewają, nie zatrzymuj się i nie płacz z płaczącymi, ani nie skarż się z tymi, którzy narzekają. Żadne zawodzenie czy narzekanie nie tworzy historii zbawienia, żadne bicie się w piersi czy wyważanie bram Niebios nie pomoże ci wejść do środka. Zbawienie przynoszą łzy prawdziwego żalu. Jedna łza skruchy otwiera wielką bramę. Spadnie ona z policzka prawdziwie odważnego i wiernego sługi". św. Charbel

Błąd
  • Błąd podczas ładowania danych z kanału informacyjnego

„ Napełniajcie się Duchem, przemawiając do siebie wzajemnie w psalmach i hymnach, pieśniach pełnych Ducha, śpiewając i wysławiając Pana w waszych sercach”(EF 5,19).

W naszej wspólnocie parafialnej w 2012 roku, dzięki staraniom ówczesnego Organisty zebrali się Ci, którym w „duszy gra”, by stworzyć chór parafialny. Obecnym dyrygentem Chóru jest Organista p. Bartłomiej Chrycyk, natomiast opiekę duchową sprawuje o. Piotr Różański SP.

Od początku Chórzystom przyświecały słowa: „Kto śpiewa ten dwa razy się modli”.

Zespół jest chórem mieszanym – trzy głosowym. Śpiewają w nim osoby w różnym wieku. Obecnie Chór liczy 21 członków podzielonych na soprany, alty, tenory i basy. Chórzyści reprezentują najróżniejsze zawody, zwykle nie mają przygotowania muzycznego, ale łączy ich pasja do muzyki. Członkowie Chóru mimo trudu pracy zawodowej i obowiązków osobistych, z głębokim zaangażowaniem traktują swoje powinności.

Chór parafialny jest sposobem na integrację części społeczności parafialnej, dlatego zachęcamy do przyjścia na próby, które odbywają się w czwartki o godz. 19.00 w sali konferencyjnej na plebani.