Motto

"Weź Krzyż Chrystusa i idź Jego śladem, a Maryja będzie ci towarzyszyć, tak jak swojemu Synowi. Z każdą bolesną raną, powiedz sobie: "W ranach Chrystusa!". Za każdym razem, gdy odczujesz ból, zawołaj: "W Twojej męce, o Chryste!" Zawsze, gdy będziesz oskarżany, prześladowany i obrażany, mów: "Na Twoją chwałę, o Panie!"
Historia ludzkości jest pusta bez Krzyża, ponieważ przemija, podczas gdy Krzyż jest stały, nieprzemijający. Twoja własna historia będzie pusta bez Krzyża, ponieważ przemijasz i tylko Ukrzyżowany daje ci życie i zapewnia wieczność. Tylko Krzyż zapewni ci świętość". św. Charbel

Błąd
  • Błąd podczas ładowania danych z kanału informacyjnego

„ Napełniajcie się Duchem, przemawiając do siebie wzajemnie w psalmach i hymnach, pieśniach pełnych Ducha, śpiewając i wysławiając Pana w waszych sercach”(EF 5,19).

W naszej wspólnocie parafialnej w 2012 roku, dzięki staraniom ówczesnego Organisty zebrali się Ci, którym w „duszy gra”, by stworzyć chór parafialny. Obecnym dyrygentem Chóru jest Organista p. Bartłomiej Chrycyk, natomiast opiekę duchową sprawuje o. Piotr Różański SP.

Od początku Chórzystom przyświecały słowa: „Kto śpiewa ten dwa razy się modli”.

Zespół jest chórem mieszanym – trzy głosowym. Śpiewają w nim osoby w różnym wieku. Obecnie Chór liczy 21 członków podzielonych na soprany, alty, tenory i basy. Chórzyści reprezentują najróżniejsze zawody, zwykle nie mają przygotowania muzycznego, ale łączy ich pasja do muzyki. Członkowie Chóru mimo trudu pracy zawodowej i obowiązków osobistych, z głębokim zaangażowaniem traktują swoje powinności.

Chór parafialny jest sposobem na integrację części społeczności parafialnej, dlatego zachęcamy do przyjścia na próby, które odbywają się w czwartki o godz. 19.00 w sali konferencyjnej na plebani.