Motto

"Podnieś Krzyż Chrystusa z radością, zapałem i odwagą, nie zważaj na tych, którzy cię wyśmiewają, nie zatrzymuj się i nie płacz z płaczącymi, ani nie skarż się z tymi, którzy narzekają. Żadne zawodzenie czy narzekanie nie tworzy historii zbawienia, żadne bicie się w piersi czy wyważanie bram Niebios nie pomoże ci wejść do środka. Zbawienie przynoszą łzy prawdziwego żalu. Jedna łza skruchy otwiera wielką bramę. Spadnie ona z policzka prawdziwie odważnego i wiernego sługi". św. Charbel

 Centrum Kultury Calasanz

1 września 2016 r. zostało powołane do istnienia Centrum Kultury CALASANZ, które funkcjonuje przy pijarskich szkołach i parafiach w Polsce. Od 1 września 2017 roku rusza również w Bolszewie przy Parafii Ojców Pijarów.

W tym miejscu dzieciaki odkrywają swoje ukryte talenty aktorskie, muzyczne, rysunkowe, sportowe i inne. Dzieci uzupełniają swoją wiedzę z zakresu przedmiotów nauczanych w szkole, poznają nowe miejsca, doznają nowych przygód, uczą się modlitwy, a przede wszystkim poznają Boga. Odkrywają także nowe przyjaźnie, uczą się samodyscypliny oraz mogą liczyć na ciepły posiłek.

Ramowy plan dnia:

15:00 Wspólna modlitwa,

15:15 - 16:00 Odrabianie lekcji/nauka,

16:00-16:15 Przygotowanie posiłku,

16:15 Posiłek,

16:45-17:45 Gry, zabawy, spacer/praca w grupach,

17:45-18:00 Sprzątanie.

 

Zapraszamy do współpracy.

 

 

  •