OGŁOSZENIA PARAFIALNE

17 marca 2019

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

1.   Dziś Niedziela Ad Gentes - Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami głoszącymi Ewangelię Chrystusową na misjach. Obejmijmy naszymi modlitwami misjonarzy głoszących Ewangelię Chrystusową w krajach misyjnych.

2.   Od Środy Popielcowej w naszym kościele jest wyłożona Księga trzeźwości, do której możemy wpisywać dobre postanowienia na czas Wielkiego Postu.

3.   W czasie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pokutne: W niedzielę o 17.00 Gorzkie Żale; w piątki Droga Krzyżowa o godz. 16.30 dla dzieci, o godz. 17.15 dla dorosłych i o godz. 19.30 dla młodzieży.

4.   Ofiar na kwiaty do Bożego Grobu można składać do skarbonek na ścianie przy chórze lub do skarbonki przy ołtarzu Matki Bożej.

5.   W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek przed kościołem dla naszej scholi „Dzieci Kalasancjusza” na wyjazd do Łowicza na V Ogólnopolski Przegląd Scholi Pijarskich połączony z warsztatami muzycznymi.

6.   W każdy piątek Wielkiego Postu Ojcowie Franciszkanie zapraszają na Drogę Krzyżową na kalwaryjskich wzgórzach.  Na początku o godz. 15.00 zostanie odprawiona Msza św. w kościele św. Anny, a następnie uczczenie relikwii Krzyża św. O godz. 16.00 wyjście procesyjne na Kalwarię.

7.   Wójt Gminy Wejherowo zaprasza mieszkańców Bolszewa na zebranie w celu wyboru Sołtysa i Rady Sołeckiej - 25 marca o godz. 18.00 w Szkole Podstawowej na ul. Leśnej. Szczegóły na plakacie w gablotce.

8.   Zarząd Powiatowego Cechu Rzemiosł w Wejherowie zaprasza na uroczystości obchodów Święta Patrona Rzemiosła – św. Józefa, które odbędą się 19 marca, we wtorek, o godz. 16.00 w Kolegiacie w Wejherowie.

9.   Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Gruzji, która odbędzie się na początku lipca. Szczegóły w gablocie i na ulotkach pod chórem.

 

10.   Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej.