Motto

"Podnieś Krzyż Chrystusa z radością, zapałem i odwagą, nie zważaj na tych, którzy cię wyśmiewają, nie zatrzymuj się i nie płacz z płaczącymi, ani nie skarż się z tymi, którzy narzekają. Żadne zawodzenie czy narzekanie nie tworzy historii zbawienia, żadne bicie się w piersi czy wyważanie bram Niebios nie pomoże ci wejść do środka. Zbawienie przynoszą łzy prawdziwego żalu. Jedna łza skruchy otwiera wielką bramę. Spadnie ona z policzka prawdziwie odważnego i wiernego sługi". św. Charbel

Wspomnienia z wakacyjnej kolonii dla dzieci z Bolszewa. Kolonia w Radkowie

W dniach od 24 czerwca do 5 lipca 2017 roku dzieci z naszej parafii pod opieką o. Andrzeja oraz wychowawców spędziły początek wakacji na kolonii w Radkowie w Górach Stołowych.

Zwiedzania było naprawdę dużo. Poznawaliśmy zakątki Kotliny Kłodzkiej oraz okolicznych Gór.

Najbliższe Radkowa Góry Stołowe mogliśmy podziwiać z wysokości Szczelińca i Błędnych Skał. W Masywie Śnieżnika zwiedziliśmy słynną Jaskinię Niedźwiedzia. Mieliśmy również okazję zdobyć najwyższy szczyt Gór Sowich – Wielką Sowę.

Odwiedziliśmy Ruchomą Szopkę i Bazylikę w Wambierzycach a także Twierdzę Kłodzko. Byliśmy również w Kudowej-Zdroju, gdzie zwiedzaliśmy Muzeum Zabawek oraz Kaplicę Czaszek.

Pozostawał oczywiście czas na gry i zabawy na świeżym powietrzu, pogodne wieczorki, zawody sportowe, Olimpiadę Kolonijną czy dyskotekę.

Serdeczne podziękowania kierujemy do Wychowawców kolonijnych: p. B. Brylowskiej, p. M. Stencel, p. M. Czoski, p. P. Jakóbka, kl. Ł. Czuba a także do naszego kierowcy p. D. Bacha. Wszyscy tworzyli zgraną kadrę, dzięki czemu dzieci spokojnie, ciekawie i bezpiecznie mogły przeżyć czas letniego wypoczynku.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

o. Andrzej S.