Motto

"Weź Krzyż Chrystusa i idź Jego śladem, a Maryja będzie ci towarzyszyć, tak jak swojemu Synowi. Z każdą bolesną raną, powiedz sobie: "W ranach Chrystusa!". Za każdym razem, gdy odczujesz ból, zawołaj: "W Twojej męce, o Chryste!" Zawsze, gdy będziesz oskarżany, prześladowany i obrażany, mów: "Na Twoją chwałę, o Panie!"
Historia ludzkości jest pusta bez Krzyża, ponieważ przemija, podczas gdy Krzyż jest stały, nieprzemijający. Twoja własna historia będzie pusta bez Krzyża, ponieważ przemijasz i tylko Ukrzyżowany daje ci życie i zapewnia wieczność. Tylko Krzyż zapewni ci świętość". św. Charbel

I Komunia w Bolszewie

14 maja 2017 r. 

14 maja w naszej parafii odbyła się uroczystość  I Komunii Świętej.

Przygotowanie do Komunii trwało rok i obejmowało wiele wydarzeń: Oto niektóre z nich:

  1. Comiesięczne spotkania formacyjne ks. Andrzeja z rodzicami dzieci.
  2. Wdrożenie dzieci w modlitwę różańcową – dzieci otrzymały poświęcony różaniec i zaangażowały się w modlitwę na nabożeństwach różańcowych w naszej parafii.
  3. Poświęcenie i przekazanie dzieciom książeczek komunijnych, by uczyły się różnych form modlitw
  4. Uczestnictwo dzieci w Mszach roratnich organizowanych dla nich w naszej świątyni
  5. Poświęcenie medalików (grudzień)
  6. Zaangażowanie dzieci w nabożeństwa Drogi Krzyżowej
  7. Dwie Róże Różańcowe Rodziców tych dzieci. Modlitwa ta towarzyszyła przez cały okres przygotowania (od września do maja)

            Sam dzień pierwszej Komunii  został poprzedzony licznymi przygotowaniami oraz próbami. Dużą pomoc okazali Rodzice dzieci, służąc swoją pomysłowością, modlitwą oraz zaangażowaniem podczas prób jak również samej uroczystości w kościele. 

            Do Komunii przystąpiło 132 dzieci (75 dziewczynek i 55 chłopców).

Uroczystość I Komunii rozpoczęła się o godz. 11.00. Dzieci i ich rodzice oraz rodziny zebrali się przed kościołem. Po błogosławieństwie Rodziców wszyscy ze śpiewem na ustach w sposób procesyjny ruszyliśmy do kościoła.

Mszy przewodniczył ks. Proboszcz Jacek Stępień.

            Liturgię w kościele ubogaciła nasza schola parafialna pod opieką p. Agnieszki Zielonko. 

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w pomoc przy organizacji I Komunii. Wszystko po to, by dzieci mogły jak najlepiej  przeżyć najważniejsze i pierwsze spotkanie z Chrystusem pod postacią Chleba. Dziękujemy też wszystkim, którzy całe przygotowanie wspierali modlitwą.

  

 ks. Andrzej Skrzek SP