Uroczystość była wzruszająca gdyż dzieci komunijne były w pełni zaangażowane w swoje wielkie święto: mówiły wiersze, czytały, śpiewały, niosły dary, dziękowały. Wspaniale było przeżywać ten dzień z jubilatami i uświadomić sobie jakie to cudowne gdy : „Pan Jezus puka do mych drzwi" i ufać, że żaden prezent nie zastąpi tego spotkania. Wymowne też było zakończenie - kiedy to proboszcz obdarowywał  dzieci chlebkiem miłości oraz dwa anioły, które miały specjalną misję z Nieba: wręczyć list od Boga każdemu dziecku. Chleb ze świątyni Pana oraz wyjątkowy list powędrował do domów Komunikantów, by mogły podzielić się nim z bliskimi. Nasi mali Jubilaci w swych darach przynieśli m. in. piękne obrusy oraz sedilie. Są to dary rodziców dla parafii.

 Następstwem I Komunii jest okres Białego Tygodnia, w którym to dzieci przez 5 dni uczęszczają na nabożeństwa majowe oraz na Msze Św. wieczorne. Oczywiście emocji nie było końca, ponieważ  o. Grzegorz zadbał o dobry przekaz i słowo Boże. Również podczas tygodnia dzieciom komunijnym zaprezentowały się formacje zawiązane z naszą parafią. I tak kolejno: we wtorek – MINISTRANCI udzielali wywiadu – „100 pytań do…”, w środę – RYCERZE NIEPOKALANEJ zachęcali dzieci do tego ugrupowania, w czwartek – DZIECI MARII zaprezentowały krótką scenkę, jak też w skrócie opowiedziały o swojej przynależności. Wreszcie w piątek – schola „DZIECI KALASANCJUSZA”  zareklamowała się śpiewem i zachęcała do wspólnej "modlitwy".

Cały Biały Tydzień uwieńczony został wyjazdem na wycieczkę do MATEMBLEWA (Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej). W sobotę Komunikanci wraz ze Scholą uczestniczyli we Mszy Św., po czym jeden z tamtejszych kapłanów opowiedział o Sanktuarium i Cudownym Źródle, co dało dzieciom do myślenia. Po części oficjalnej - na miejscowym "boisku" przykościelnym rodzice przygotowali ognisko, na którym wszyscy wspólnie  piekli kiełbaski. Jakby tego było mało organizatorzy zadbali o sprzęt nagłaśniający, jak też o akcesoria do zabaw na powietrzu: przeciąganie liny, zabawa w podchody, konkursy sprawnościowe etc.

Tym miłym akcentem "młodzi pielgrzymi" trzema autokarami udali się do Bolszewa.
Aby okres całego tygodnia zaowocował we wnętrzach naszych "Aniołków". Stąd  szczególny apel kierujemy do rodziców : PRZYPROWADZAJCIE DZIECI DO PANA I POMÓŻCIE SWYM POCIECHOM ZBIERAĆ PLONY:))

Dzieciom Komunijnym życzymy czystego i lekkiego serca, by zawsze były gotowe na spotkanie z Bogiem Jedynym i Prawdziwym!".

Uczestniczka

Matemblewo galeria