Motto

"Podnieś Krzyż Chrystusa z radością, zapałem i odwagą, nie zważaj na tych, którzy cię wyśmiewają, nie zatrzymuj się i nie płacz z płaczącymi, ani nie skarż się z tymi, którzy narzekają. Żadne zawodzenie czy narzekanie nie tworzy historii zbawienia, żadne bicie się w piersi czy wyważanie bram Niebios nie pomoże ci wejść do środka. Zbawienie przynoszą łzy prawdziwego żalu. Jedna łza skruchy otwiera wielką bramę. Spadnie ona z policzka prawdziwie odważnego i wiernego sługi". św. Charbel

Błąd
  • Błąd podczas ładowania danych z kanału informacyjnego

W Karwii odbył się Dzień Skupienia dla Wspólnoty Młodzieży Pijarskiej, którego  tematem była „Wiara i kryzysy”. Wiara jest doświadczeniem egzystencjalnym, które towarzyszy człowiekowi przez całe jego życie i każdy przeżywa ją w sposób indywidualny. Każdemu Pan Bóg wyznacza inną drogę, na której odkrywa i umacnia swoją wiarę, ale bywają też bardzo trudne do pokonania odcinki. 

Wspólnie przeciw białaczce

Dnia 27 stycznia (niedziela) w naszej parafii ruszyła akcja "I ty możesz uratować komuś życie - wspólnie przeciw białaczce". W dolnym kościele w godzinach od 8.00 do 15.00 ekipa pielęgniarek i wolontariuszy rejestrowała parafian i przeprowadzała wstępny wywiad medyczny. Kto przeszedł pomyślnie ten etap, po wypełnieniu formularza mógł oddać 4 ml krwi. Akcja odbyła się na prośbę naszego parafianina Łukasza Kowalewskiego, który zachorował na raka skóry i poszukuje dawcy.
Nasi parafianie licznie odpowiedzieli na tę prośbę. W imieniu Łukasza i wszystkich chorych składamy serdeczne podziękowania. Niech Wam Bóg błogosławi.

 

"Dnia 13 stycznia 2013 roku w budynku remizy OSP w Bolszewie odbyła się zabawa karnawałowa dla dzieci (kl.2)i rodziców z naszej parafii. Myślą przewodnią tej zabawy był bal przebierańców.
Dzieci spisały się na medal. Na parkiecie trudno było rozpoznać kto jest kim - "kamuflaż" stuprocentowy:)

W naszej parafii od dnia 05.01.2013 r. będą odprawiane w każdą pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwa wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Najpierw Msza św. o 7oo, a po niej nabożeństwo. Wszystkich parafian serdecznie zapraszamy.

ABC NABOŻEŃSTWA PIERWSZYCH  SOBÓT MIESIĄCA

 Wynagrodzenie składane Niepokalanemu Sercu Maryi