Motto

"Doświadcz ciszy. Zanurzaj się w uważnej, żywej i dalekiej od pustki ciszy. Rozpalaj się w miłości, dojrzewaj w uświęceniu. Słuchaj, żeby usłyszeć, uniżaj się, aby zrozumieć, uwierz i odważ się dawać świadectwo - i kochaj, aby stawać się świętym." św. Charbel

Błąd
  • Błąd podczas ładowania danych z kanału informacyjnego

Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej

Bł. Jan Paweł II podczas audiencji dla Polaków przeprowadził katechezę o Eucharystii, będącej szczytem chrześcijańskiego życia. Papież mówił: „Kościół bowiem rodzi się z Eucharystii. Kościół żyje z Eucharystii. Eucharystia tworzy Kościół. Równocześnie Kościół sprawuje Eucharystię”. Co roku w maju drugoklasiści i ich rodziny przeżywają uroczystość Pierwszej Komunii Świętej, nazwanej także pierwszym pełnym uczestnictwem w Eucharystii.

W naszej parafii dnia 19 maja br. na Mszy Świętej o godz. 11:00 miała miejsce uroczystość I Komunii Świętej. Pana Jezusa przyjęło do swojego serca 116 dzieci. Ten wyjątkowy dzień to misterium spotkania się z niepojętym Bogiem, który objawia się człowiekowi z całą pełnią swoich darów, pod postaciami Chleba i Wina. Rodzice, najbliżsi i wszyscy przybyli na tą uroczystość mieli okazję pogłębić i wzmocnić relacje z Bogiem. Ten czas przypomniał chrzest dziecka, tę chwilę kiedy Bóg powierzył swoje przybrane dziecko rodzicom ziemskim, którzy zobowiązali się przyprowadzić je z powrotem do Boga, karmiąc je Słowem i Ciałem. To dzień, kiedy obcując z widzialnym w symbolach Bogiem, dziecko mogło poczuć moc tego Sakramentu w wymiarze duchowym. Rozbudzone duchowo pierwszokomunijne dziecko śmiało kroczy już przez most zwany życiem. Wie bowiem, że w każdym miejscu i o każdej porze jest przy nim Bóg, dla Którego nie ma rzeczy niemożliwych.

Otoczmy dzieci i ich rodziny modlitewną pamięcią. Zapraszamy codziennie na godz. 17:30 do przeżywania wraz z nimi Białego Tygodnia, którego centrum stanowi Eucharystia – spotkanie z Jezusem i przyjęcie Go w Komunii Świętej.  W budowaniu przyjaźni z Jezusem będzie nam pomagać nasza Najukochańsza Matka.

JSJ

Zapraszamy do galerii

Okiem uczestnika:

„Wychowanie jest sprawą serca.”

         W dniach 7 i 8 maja br. nauczyciele, wychowawcy i pedagodzy uczestniczyli w konferencjach zorganizowanych przez Kolegium Zakonu Pijarów w Bolszewie. Spotkania poprowadził ks. Przemysław Kawecki, salezjanin - znany duszpasterz młodzieży. Mottem obu dni były słowa ks. Jana Bosko: „Aby młodzi nie tylko byli kochani, ale żeby oni sami poznali, że są kochani”.

         Pierwsze spotkanie dotyczyło roli reklamy we współczesnym świecie, jej wpływu na modele zachowań i wybory młodego człowieka. Drugą konferencję poświęcono wychowaniu w czasach popkultury, zwrócono uwagę na jej silne oddziaływanie na młodego człowieka i podejmowane przez niego decyzje.
Ks. Kawecki podkreślił, że w procesie wychowawczym ważne jest realne zainteresowanie każdym wychowankiem, podjęcie z nim dialogu, wysłuchanie oraz próba zrozumienia jego sytuacji życiowej i konkretna pomoc. Pomaga w tym otwarcie się na Słowo Boże i drugiego człowieka. W ten sposób możliwe jest wychowanie dobrego chrześcijanina i uczciwego obywatela.

Wydarzyło się...

Wojewódzki Konkurs Biblijny

Dnia 13 kwietnia 2013r. w Rumi Janowie odbył się Wojewódzki Konkurs Biblijny wiedzy z Ewangelii św. Marka. W tym roku po raz pierwszy nasza szkoła nie zakwalifikowała się do Etapu Wojewódzkiego.  Jednak nasze absolwentki Paulina Angel i Natalia Wasilke poprosiły o pomoc w przygotowaniu do konkursu i wsparcie podczas konkursu.

Bardzo chciałem podziękować klasie V c, VI a, VI b i VI c za wsparcie w tych przygotowaniach i tworzenie testów z Ewangelii św. Marka.

Bolszewo godnie zaprezentowało się podczas konkursu Natalia Waislke zdobyła wyróżnienie w kategorii Gimnazjum i została Laureatką, w kategorii Szkół Ponadgimnazjalnych Julita Hinz zdobyła wyróżnienie, a Monika Myszke III miejsce. Na wynik Pauliny czekamy do 24 kwietnia.

Piękne jest to, że absolwenci naszej szkoły kontynuują przygodę z Biblią, miejmy nadzieję, że w przyszłym roku i my dołączymy do finalistów i laureatów wojewódzkiego konkursu. MCz

 Wydarzyło się...

IV Edycja Konkursu „Odkrywamy Talenty na Pomorzu”

Dnia 28 marca 2013r. w Wielki Czwartek  Gdyni odbył się Finał Powiatu  Wejherowskiego, Puckiego,  Sopotu i Gdyni. Z Bolszewa wzięli udział Dominika Blaszke (talent malarski), Kinga Ziemann (gra na skrzypcach), Jakub Korczyński (sztuka origami), Wiktoria Pieper (monodram), Paulina Angel (proza).

Jury w składzie Elżbieta Cupiał, Beata Wójcik-Pisemska, Marzena Korzeniowska, Anna Kałuska- Pikulska pod przewodnictwem Piotra Myszki zadecydowało, że I miejsce w kategorii szkoła ponadgimnazjalna zdobył Marek Pakieser z powiatu wejherowskiego. Z miasta Gdynia w kategorii szkola podstawowa I miejsce zdobyła Natalia Hajdebrek; w kategorii szkoła gimnazjalna przyznano ex aequo I miejsce Filipowi Gesse i Wiktorowi Gabor, a w kategorii szkoła ponadgimnazjalna I miejsce zdobył Tomaszowi Matuszczak. Z miasta Sopot I miejsce przyznano Mai Kuźmińskiej w kategorii szkoła ponagimnazjalna.