„Światłość prawdziwa już świeci”(św. Jan) 

czyli

RE(wolucja)KOLEKCJE PRZED I KOMUNIĄ ŚWIĘTĄ

"W dniach 7-8-9 lutego 2014 roku odbyły się rekolekcje dla dzieci „Mały Zacheusz” poprowadzone przez Wspólnotę Nowej Ewangelizacji z Częstochowy, którą zaprosił o. Grzegorz.
Spotkanie rozpoczęto w sposób szczególny wspólną modlitwą i pieśnią. Podczas śpiewu  dzieci   żywiołowo tańcząc, klaszcząc i głośno śpiewając, wyraziły swoją bezwarunkową miłość do Boga. Prowadzący poprzez obrazowe katechezy oraz historie Biblijne, przybliżyli dzieciom obraz Boga. One same, biorąc czynny udział w zajęciach, każdego dnia krok, po kroku odkrywały nowe oblicze miłosiernego i kochającego Jezusa. Wśród wielu form poznawania i czczenia Chrystusa nie zabrakło wspólnych zabaw, śpiewów i filmu.

 Pierwsza gwiazda Wigilijna, która jest na niebie, nie zatrzyma się nad grotą,
ale nad każdą osobą, która z wiarą tego pragnie. Niesie ona z sobą dobrą nowinę:

          Bóg Cię Kocha!

Powiedz o tym wszystkim Twoim Bliskim i Przyjaciołom!

Błogosławionych Świąt Narodzenia Pańskiego, głębokiej świątecznej radości, prawdziwego pokoju serca, dobrego zdrowia oraz wiele ludzkiej życzliwości

 życzy Wspólnota Ojców Pijarów z Bolszewa

8 GRUDNIA
od godziny 12.00 do godziny 13.00
Godzina Łaski dla całego świata

Jest taka jedna godzina w roku, gdy Niebo pochyla się tak nisko nad ziemią, że Bóg jest na wyciągnięcie ręki. I Jego odwieczne skarby miłości. Jest taka jedna godzina w roku, gdy wszystko jest możliwe. Obietnica z nią związana jest naprawdę wielka! Oto Matka Najświętsza ogłasza, że przez sześćdziesiąt minut w roku Niebo staje nad nami otworem, że każdy, kto w tym czasie zamknie trzymany nad głową parasol niewiary, otrzyma od Boga to, co mu najbardziej potrzebne.


Matka Boża, objawiając się pielęgniarce Pierinie Gilli  we Włoszech, w Montichiari, w święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r. powiedziała:

"Życzę sobie, aby mnie czczono jako Maryję Róże Mistyczną, Matkę Kościoła. Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe miała miejsce Godzina Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie zanoszonej w tej godzinie ześlę niezliczone łaski dla duszy i ciała. Będą liczne nawrócenia.
Pan Mój, Boski Syn Jezus okaże wielkie miłosierdzie jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za swych grzesznych braci.
Ci, którzy nie mogą przyjść do Kościoła, niech modlą się w domu. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina Łaski była praktykowana na całym świecie. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski". 

Mocni w Duchu
contra Schola "Dzieci  Kalasancjusza"
= Schola Mocna Duchem

„Będzie to piękne spotkanie…”

Schola „Dzieci Kalasancjusza” na warsztatach muzycznych w Łodzi

26 października br. schola „Dzieci Kalasancjusza” wzięła udział w warsztatach muzycznych prowadzonych przez zespół wokalno – ewangelizacyjny „Mocni w Duchu” w Łodzi. Warsztaty odbywały się już po raz piąty pod hasłem „Ojcze, Tatusiu”. Wzięło w nich udział 290 dzieci członków schol muzycznych i zespołów z różnych zakątków Polski. Nasza grupa liczyła 49 osób.