I Komunia Święta oraz Biały Tydzień

w parafii Wniebowzięcia NMP w Bolszewie    

"I Komunia Święta to najważniejsze wydarzenie w życiu każdego młodego człowieka. Ta uroczystość już za nami, bo w naszej parafii miała ona miejsce 11 maja 2014 r.. W deszczowej aurze, o godz. 11.00, 54 chłopców i 52 dziewczynek przygotowani czekali na przyjęcie Pana Jezusa do swego serca. Na czas błogosławieństwa rodziców (wyjątkowo) momentalnie przez chmury przedarły się promyki słońca. Ceremonii przewodniczył proboszcz o. Jacek Stępień, który w swym kazaniu skierował wiele ciepłych słów do dzieci pierwszokomunijnych, jak też do ich rodziców.

Dzieci były wspaniale przygotowane, a wszystko to za sprawą o. Grzegorza, który zaangażował się w powierzoną mu misję.Nad oprawą muzyczną czuwała P. Agnieszka Zielonko wraz ze Scholą „Dzieci Kalasancjusza” i zaproszonym zespołem w składzie (skrzypce, altówka, gitara basowa, gitara elektryczna, gitary klasyczne, keybord i bębenek), któremu serdecznie dziękujemy za uświetnienie tej Mszy Św.

Zapraszamy do galerii

Wieczernica z okazji Kanonizacji Jana Pawła II

"Tegoroczna Niedziela Bożego Miłosierdzia szczególnie zapisze się w naszych sercach. W podziękowaniu za dar Kanonizacji bł. Jana Pawła II, wspólnoty z naszej parafii pod opieką o. Piotra Górki, przygotowały wieczernicę.

O godzinie 19.00, nasi parafianie spotkali się przy kapliczce Matki Boskiej przy ul. Polnej. Z tego miejsca ruszyła procesja z wizerunkiem Nowego Świętego, którą zorganizowała Ochotnicza Straż Pożarna z Bolszewa. Śpiewając ulubioną pieśń Jana Pawła II ,,Barkę’’, prowadziliśmy obraz Papieża do naszej świątyni. Podczas spotkania mogliśmy wysłuchać śpiewu Scholi Dzieci Kalasancjusza, Chóru Calasanz, Młodzieży Pijarskiej, oraz wierszy recytowanych przez dzieci i młodzież. Uroczystość uświetniła także Orkiestra. Przez cały ten czas strażacy trzymali wartę przy Janie Pawle II.

Po podziękowaniach o. Piotr udzielił zgromadzonym błogosławieństwa Bożego. Na koniec wspólnie zaśpiewaliśmy pieśń ,,Czarna Madonna’’". K.A.

Zapraszamy do galerii

Relacja w telewizji TTM - kliknij

Relacja w TVP Gdańsk  - kliknij

W każdym czasie na nowo
przeżywamy dzieje naszych ojców,
jakbyśmy sami byli w niewoli
i czuli tchnienie Ducha Bożego
spieszącego nam z pomocą,
ocalającego i wiodącego za rękę
do ziemi obiecanej naszym przodkom.
Z sercem więc pełnym radości i wesela
sławimy i głosimy chwałę Tego,
który nas i naszych ojców wywiódł z niewoli,
który uwolnił nas od naszych oprawców.
To On zmienił smutek w radość,
żałobę w wesele
i ciemność w światło.
(fragment z hagady paschalnej)

Człowieku naszych czasów!

CHRYSTUS cię wyzwala,

ponieważ cię kocha,

NA ZAWSZE!

                                                                      (Jan Paweł II)

 

Triduum Sacrum 2014

„Triduum z języka łacińskiego oznacza trzy dni. Jest to w Kościele okres, kiedy w szczególny sposób rozważamy wydarzenia związane z męką, śmiercią i przede wszystkim zmartwychwstaniem Pana Jezusa. Na ten okres składają się: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota. Zwieńczeniem natomiast jest Msza Rezurekcyjna odprawiana w Niedzielę Zmartwychwstania w godzinach porannych.

Mimo, że obchody Triduum rozpoczynają się w Czwartek Mszą Wieczerzy Pańskiej nie można także zapomnieć o jeszcze jednej, bardzo ważnej Mszy tego dnia - Mszy Krzyżma, na której gromadzi się prezbiterium czyli duchowieństwo całej diecezji wraz ze swoim biskupem, aby dokonać poświęcenia świętych olei: Krzyżma Świętego, Olei Katechumenów i Olei Chorych. Podczas tej Mszy w szczególny sposób dziękujemy za dar kapłaństwa, bez którego nie mógłby istnieć drugi sakrament ustanowiony tego dnia - Eucharystia.
Wieczorem natomiast obchodzimy pamiątkę ustanowienia Eucharystii. Podobnie jak apostołowie tak i my gromadzimy się w naszym wieczerniku. Na wzór uczniów przyjmujemy ofiarę Eucharystyczną, by potem udać się do Ogrodu Oliwnego - gdzie został pojmany Jezus. Symbolem tego jest złożenie Jezusa w ciemnicy.

Droga Krzyżowa ulicami Bolszewa

Wielki Czwartek

Wielki Piątek

Wielka Sobota

Niedziela Wielkanocna