Dożynki Gminy Wejherowo w Bolszewie 2014 r.

Sierpień to w całym kraju miesiąc licznych regionalnych imprez. Ważnymi obchodami jest Święto Plonów, czyli Dożynki – świętowane z okazji zakończenia żniw.

Podczas uroczystości dożynkowych jednym z ważniejszych punktów imprezy jest wystawa wieńców dożynkowych. Są to okazałe wieńce, tworzone przez mieszkańców wsi z płodów ziemi – dominującym elementem powinno być tutaj zboże.

Wieńce są przeróżne – od prostych chochołów do bardzo skomplikowanych wyklejanych ziarnami figurek przedstawiających żniwiarzy oraz chłopskie chaty. Przygotowane wieńce są wystawiane do konkursu – i tutaj wyboru tego najpiękniejszego dokonuje specjalnie powołane jury – w składzie którego zazwyczaj znajdują się wójt, burmistrz, przedstawiciele samorządów czy Kół Gospodyń Wiejskich, lub głosują wszyscy przybyli goście.

Zobaczcie jak obchodziliśmy tę uroczystość:

Zapraszamy do galerii

"Bo góry mogą ustąpić i pagórki się zachwiać..."

kiedy dzieci z Bolszewa wkraczają...

- sprawozdanie z kolonii letniej.

„Przygoda zaczęła się o 21.30 w sobotę, dnia 12 lipca 2014 r., gdzie w początkowym miejscu zbiórki – na parkingu, znajdującym się przy kościele w Bolszewie zebrały się wszystkie dzieci. Każdy z niecierpliwością oczekiwał nadchodzących dwóch tygodni wyśmienitej przygody. Dzieci oraz wychowawcy złożyli walizki w lukach bagażowych STASIOBUSA i każdy był już gotowy do drogi. Podróż przebiegła szybko pod osłoną nocy.

Schola "Dzieci Kalasancjusza"

& zabawa w podchody
na powitanie lata CoolCoolLaughing

          W ostatnią sobotę czerwca br. schola „Dzieci Kalasancjusza” wybrała się na wycieczkę uwieńczającą cały rok wspólnej pracy.
„Zebraliśmy się o godz. 9.30 przed kościołem w Bolszewie i wraz ze swoimi Rodzicami ruszyliśmy samochodami do Orla. Po dotarciu na miejsce zostaliśmy podzieleni na grupy, w których mieliśmy dotrzeć na miejsce zabaw. Droga do Warszkowa, jak się okazało, nie była zwykłym spacerkiem tylko poważnym biegiem patrolowym. Ruszyliśmy grupami w określonych odstępach czasowych, a na trasie czekali na nas opiekunowie, którzy przygotowali nam różne konkurencje sprawnościowe, muzyczne, logicznego myślenia oraz zadania sprawdzające znajomość Biblii oraz udzielania pierwszej pomocy medycznej. Po przejściu, jakże długich, a jednocześnie mile spędzonych 6 km dotarliśmy na miejsce.

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA W NASZEJ PARAFII

Jesteśmy ludem Bożym pielgrzymującym do niebieskiej Ojczyzny. Naszym Panem jest Jezus Chrystus, który wciąż pochyla się nad nami i pomaga nam w drodze. Zna naszą niestałość i niemoc, dlatego sam daje pokarm wzmacniający nasze siły duchowe, daje nam swoje Ciało. uwielbiamy Go za ten niezwykły dar i przepraszamy, że tak często z niego nie korzystamy, nie w pełni uczestnicząc w Eucharystii. Ciało Chrystusa zostało wydane za nasze grzechy i Jego Krew została za nas wylana.

W tym wspaniałym dniu Jezus przechadzał się naszymi ulicami, chciał i chce być blisko każdego z nas.

Zapraszamy do galerii