Bieg Rycerski 2014 Darłówko - Darłowo

"... wszyscy wprawdzie biegną, lecz jeden tylko otrzymuje nagrodę.

Przeto tak biegnijcie, abyście ją otrzymali...". 1 Kor 9,24n

„Dnia 14 czerwca 2014 roku Rycerze Niepokalanej wraz Fundacją Rodzina Nadziei, Dziećmi Maryi oraz ministrantami wybrali się na Bieg Rycerski do Darłowa. Przygotowania teoretyczne trwały już od kilku tygodni, gdyż całej imprezie patronował św. Maksymilian Maria Kolbe (biografia świętego, daty i jego podróże). Ale po kolei:

O 7.00 rano na parkingu przy kościele była zbiórka. Do Darłówka zajechaliśmy po przeszło 2 godzinach. Każdy z nas oprócz wiedzy miał własny strój rycerski: chłopcy prezentowali się  z mieczami w ręku, odziani w zbroje, natomiast dziewczyny wdziały piękne stroje dam dworu. Na miejsce startu przyjechało 16 grup – zastępów, które rywalizowały o nagrody. Start rozpoczął się o 10.00. Każda grupa musiała wybrać zastępowego – czyli opiekuna grupy, który reprezentował zastęp i był odpowiedzialny za wybór osób do poszczególnych zadań. Nasza grupa podzieliła się na dwa zastępy: „Beniaminki”  i „Waleczna Fundacja”. Każdy zastęp miał do pokonania trasę z Darłówka do Darłowa, zatrzymując się przy dziesięciu „stanicach” rozmieszczonych na odcinku około 5 kilometrów. Przy każdej stanicy byli obecni organizatorzy biegu, którzy poddawali nasze umysły, ciała i dusze różnym zadaniom i ćwiczeniom. Niektóre z zadań sprawiały nam trudność, a inne zaś były dość łatwe. Ot choćby pierwsza stanica: „Rybak” i mega zadanie dla dwóch osób z zastępu – rozpoznać i nazwać 5 różnych ryb. Udało nam się !!! Kolejna stanica i kolejne zadanie: złowić ryby na kotwicę – iście trudne zadanie i wymagające wiele cierpliwości i sprytu. To zadanie dość dobrze nam wyszło, choć mogło być lepiej. Napięcie coraz bardziej rosło, gdyż niewiadoma kolejnej stanicy dodawała nam adrenaliny do walki. Co się okazało? Przyszliśmy na „przystań Franka”, gdzie na czas zakładaliśmy kamizelkę i padło pytanie o podróż św. Maksymiliana do Japonii. To było coś dla nas!!!

Zapraszamy do galerii

Dzień Dziecka ze Świętym Janem Pawłem II

"Dnia 1 czerwca 2014 r. o godzinie 14.00 w Art-Parku rozpoczął się kolejny, 6. już Dzień Dziecka. Do organizacji tego dnia przyczyniły się następujące instytucje: Gminny Ośrodek Kultury, Ochotnicza Straż Pożarna z Bolszewa, Koło Gospodyń Wiejskich, wolontariusze i parafia Wniebowzięcia Najświętszej  Maryi Panny w Bolszewie. Na scenie wystąpili: Dzieci Kalasancjusza, chór Calasanz, Teatr Kurtyna, Teatr Baj, tancerze i zespół Fukus.

Patronem tegorocznego Dnia Dziecka był św. Jan Paweł II. Dzieci mogły brać udział w konkurencjach sportowych,  takich jak: siatkówka plażowa, rzut do kosza, przeciąganie liny, były również konkurencje dla najmłodszych. Dzieci stały w długich kolejkach zarówno do malowania twarzy, jak i to bigosu, kremówek, waty, popcornu i  zamków dmuchanych. Oprócz tego ogłoszono konkurs na najpiękniejszy portret Jana Pawła II. Wśród nagród jakie wylosowały dzieci były: 3 rowery, tablet, piłki, gry planszowe, hulajnogi.

Dzieci i młodzież zaangażowana w pomoc przy organizacji festynu ubrana była w koszulki z Janem Pawłem II-„Nie lękajcie się być świętymi”. Na samym końcu ojciec Piotr próbował dorównać dzieciom w tańcu i w podskakiwaniu w rytm muzyki, mimo  że „wiek i liczba siwych włosów na głowie” mogły być realnym zaprzeczeniem tegoż przedsięwzięcia, ku zaskoczeniu samego zainteresowanego i wszystkich zebranych jego tańce można uważać za udaneJ  Nad całym festynem czuwało oko kamery i aparatu obsługiwane przez ojca Grzegorza, Wiktorię Pieper, Michała Wojdylaka i Dominikę Kołodziejską. Zainteresowani mogą wejść na naszą internetową stronę, kliknąć galerię zdjęć i zobaczyć swą rozradowaną twarz.

Dziękujemy wszystkim sponsorom, którzy swoją hojnością, uśmiechem i radością pomogli przy organizacji tego jakże cudownego, niedzielnego popołudnia ze św. Janem Pawłem II".

animatorzy

Zapraszamy do galerii

SCHOLA DZIECI KALASANCJUSZA & MOCNI W DUCHU W "NIEBIE"

TEMAT WARSZTATÓW MUZYCZNYCH: „SZUKAJCIE TEGO, CO W GÓRZE”

"Dnia 24 maja, około 3 godziny nocnej wraz z innymi dziećmi ze scholi „Dzieci Kalasancjusza” zostałam wyciągnięta z łóżka. Cel był jednak szczytny, ponieważ pojechaliśmy do Łodzi na warsztaty muzyczne prowadzone przez zespół muzyczny ,,Mocni w duchu''. Tym razem, podróżował z nami miś Hieronim ze swoją Biblią dla dzieci, którą czytał nam O. Grzegorz. Hieronim zadbał też o dobrą zabawę i przyniósł nam wiele radości.
Warsztaty rozpoczęliśmy w dużej sali modlitwą i wspólnym śpiewem. Podzielono nas na 4 grupy : starszy taniec, średni taniec, młodszy taniec, grupa przedszkolna oraz smyczki. Wraz z opiekunami udaliśmy się do swoich sal na zajęcia. Uczyliśmy się nowych piosenek, a do nich tańca i gestów, które teraz pomagają nam jeszcze pełniej wielbić i wychwalać Pana Boga podczas Mszy św. i innych nabożeństw.
Centralnym punktem naszych warsztatów było uczestnictwo we Mszy Św., w której wzięli udział wszyscy warsztatowicze. Było to piękne i niesamowite spotkanie z Bogiem pełne śpiewu i tańca płynącego z dziecięcych serc.

I Komunia Święta oraz Biały Tydzień

w parafii Wniebowzięcia NMP w Bolszewie    

"I Komunia Święta to najważniejsze wydarzenie w życiu każdego młodego człowieka. Ta uroczystość już za nami, bo w naszej parafii miała ona miejsce 11 maja 2014 r.. W deszczowej aurze, o godz. 11.00, 54 chłopców i 52 dziewczynek przygotowani czekali na przyjęcie Pana Jezusa do swego serca. Na czas błogosławieństwa rodziców (wyjątkowo) momentalnie przez chmury przedarły się promyki słońca. Ceremonii przewodniczył proboszcz o. Jacek Stępień, który w swym kazaniu skierował wiele ciepłych słów do dzieci pierwszokomunijnych, jak też do ich rodziców.

Dzieci były wspaniale przygotowane, a wszystko to za sprawą o. Grzegorza, który zaangażował się w powierzoną mu misję.Nad oprawą muzyczną czuwała P. Agnieszka Zielonko wraz ze Scholą „Dzieci Kalasancjusza” i zaproszonym zespołem w składzie (skrzypce, altówka, gitara basowa, gitara elektryczna, gitary klasyczne, keybord i bębenek), któremu serdecznie dziękujemy za uświetnienie tej Mszy Św.

Zapraszamy do galerii