SEMINARIUM ODNOWY WIARY - CZAS NA PRAKTYKĘ !!!

W parafii Wniebowzięcia NMP w Bolszewie dnia 7 listopada rozpoczęło się Seminarium Odnowy Wiary a zakończyło się 19 grudnia 2014 roku.

Dzięki współpracy z koordynatorem Odnowy w Duchu Świętym z Archidiecezji Gdańskiej Joanną Pietrzak zostały zorganizowane rekolekcje prowadzone pod opieką pasterza - o. Grzegorza. Animatorzy posługujący w spotkaniach służą pomocą i modlitwą wszystkim uczestnikom.

Hasłem przewodnim spotkań jest słowo skierowane przez Jezusa do całej wspólnoty: „Jeśli cię nie umyję, nie będziesz miał udziału ze Mną”. To motto nam towarzyszyło do końca naszych spotkań. Jezus obmył nas Przenajświętszą Krwią Swoją, po to, abyśmy mieli Nowe Życie w Nim. Czy to nie jest wspaniałe? Tą nadzieją ożywieni wierzymy mocno, że Jezus Chrystus oczyścił nasze serca i tchnął w nas Swojego Ducha Świętego, abyśmy szli i owoc przynosili.

Z wielka radością oczekiwaliśmy na ten wyjątkowy czas. W spotkaniach brało udział około 100 osób, które pragnęły pogłębić swoją wiarę i jeszcze bardziej zbliżyć się do Boga. Seminarium Odnowy Wiary trwało 7 tygodni i każdy tydzień miał swój temat.
Każde cotygodniowe spotkanie obejmowało Eucharystię, homilię i konferencję prowadzoną przez o. Grzegorza oraz spotkanie w grupach dzielenia pod opieką animatorów. Głównym celem REO było uznanie Jezusa jako Pana oraz Wylanie Ducha Świętego.

Rekolektanci już na samym początku podjęli trudną walkę nad samym sobą i swoimi nieuporządkowanymi przywiązaniami, ale pomimo różnorakich przeciwności każdy pragnął wytrwać do końca. Żadne zwycięstwo nie przychodzi łatwo, ale z Jezusem wszystko jest możliwe, bo to On pokonał śmierć, grzech i szatana!

Był i jest to czas błogosławiony przez Pana, czas przygotowujący nas do Świąt Bożego Narodzenia, aby Jezus Chrystus zastał nas czuwających. Dopiero teraz rozpoczęło się nowe życie!!!   

animatorzy

Zapraszamy do galerii

Wydarzyło się...

Konkurs scholek parafialnych "Cecyliada"

Schola "Dzieci Kalasancjusza" po raz pierwszy uczestniczyła w IV Cecyliadzie Dziecięcej u św. Urszuli Ledóchowskiej w Gdańsku.
15 listopada, w sobotę na konkurs  zgłosiło się 14 zespołów dziecięcych
z różnych miast i parafii, które miały zaprezentować 2 piosenki religijne.
Emocji nie brakowało.
Nasza schola zajęła II miejsce. Gratulujemy.

więcej zdjęć i informacji w zakadce: schola "Dzieci Kalasancjusza"

 

Wydarzyło się...

Potęga Maryi - Dzieci Maryi - szeregi zasilone !!!

Dnia 09.11.2014 r. na Mszy o godzinie 11:30 w naszym kościele odbyła się ceremonia nałożenia szat na Kandydatki do Stowarzyszenia Dzieci Marii. Proboszcz o. Jacek Stępień przyjął dziesięć nowych kandydatek, które chcą w swoim życiu naśladować i kochać Maryję.

Więcej informacji i zdjęć w zakładce "Dzieci Maryi"

Wydarzyło się:

,,Święty różaniec jest potężną bronią.

Używaj jej z ufnością, a zadziwią cię wyniki”


"Jak co roku w miesiącu październiku odprawiane są tradycyjne nabożeństwa różańcowe. Również i teraz na prośbę Papieża Franciszka by modlić się w intencji rodzin i pokoju na świecie, dzieci każdego dnia z wielką inwencją wypisywali na paciorku swoje intencje, podziękowania, prośby by zanosić je prosto z Maryją do Jezusa.