"Bo góry mogą ustąpić i pagórki się zachwiać..."

kiedy dzieci z Bolszewa wkraczają...

- sprawozdanie z kolonii letniej.

„Przygoda zaczęła się o 21.30 w sobotę, dnia 12 lipca 2014 r., gdzie w początkowym miejscu zbiórki – na parkingu, znajdującym się przy kościele w Bolszewie zebrały się wszystkie dzieci. Każdy z niecierpliwością oczekiwał nadchodzących dwóch tygodni wyśmienitej przygody. Dzieci oraz wychowawcy złożyli walizki w lukach bagażowych STASIOBUSA i każdy był już gotowy do drogi. Podróż przebiegła szybko pod osłoną nocy.

Schola "Dzieci Kalasancjusza"

& zabawa w podchody
na powitanie lata CoolCoolLaughing

          W ostatnią sobotę czerwca br. schola „Dzieci Kalasancjusza” wybrała się na wycieczkę uwieńczającą cały rok wspólnej pracy.
„Zebraliśmy się o godz. 9.30 przed kościołem w Bolszewie i wraz ze swoimi Rodzicami ruszyliśmy samochodami do Orla. Po dotarciu na miejsce zostaliśmy podzieleni na grupy, w których mieliśmy dotrzeć na miejsce zabaw. Droga do Warszkowa, jak się okazało, nie była zwykłym spacerkiem tylko poważnym biegiem patrolowym. Ruszyliśmy grupami w określonych odstępach czasowych, a na trasie czekali na nas opiekunowie, którzy przygotowali nam różne konkurencje sprawnościowe, muzyczne, logicznego myślenia oraz zadania sprawdzające znajomość Biblii oraz udzielania pierwszej pomocy medycznej. Po przejściu, jakże długich, a jednocześnie mile spędzonych 6 km dotarliśmy na miejsce.

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA W NASZEJ PARAFII

Jesteśmy ludem Bożym pielgrzymującym do niebieskiej Ojczyzny. Naszym Panem jest Jezus Chrystus, który wciąż pochyla się nad nami i pomaga nam w drodze. Zna naszą niestałość i niemoc, dlatego sam daje pokarm wzmacniający nasze siły duchowe, daje nam swoje Ciało. uwielbiamy Go za ten niezwykły dar i przepraszamy, że tak często z niego nie korzystamy, nie w pełni uczestnicząc w Eucharystii. Ciało Chrystusa zostało wydane za nasze grzechy i Jego Krew została za nas wylana.

W tym wspaniałym dniu Jezus przechadzał się naszymi ulicami, chciał i chce być blisko każdego z nas.

Zapraszamy do galerii

 

"TAŃCEM

CHWALMY GO"

- ROŚNIE ARMIA "DZIECI KALASANCJUSZA"

15 czerwca br., podczas Mszy Św. o godz. 11.30 schola „Dzieci Kalasancjusza” przeżywała miłą uroczystość – przyjęła do swojego grona kolejną grupę pięknie śpiewających koleżanek i kolegów. Po półrocznym okresie próbnym 12 dzieci otrzymało chusty, jako znak przynależności do zespołu, a kolejne 12 osób, po prawie rocznej pracy w zespole otrzymało stroje.
Dzieci wraz z Rodzicami zadbały o to, aby uroczystość ta przebiegła w wyjątkowej atmosferze. Przygotowano Liturgię Słowa: czytania, psalm, modlitwę wiernych oraz Dary Eucharystyczne: muzyczne laurki w formie nut, tekst przyrzeczenia, kolejny order „Przyjaciel Scholi”, przybory szkolne, chleb i wino, kwiaty oraz „łakocie dla duszy”. Tym razem, dary na ołtarz dzieci zaniosły tańcząc i śpiewając piosenkę pt.: „Jezus Chrystus moim Panem jest”.
Przybory szkolne ofiarowane przez rodziny dzieci ze scholki przekazane zostały dla dzieci z zaprzyjaźnionego Domu Dziecka w Braniewie.
„Łakocie dla duszy”, to słodki upominek z tekstem modlitwy, w której tym razem polecaliśmy duszę w czyśćcu cierpiącą, najbardziej potrzebującą naszej pomocy; podarek ten, został przygotowany przez Rodziców i dzieci ze scholki, a otrzymał go każdy, kto uczestniczył w tej Mszy Św.
Na zakończenie Eucharystii dzieci podziękowały wszystkim za wspólną modlitwę, za pomoc w przygotowaniu uroczystości oraz wręczyły kolejny order i przyznały tytuł „Przyjaciela Scholi”. Tym razem dzieci postanowiły wyróżnić Panią Anię Sobolewską, dziękując Jej za pomoc, dobre słowo, troskę o staranny wygląd i uśmiech, którym wita ich przed każdą mszą świętą. To właśnie P. Ania dba o to, aby dzieci pięknie wyglądały podczas spotkań z Panem Jezusem i innych koncertów, wykonuje pamiątkowe zdjęcia oraz przygotowuje im piękne stroje i chusty oraz dba o bezpieczeństwo podczas różnych wyjazdów.
Wielkie brawa należą się dzieciom ze scholki, ponieważ każde z nich miało podczas uroczystości do zrealizowania jakieś zadanie, z którego wywiązało się na szóstkę.

Rodzic

Zapraszamy do galerii